Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hallott, olvasott valaki...

Hallott, olvasott valaki olyan műtétről, hogy gégeátültetés?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha rossz kategóriába írtam a kérdést.

Édesanyám gégerákos, és az orvosa szerint az most már a maradék gégéjét is ki kellene venni, de így néma lenne, erről pedig hallani sem akar. Megértem teljes mértékben, ezért arra gondoltam, hogy itt vagyok a lányaként, fiatal (21 éves), egészséges, és ha lehet, akkor kés alá fekszem, hogy a gégém felével pótolják az övét, és beszélni tudjon.

Hallottatok ilyen átültetésről Magyarországon?


2010. ápr. 8. 18:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Valóban, nagy szomorúság elveszteni a hangot. De gondolj arra, hogy ha meghal, akkor a barátai egyáltalán nem érintkezhetnek vele.
2010. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Mindig szomorú elveszteni a testi épséget. A beszéd, a hang elvesztésével önmagából veszít el egy részt; meg kell gyászolni, esetleg halotti tort tartani.

Ha jól sikerül megszervezni a kommunikációt, az új állapot nem lesz olyan rossz, mint amilyennek képzeli. Higgy nekem; volt egy több hetes beszédtilalmam, amiben több napon át egyáltalán nem szólaltam meg.

Az eddigieken kívül ajánlom még a blogolást is, ahol az egyes bejegyzésekhez hozzá lehet szólni. Bármiről szólhat, amiről csak akar.

2010. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Bennem még az a képtelen ötlet is felmerült, hogy az új életszakaszba érve fel kellene avatni őt. Akkor talán jobban el tudja fogadni, hogy nem lesz hangja.
2010. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Ez talán segíthet:


[link]

2010. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Édesanyád nem lesz néma, ha megtanulja a nyelőcsöves beszédet. Hogyha az sem megy, még mindig használhat mesterséges gégét. Szóval nincs mit félni!
2010. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Sajnos, már próbálta írásban is, amikor az első műtét után átmenetileg nem volt hangja, de akkor konkrétan félretolták az ügyeit (amelyek eléggé bonyolultak, szerteágazóak), nem vették komolyan, nem csinálták meg, rosszul intézték, kibúvót találtak stb.stb. (bürokrácia)

Szívesen segítenék neki ebben is, csak ő már ezeket évekkel ezelőtt elkezdte helyrehozni, amit a városvezetés eltolt, letisztázni a helyzetet, így elég nehezen tudnék most belecsöppenni, mivel nem ismerem töviről-hegyire a dolgokat, ott vágnának át ahol akarnának...

2010. ápr. 10. 16:48
 17/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy így próbáltok tanácsokat adni! Megmutatom neki!

Ő már teljesen felkészült arra, hogy hamarosan meghal, de közben keresi a megoldásokat, hogy mégis... Én pedig abszolút nem fogadom el azt, hogy ez a helyzet, meghalhat. Tudom, hogy egyszer mindenkinek eljön az ideje, de úgy érzem, neki még nincs itt, és ha ő nem, akkor én rángatom vissza minden erőmmel.

Azért sem tudom elfogadni ezt a "variációt" mivel nagypapám lassan, hogy egy éve meghalt, de nem tudom azt sem elfogadni, nincs fizikai valójában. Hogy még anyukámat is elveszítsem, azt már nem...


Olvastunk, és az orvosa is beszélt a nyelőcsövek beszédről, de ő azt nem tudja elképzelni, hogy kvázi böfögve beszéljen... A műgégére pedig a doki azt mondta, hogy az jó, de hosszú mondatokat nem tud vele mondani, csak szavakat, valamit biztos idegenkedne még jobban tőle, mivel elég olyan hanggá alakítja át a rezgéseket, mint egy robot.

2010. ápr. 10. 16:55
 18/31 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen nehéz dolgok jöttek szóba: felkészültetek már arra, hogy így már csak néhány hónapja van hátra? El tudja magáról képzelni, hogy hamarosan meg fog halni? Mennyi ideje van így hátra?


Mindig nehéz elképzelni a hirtelen változások utáni életet.


Az ügyintézők azzal packáznak, aki hagyja magát, vagy aki nem tudja megfelelően képviselni az érdekeit. Az embernek akkor is ki kell állnia magáért, ha csak böfögve tud beszélni, vagy még úgy sem.

2010. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Az lenne a legfőbb érv, hogy nagyon hiányozna neked, éppen úgy, mint te neki, és a barátainak is hiányozna. A halottakkal még levelezni sem lehet. Az ügyintézésben pedig ajánld fel a segítségedet!


A legjobb segítség persze a sorstársak csoportja lenne. Egyszer láttam valahol az interneten, de most nem találom. Még a Google sem találja.


Az egyik rokonom szintén végigment ezeken a dolgokon. Akkoriban nem léteztek ezek a technikák, és ő megnémult a műtét után. Rosszul viselte, hogy nincs hangja, és inni kezdett.

2010. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy így próbáltok tippeket adni! Igazán jó látni, hogy vannak még ilyen emberek!

Ő abszolút felkészült arra is, hogy ha kell inkább meghal. Csak - nem tudom - számol-e azzal, hogy engem viszont ezzel a viselkedésével megrémít, és hogy számomra az olyan lenne, mintha egy részem is meghalna vele.

Minden esetre még Budapestre is felmegyünk tájékozódni, orvost keresni, mert jelenleg túl sok bennünk a kérdés és az orvosában sem tudunk úgy bízni, mint azelőtt.

2010. ápr. 12. 19:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!