Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mely műtétek végezhetőek el...

Mely műtétek végezhetőek el altatás nélkül?

Figyelt kérdés

És amelyikeknél nem tartanak bent a kórteremben, azonnal hazajöhetsz?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. ápr. 14. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit nagy falat a téma...


Csomó műtétnél ezek választható opciók. Pl nekem orrsövény volt. Azt csinálják helyi érzéstelenítéssel (nekem úgy volt), kórházban maradással, hazamenéssel, bár utóbbi nem ajánlott és kellő pénzért altatásban is.


Ami közismert, hogy az agyműtétek nagy részén (vagy minden?) ébren kell lenni, mert közben gyakorlatokat kell megoldani, hogy biztos minden oké-e.


A nagy műtéteknél van általában, hogy nincs semmi beleszólásod, mert mindenképp altatás lesz belőle, de gondolom amúgy sem akarna senki 4-5 órát malmozni, amíg toldozgatják.

2016. ápr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Császáros szülès
2016. ápr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ha esetleg másnak is "beugrik" egy-két dolog, írja meg nyugodtan!
2016. ápr. 14. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Az altatás nélküli, kórházi benttartózkódást nem igénylő műtétek jellemzően a helyi érzéstelenítésben végezhető beavatkozások, mint pl az anyajegy levétel, benőtt köröm eltávolítás, egyszerűbb fémkivételek előzőleg törött csontokból stb.
2016. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 napja volt egy altatásos műtétem, s két órával utána hazajöhettem, nem is tudom meddig voltam eszméletlen, de nem sokáig.


12:00 elmúlt, amikor bedrogoztak (de nem tudom, pont mennyi idő volt), s 13:35-körül ébredtem fel arra, hogy kérdezték, hogy tudom-e hol vagyok.


fül tubus beültetésem volt.

2016. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az összes.
2016. ápr. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!