Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Salgótarjánban legjobb nőgyógy...

Salgótarjánban legjobb nőgyógyász?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 12:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom szerint dr.Umeh.

Magánrendelése van az sztk-ban, kedden és csütörtökön, 16.00-18.00. Nem drága.

Egy remek főorvos, jó szakember. Óvatosan vizsgál, pedig én aztán nagyon félős vagyok :) Jó a humora, ezzel is oldja a feszültséget. Bármilyen kérdésre türelmesen és toleranciával válaszol. Nem rendel vissza két-hetente, mint teszi ezt némelyik orvos....én havonta 1x járok, 30.hét után is csak 3 hetente.

Maximálisan ajánlani tudom csak. Én Őt választottam a terhességem elején, és nem bántam meg, sőt.

Június elején szülök Nála, első baba lesz.

2010. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Én is rá gondoltam,meg olvastam Horváth Imréről is itt,de nem tudom,h ő praktizál-e még.Első baba lesz nekem is,de én még csak a halvány pozitív tesztnél tartok.

Fogalmam sincs az árakról...Mégis kb mennyi az a nem drága?

2010. máj. 2. 22:43
 3/32 anonim ***** válasza:

16.26-os vagyok. És gratulálok Neked!!! :) Ez csodálatos érzés, első babánál az első teszt! :) Én tavaly éltem ezt át és azóta is egy csoda, hogy végre 32 évesen sikerül a baba (természetes úton, ovulációs mikroszkóp segítségével).


Dr.Umeh magánrendelésének ára 5.000 Ft. Azért írtam, hogy olcsó, mert Nála évek óta ennyi (régebben nála szült ismerősök mondták).

Név nélkül de van Tarjánban olyan orvos, akinél 6.000 egy vizsgálat, van akinél 7.000 Ft, van akinél 12.000 Ft. De pl. Pasztuhovnál is 5.000 Ft, egy régi osztálytársam is most vár babát, Ő hozzá jár.


Én tényleg csak ajánlani tudom Dr.Umeh orvost. Az asszisztense is kedves :)


Ha most lett a teszted pozitív, akkor előbb-utóbb úgyis mész orvoshoz. Én az utolsó mensi szerinti 6.héten már elmentem. De van aki csak a 8-9.héten megy.

Ha Te is Umeh-re gondoltál, akkor kedd vagy csütörtök délután menj el az sztk-ba, a földszintre, bal oldalon van a magánrendelése. Nem kell előzetesen bejelentkezni. Ha 3/4 4-re oda érsz, s leülsz a váróban, fogod látni a Doktor Urat amikor megérkezik, s olyan közvetlen, hogy kezet fog a betegeivel még a váróban! :) Nagyon szimpatikus, tényleg.

Ha Te is annak találod, egy vizsgálatra bemehetsz Hozzá, ezzel nem kötelezed el Magadat. Utána még mindig van választási lehetőséged, hogy akarsz-e hozzá járni vagy nem.

Havonta csak 1x kell menni, de bármi gond esetén akár telefonon is segít (én is hívtam már Őt).


Horváth-ot nem tudom, hogy praktizál-e még, de még dolgozik, az biztos. Nekem a kötelező kórházi 18 hetes genetikai ultrahangot Ő csinálta, mert Ő volt az ügyeletes. Őt nem ismerem, bár az UH-n kedves volt Ő is.


Vigyázz magadra és mégegyszer gratulálok!

Én most csütörtökön, tehát 06-án megyek a dokimhoz, 3/4 4-re ott leszek a Párommal.

2010. máj. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a gratulációt:)

Látni már láttam ezt az orvost,anyukám hozzá járt évekkel ezelőtt mióma miatt.Akkor 4000-et fizetett,de az 2001 körül volt.Ő is nagyon dicsérte,h milyen rendes.Egyébként eléggé meg vagyok ijedve,nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok.Nekem az lenne a fontos egy dokinál,h ott legyen amikor szülök még akkor is ha otthonról kell bejönnie és hajnal 3 van.Szeretnék majd az orvosomban megbízni és ha már hozzá járok egész terhességem alatt akkor legyen ott.

Azt sem tudom,h ő olyan doki akitől meg kell kérdezni mennyi egy szülés vagy ő megmondja?És mennyi?Elképzelésem sincs semmiről és olyan hülyén érzem magam emiatt.Sosem voltam magánrendelésen sem.Azt sem tudom az hogy működik.Nem tudom,h mikor megyek el hozzá,elvileg csütörtökön leszek 5 hetes,de ha dolgoznom kell,akkor csak a jövő7en.Szóval akkor bejelentkezni nem kell csak beülök és kész.Minden információt(még ami tök természetesnek is tűnik,h ezt mindenki tudja)szívesen fogadok,mert nem biztos h én beletartozom a mindenkibe:)

Köszi:)

2010. máj. 3. 11:41
 5/32 anonim ***** válasza:

16.26-os vagyok megint :)

Ha majd valamikor elmész Hozzá, így van, nem kell előre bejelentkezned. Megnézed, hogy hányan vannak Előtted a váróban és amikor Te következel, akkor bemész.

