Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tenisz-és golfkönyököm van....

Tenisz-és golfkönyököm van. Sugár-és lézerkezelést, fizikót is kaptam már, egyik sem használt. A szteroidos injekció egy kis ideig enyhülést ad. Nem tudok betegállományba menni. Kihez, hova fordulhatnék, aki véglegesen rendbe hozná mindkét karomat?

Figyelt kérdés

Van esélyem a fájdalommentes életre? Azt érzem, hamarosan összeroppanok megint, mert semmilyen kiutat nem látok ebből. Három orvosnál is voltam. Egyik ilyen fizikót írt ki, másik olyat, majd mindegyik azt mondta, injekciók a megoldás. De meddig? Az injekciók sem segítenek teljesen és egyre kevesebb ideig jók valamennyire, nem beszélve arról, hogy szteroid tartalmú és már egy csomószor kaptam.

Volt már, hogy az öngyilkosság is eszembe jutott, mert annyira elviselhetetlen volt a fájdalom.

Kineziológiai tapaszt, könyökvédőt, orvosi krémeket, gyógynövényes krémeket, nonszteroid fájdalomcsillapítókat már használtam, de a fájdalmam egyre erősebb, kiterjedtebb.

Légy szíves segítsetek ötletekkel, hová fordulhatnék? Hálásan köszönöm előre is.


2016. szept. 15. 21:32
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

A lökéshullám-terápiáról is jókat írnak, azt látom.

Ezt a kezelést nem tudom megfizetni. Mindkét karom, mindkét oldalát kellene kezelni+konzultáció, ill. 1 alkalom nekem valószínűleg kevés lenne, mert régóta vannak fájdalmaim és elég ramaty a helyzet.

Holnap úgyis mennem kell újra a dokihoz, mert az egy héttel ezelőtt kapott Diprophos injekció nem használt. Megint ad injekciót, csak más területekre. Mindenképpen felvetem neki ezt a lökéshullám-kezelést, mert hátha van a kórházban és már eléggé beparáztam a sok szteroid injekciótól.

Minden ötletet megköszönöm, mert vagy nekem lesz jó vagy másnak...

A hyaluront továbbra is szedem.

Bármilyen javaslat van, biztosan utána fogok olvasni és hálás vagyok a segítségetekért.

2016. szept. 21. 17:16
 22/35 anonim ***** válasza:
Ilyen tehermentesítő pántot próbáltál már? Azok azért nem olyan drágák.
2016. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Kinez. szalagot, könyökvédőket, teniszkönyök szorítót is használtam már, de semmi értelmüket nem láttam. Csak akkor csökkent vagy múlt el, múlik el a fájdalom, ha teljes nyugalomban vannak a kezeim (akár volt rajta szorító, akár nem), mert amint picit is hajlítom, már belém nyilall a fájdalom. De már sokszor nyugalmi állapotban is fáj valamennyire, meg zsibbad.

A fájdalomküszöböm szerencsére megemelkedett, ezért hála istennek nincs öngyi gondolatom, mert az borzasztó élmény volt.

Na mindegy is. Ezeket már panaszkodásnak érzem, így abbahagyom.

Majdcsak történik valami csoda velem is.

2016. szept. 22. 10:32
 24/35 A kérdező kommentje:

Most jöttem a dokitól. Elküldött egy vizsgálatra. Ha pozitív az eredmény, akkor mindenképpen műteni kell, más megoldás nincs. Ha negatív, akkor beszélhetünk más lehetőségről, amiben benne van a műtét is, de másmilyen, mint az idegi sérülés esetén. Ezt mondta.

A vizsgálat után többet fogok tudni és utána fogok jobban tájékozódni a lökéshullám lehetőségről.

Azért ha van ötletetek még, továbbra is szívesen veszem és köszönöm.

2016. szept. 22. 16:16
 25/35 anonim ***** válasza:
A.hylauronsavval semmi nincs? Melyik vizsgálatra küldtek
2016. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

A hyaluronból még csak 4 db-ot szedtem be. Ma lesz az 5. nap.

ENG vizsgálatra írt ki. Még nem tudom, mikorra kapok rá időpontot.

2016. szept. 23. 07:36
 27/35 anonim ***** válasza:
Van valamilyen fejlemény?
2016. szept. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

A hyaluron hatását még nem tapasztalom. Ma volt a 8. tabi belőle. Természetesen nem fogom feladni a szedését. Kivárok még.

Az előző héten is kapott Diprophos nem használt, így már semmi értelme emiatt visszamennem.

Az ENG ezen a héten fog megtörténni. Már ez örömhír, hogy nem hónapokkal későbbre kaptam időpontot.

Igaz, a karom ereje folyamatosan csökken, de a napi tornáztatások után egy darabig valamennyire tud erősödni.

A fájdalmat meg folyamatosan megpróbálom elnyomni, amennyire csak tudom.

Ráadásul bevásárlókocsit is vettem, így már több mindent tudok hazagurítani.

Ha kiderül valami pozitív fejlemény, azt megírom, mert hátha másnak is segítség lesz.

Szép napot és köszönöm az érdeklődéseket, hozzászólásokat.

2016. szept. 26. 14:25
 29/35 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy kaptad ezt betegséget?
2016. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Pár éve muszáj volt homokzsákokat pakolni az árvíz miatt. Ott megerőltethettem a kezeimet. Aztán vagy egy évre rá, derült égből hirtelen azt vettem észre, fájdalom nélkül nem tudom behajlítani egyik kezemet, karomat sem. Egyik pillanatban még semmi bajom nem volt, a másikban pedig már hasított a fájdalom és semmi megerőltető tevékenységet nem végeztem akkor. Még csak a boltból sem cipeltem haza semmi nehezet sem.A telefont is 5-10 másodpercenként cseréltem, mert brutál módon fájtak, zsibbadtak. Utána meg már aludni sem tudtam, a fájdalom ébresztett fel. Ekkor kértem segítséget. Semmi nem segített. Majd elvesztettem a fejem. 10 percenként felébredtem, mert minden egyes mozdulatnál, nagyobb levegővételnél a karjaim megmozdultak kicsit és már nyílalt is.

Már régóta keresem a lehetőségeimet, mert egyre kiterjedtebb a gubanc. Az igaz, hogy emelkedett a fájdalomküszöböm, ami nekem jó hír, de szeretnék végleges megoldást. Ezen vagyok most is.

2016. szept. 27. 16:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!