Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen élmény az altatásból...

Milyen élmény az altatásból való ébredés?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszoljanak, akiket már altattak.
2010. jan. 17. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

kába vagy és szédülsz...nem volt kellemes :S

15/L

2010. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Engem sokszor altattak, nekem kifejezetten kellemes volt :))
2010. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem kellemes...Vakbélműtét után vagy fél órába telt,mire egyáltalán felébredtem az altatásból.A torkomban valami váladék csordogált,az aneszteziológus meg mondta,hogy rajta;köhögjek.Frissen műtött sebbel nem nagyon volt köhöghetnékem,de muszály volt,mert nem kaptam levegőt.Utána fél éjszaka nyomtam a szöveget.Ami átment az agyamon,azt rögtön kimondtam,hála az altatás utáni alélt állapotnak.Valahogy nem kívánom senkinek...

21/L

2010. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is kellemetlen volt. Emlékszem, hogy felébredtem, de valahogy mindig visszaaludtam. Az első értelmes gondolatom másnap reggel született, addig teljesen kába és zavarodott voltam. Kétszer műtöttek altatásban, mindkettőnél ugyanígy történt.

De valószínű, hogy ezt is ki-ki szervezete másképpen éli meg, dolgozza fel. Van, akiben hamarabb felszívódik a sok altató, van akinél ez hosszabb időt vesz igénybe.

2010. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Én körülbelül egy hónapig voltam altatásban. Igazából nem tudom milyen érzés, vagyis nem sokra emlékszem. Kómás az ember, alig van magánál. Legalább is velem ezt volt. Valahogy olyan érzés mikor nem érdekel semmi és csak úgy vagy. Mintha be lennél szívva. :D Hirtelen azt se tudtam hol vagyok és nem is foglalkoztam a külvilággal. Jó mondjuk én nem egy pár órás műtét miatt voltam altatásban, hanem mesterséges kómában voltam, úgyhogy szerintem a kettő között biztos van valami pici különbség. Mármint a között, hogy ki mit érez, hogy éli meg.. ilyesmik. :)

20/L

2010. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
miért voltál mesterséges kómában?
2010. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
engem alig lehetett leszedni a tetőről ugyanis felragadtam
2010. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Felejthetetlen, nekem nagyon jó élmény volt., az altatás előtt alatt után is. Nem volt utána semmi problémám.
2010. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

4x voltam altatásban. Ha a közvetlen ébredésre gondolsz, akkor az nem vészes, mert később nem nagyon emlékszik rá az ember, csak arra, hogy 1-2 köhögés, mikor a csövet húzzák ki a torokból, utána rögtön visszaalszik. A műtétek után másfél órával már felébredtem, teljesen tiszta tudattal. Egyáltalán nem volt émelygés, hányás. Talán a torkom kapart, mintha egy sima megfázás lenne.

A másnapi felkelés volt rossz (ájulás), bár az is igaz, hogy nekem 24 órát szigorú fekvésben kellett töltenem (gerincműtét).

Nekem „kellemes” élmény volt, de gondolom ez ember függő!

Ha esetleg altatás előtt állsz, ne görcsölj rá, és talán ez segít, hogy ne legyen kellemetlen.

2010. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Olyan érzés mintha négy néger nő a szájával kényeztetne...

Dehogyis.Jó is lenne....egy nap 5 x elaltatnám magam.

Én lennék Dipr Iván :)

Hogy milyen?Semmilyen.Csak felébredsz.(ha nem lövi le a spontán légzésed).Ne félj.

2010. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!