Nálam az első vizsgálat úgy zajlott, hogy kölcsönös bemutatkozás után az orvos megkérdezte, miben segíthet. ( Előtte nem ismertem ezt az orvost, mert Pestre jártam. ) Elmondtam, hogy babát szeretnénk, van egy pozitív terhességi tesztem. Utána ki kell menni az öltözőbe, alulról levetkőzni, felül minden ruha maradhat. Aki szégyenlősebb, annak érdemes hosszú felsőt venni, mert az takar egy kicsit :) Visszamész, felülsz a vizsgáló székbe, és az orvos nagyon óvatosan megvizsgál, manuálisan. Nekem az első alkalommal annyit mondott, hogy puha a méhem, ez nagyon jó jel, de a terhesség csak akkor bizonyított, ha van szívhang. Visszaöltöztem és leültem a székbe, szemben az orvossal. Ő oldja a feszültséget, mert remek humora van :)))

Írt egy beutalót a kórházba, ultrahangra. Elmondta, hogy alapból hasi UH van, és hogy UH előtt sokat kell inni, szóval mindenre felhívja az ember figyelmét.

Aztán kérdezett még néhány dolgot, van-e hányinger, első terhesség-e, szedek-e gyógyszert, stb.

Azzal váltunk el, hogy jelentkezzek ha megvan az UH.

Kifizettem a díjat (simán a kezébe, nyílt dolog hogy 5.000 Ft a vizsgálat), és eljöttem.


UH: a kórház 6.emeletén van, oda sem kell bejelentkezni előre, csak majd odamész a beutalóddal és megcsinálják az uh-t. Nekem az első UH-n csak petezsák volt, szívhang nem, ezért az UH-sok visszarendeltek 2 héttel későbbre. Akkor már volt szívhang, onnantól bizonyított a terhesség.

Az Uh lelettel visszamentem az orvoshoz, megint vetkőzés, vizsgálat, beszélgetés. Mondta hogy menjek a védőnőhöz (lakcím szerint be vannak osztva az utcák, hogy ki hova tartozik), aki majd kiállítja a kiskönyvet.

A védőnőhöz is havonta 1x kell járni.

A kiskönyvbe vezeti az orvos és a védőnő is a dolgokat, a védőnő mér testsúlyt, vérnyomást, nézi a vizeletet. Az orvos minden alkalommal manuálisan megvizsgál. Az orvos és a védőnő is a kiskönyvbe írja be a következő találkozó időpontját. 30.hétig ez havonta 1-1 alkalommal. Utána 3 hetente.

A vérvételes beutalókat a védőnő tölti ki, és az orvosod írja alá, teszi rá a pecsétet.

A védőnő első alkalommal ad egy kis papírt, amin rajta vannak a kötelező vizsgálatok. Ez más és más ország-szerte, nálunk pl a belgyógyász és a fogorvos nem kötelező, de sok helyen oda is menni kell.


Szülés: egy munkatársam felesége 6 hónapja szült Umeh-nél. Nekik este 11-kor folyt el a magzatvíz, éjfélre értek a kórházba, és az orvos is bement. Ez természetes. Ha egy orvos követi végig a terhességet, akkor az alap, hogy ott van a szülésednél, bármikor legyen is az. Éjjel-nappal, hétvégén vagy hétköznap. Sőt, dr.Umeh nálam már a 20.hét környékén beírta a naptárjába, hogy mikorra várható a szülés, hogy tudja nagyjából előre, s nehogy épp akkor legyen szabadságon pl.

Alapos orvos, és tényleg nagyon segítőkész :)

Visszatérve a szülésre, nekem császárom lesz, mert a szememnek sajnos problémája van. Elmentem szemészhez, aki javaslatot írt a császárhoz. Ez van. Én arra készülök lelkileg.


Hálapénz: ez érdekes kérdés. Ha sima szülése van valakinek, szoktak szülésznőt is felfogadni, de persze nem kötelező. A szülésznő "díja" általában 20.000 Ft. De sokan nem fogadnak, mert az orvosuk úgyis ott van. Császárnál nincs értelme a szülésznőnek.

