Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hallott, olvasott valaki...

Hallott, olvasott valaki olyan műtétről, hogy gégeátültetés?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha rossz kategóriába írtam a kérdést.

Édesanyám gégerákos, és az orvosa szerint az most már a maradék gégéjét is ki kellene venni, de így néma lenne, erről pedig hallani sem akar. Megértem teljes mértékben, ezért arra gondoltam, hogy itt vagyok a lányaként, fiatal (21 éves), egészséges, és ha lehet, akkor kés alá fekszem, hogy a gégém felével pótolják az övét, és beszélni tudjon.

Hallottatok ilyen átültetésről Magyarországon?


2010. ápr. 8. 18:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Ezt mondd el neki, és a barátaival is beszélj! Ha mindenkinek nagyon hiányozna, akkor talán meggondolja magát.


Az orvosváltás jó ötlet, talán van még remény...

2010. ápr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Ha mégis úgy adódik, hogy elveszti a hangját, akkor lekezelés esetén írjon a panaszkönyvbe, és az ombudsmannak is! Az embernek ki kell állnia magáért, akkor is, ha néma.


Nem adják vissza a lapot? Negyedelje, vagy vágja nyolc csíkra, és az így kapott papírdarabokra írjon.

2010. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
És ne írjon színessel, amikor az ügyeit intézi!
2010. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Mondták a barátai is már, hogy ne azon járjon az agya, hogy rákos, és hogy el fogja veszíteni a hangját és arra meg ne is merjen gondolni, hogy inkább meghal. Ennek hatására már annyit nem emlegeti, inkább ő is elkezdte interneten nézni a budapesti orvosokat, helyeket, ahol foglalkoznak ilyen betegséggel. Ha minden igaz, akkor 1 hét múlva fel is mennek a szüleim egy-két helyre, ahova kapott időpontot, hát meglátjuk.

Isten igazából, nem tudom miért, de az itteni orvosokban, eredményekben, hallottakba abszolút nem tudok bízni... és ha már valakinél kiújul a rák, azt nem kéne valahogy megérezni a betegnek is? Pl. nem tud úgy enni, inni, vagy hamar kifáradt, de ezek anyukámra nem jellemzőek. Szóval kezdem azt hinni, itt bizony valami nagyon sántít... vagy összecserélték az eredményeket, vagy az orvos sumákol.

2010. ápr. 14. 22:35
 25/31 anonim ***** válasza:
Járjatok utána, és bízzatok a pozitív végkifejletben!
2010. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Majd írd meg a végeredményt! Köszönöm.
2010. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenképpen megírom! Remélem, jó hírekkel jönnek majd haza a szüleim.
2010. ápr. 16. 23:16
 28/31 anonim ***** válasza:
szia! na mi lett Anyukáddal?
2010. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm kérdésed. Megműtötték, és azóta nincs hangja. Viszont annak ellenére, hogy nincs gégéje, úgy beszél hozzánk, mintha nagyon-nagyon halkan suttogna, így meg lehet érteni - nem kell írnia -, meg mindenki beletanult a szájról olvasásba (és a gondolatolvasásba is. :)) Most jár egy beszédtanfolyamra, egy-egy szót sikerül kimondania hangosan is. Egyébként, a helyzethez képest jól van.
2010. dec. 1. 15:45
 30/31 anonim ***** válasza:
Jó, hogy mégsem lesz néma az édesanyád. Én is örülök neki.
2010. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!