Én is vacilláltam, hogy rákérdezzek-e a hálapénz összegére. Végül úgy döntöttem, hogy nem kérdezek rá. Az orvos magától nem mond összeget! Van egy íratlan elv, hogy szülésnél a magánorvosi díj 10x-e fizetendő, de ez nincs kőbe vésve. Van akinek egyszerűen nincs olyan anyagi helyzete, hogy ezt kifizesse, az kevesebbet ad. De azért illik adni valamennyit. Több ismerősöm 30.000 Ft körüli összeget adott (más orvosnál), mert pl munkanélküli lett a Férje és nem tudtak többet adni.

Én most úgy gondolom, hogy 50.000 Ft-ot fogok adni, de nálam császár lesz, ott több a komplikáció. Ha lenne több pénzem, adnék én többet is, de véges az anyagi helyzetünk.

2010. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Megint én, csak azt elfelejtettem, hogy ha nem volt rákszűrésed az elmúlt 1 évben, akkor az orvos azt is megcsinálja a 12.hét körül.


És akkor leírom Neked a Salgótarjánban kötelező vizsgálatokat:

- 12.hét: kombinált teszt ( ez áll egy UH-ból, ahol nézik a baba tarkóredőjének vastagságát, és egy vérvételből, 1 kémcső vért vesznek le. Az eredményre kb 1 hetet kell várni. )

- 16.hét: első rutin vérvétel (sztk-ban, 5 kémcsővel, de csak egyetlen szúrás) és vizeletvizsgálat (szintén sztk, érdemes kis üvegben vinni aznapi vizeletet)

- 18.hét: kötelező genetikai UH (a baba adatait nézik, fejlődési rendellenességeket, ezt mindig orvos csinálja és nem "csak" a szonográfus)

- 25.hét: második rutin vérvétel és vizelet (sztk, vérvétel plusz cukorterhelés. Azaz éhgyomorra kell menni, vérvétel 4 kémcsővel, majd cukros vizet inni, 2 órával később megint vérvétel)

- 30.hét: harmadik rutin vérvétel és vizelet (sztk, 4 kémcső) és rögtön utána menni kell a kórházba egy újabb UH-ra.

- 36.hét: hüvelyváladék vizsgálat az orvosodnál és az sztk-ban még egy utolsó vérvétel, de ez már csak 1 kémcső.

- 37.hét: NST (sztk-ban, nekem még nem volt, valami műszert tesznek a pocakra és úgy nézik a babát illetve a méhösszehúzódásokat)

- 38.hét: NST (mint előbb) és UH (kórház 6.emelet).

- 39.hét: NST 2x

- 40.hét: kórházi felvétel


Ami még lényeges: a vérvételek eredményeit mindig a védőnő kapja meg, ő adja majd oda a leletet.

És ahogyan írtam, orvos havonta 1x, védőnő havonta 1x. 30.héttől ez sűrűsödik.

És persze bármilyen panasz esetén irány az orvos, vérzés, erős görcs, stb.


Gyógyszert magadtól ne szedj, ez alap. ( Ezt azért írom, mert én pl migrénes vagyok, sokat kínlódok a fejfájásommal. ) Nem tudom, folsavat szedsz-e jelenleg, ezt már a terhesség előtt is lehet szedni, én szedtem. A 12.hétig kell, de majd az orvos megmondja.

Terhesvitamin: mivel én nem bírtam egyiket sem, minden kijött, a DM-ben kapható Hipp Natal nevű szirupot iszom a terhesség elejétől. Ez egész jó ízű, gyümölcsszirup és benne van minden.

Ha rosszulléteid és émelygéseid lesznek (nekem 6-11.hét között végig volt), az orvos valószínűleg MagneB6 tablettát ír majd fel, ettől jobban leszel.

Ha a vérvétel kimutatja hogy kevés a vasad, akkor kapsz vastablettát, ebből napi 1 az adag.

24.héttől nekem keményedéseim vannak a pocakomban a baba miatt, az orvos MagneRot tablettát írt fel, ez használ.

És a 3.trimeszterben szedem a Vigantol cseppet, ez D vitamin, másnaponta kell 1 csepp belőle.


Hú, most ezek jutottak eszembe. Én is első babát várom, és nekem is volt egy segítségem (unokatesóm, aki szintén dr.Umeh-nél szült), aki elmondott előre szépen mindent, s nem ért semmi váratlanul. Ezért próbálok meg most Neked én is segíteni :)


Nem beszélek ám mindig ennyit :))))

Boldog babavárást!

Myra

2010. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok infót,tájékozottabb lettem.

Tettem már fel ide kérdést a rigesoft tabival kapcsolatban,ugyanis a mi babusunk nem tervezett,hanem becsúszott,ráadásul ilyen tabi mellett.De ha már így alakult állunk elébe és örülünk is neki kettecskén a párommal.Egyenlőre nem akarjuk a családot beavatni,nem túl rózsásak a körülmények,ugyhogy elég ha csak mi idegeskedünk.

Sokat olvastam a neten arról,h mire számíthatok.Azt olvastam,h először hüvelyi uh van aztán hasi uh.Tarjánban ez nem így működik?Itt csak akkor mondják biztosra,h terhes vagy ha van szívhang?Itt hüvelyit nem csinálnak?

Te már gondolom tudod a baba nemét.Mit vártok?És mikor derült ki?

Mégegyszer köszönöm a segítőkészséged,jól jön ilyen helyzetben.

2010. máj. 4. 00:37
 8/32 anonim ***** válasza:

Jó reggelt!

Tabletta mellett érkezik a baba? Huh, akkor nem lehetett könnyű a döntés, hogy mit csináljatok. Ezt persze mindenki maga tudja. Én csak abban vagyok biztos, hogy egy baba nagy felelősség, de annyi szépet és jót "ad" az embernek, hogy ha szülésig van is az emberben egy kis félsz, a baba megszületése után ez elmúlik.

De van tényleg olyan eset is, amikor nem lehet megtartani, ennek is van ezernyi oka. Én azt kívánom Nektek, hogy olyan döntést hozzatok, ami mindkettőtöknek megfelelő a Pároddal. Ahogy írod, már eldöntöttétek, hogy megtartjátok, ha így marad, akkor újra csak gratulálni tudok :) És a szülők is megértik majd, ők is voltak fiatalok. Nálunk anyum nagyon örült, a Párom szülei először nem annyira, de már ők is nagyon várják a kisbabát.


UH: ez nagyon változó országszerte. Sok helyen a 12.hétig hüvelyi UH van, s csak utána hasi. Itt Salgótarjánban már az első alkalommal is hasi UH-t csinálnak. Ha előtte jó sok folyadékot iszik az ember, tele lesz a húgyhólyag, kiemelkedik a méh és hasi UH-n is látnak mindent. De ha mégsem, itt is van lehetőség hüvelyi UH-ra, de szerencsére itt nem szeretik megbolygatni a dolgokat lent. Tehát alapból hasi UH van mindenkinél. Ha nem látnak semmit, akkor mondják, hogy hüvelyi, de ez ritka. A hasi sokkal jobb, teljesen fájdalommentes. Felhúzod a felsőt és lehúzod csípőig a szoknyát/nadrágot, zselét tesznek a hasadra és nézik a babát. Te fekszel, és a fejed felett Te is látod amit a szonográfus, van egy nagy plazma, ott lehet nézni. Apuka sajnos nem mehet be az UH-ra itt nálunk :(

Első alkalommal vagy csak petezsákot látnak (ált.a 6-7.hétig csak ezt lehet látni), ha így van, visszarendelnek 1-2 héttel későbbre. Az ország minden pontján csak akkor bizonyított a terhesség, ha van szívhang. A 7-8.héten már szokott lenni. Onnantól élő egy terhesség.


Mi kislányt várunk :) Sajnos csak a 27.héten derült ki a baba neme, mert addig végig keresztben feküdt, háttal nekünk. De a volt osztálytársamnál aki velem egyidős terhes, nála már a 18.héten biztosra mondták, hogy kislány. Úgyis a baba dönti el, hogy mikor mutatja meg magát :)

2010. máj. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy nincsenek túl jó körülmények. Akkor csak a megnyugtatás végett pár szó az anyagiakról:


Ahogy már írtam, ha lesz fogadott orvosod, akkor havonta kell menni, azaz kb 10x5.000 Ft, de ezt havi szinten szerintem ki lehet spórolni.


A gyógyszer havi szinten kb 1.500 - 2.000 Ft, attól függően, hogy mit kell szedned, ezt orvos megmondja.


A szülés után "illik" adni hálapénzt, ha van saját orvosod. Sok kismama úgy csinálja, hogy szülés után minden gyermek után jár egy egyszeri támogatás, ez nettó 64.000 Ft körül van. Ezt hamar kiutalják mindenkinek. És az orvosnak a hálapénzt nem feltétlenül kell a kórházból távozáskor odaadni, mert szülés után úgyis vissza kell menni az orvosodhoz, 6 hét elteltével, kontrollra. És sokan ebből a 64.000 Ft támogatásból adnak az orvosnak a 6 hetes kontrollon hálapénzt, 30.000-40.000 Ft-ot, vagy ki mennyit tud/akar. Tehát tulajdonképpen ha úgy vesszük, a hálapénzre nem kell előre félretenni, elég ha a támogatásból tesztek félre x összeget.


A babának elég sok mindent kell venni, főleg ha első baba. A védőnő ad majd egy kelengyelistát, de a neten is találni sok helyen ilyen listát.

Mi sem állunk ki tudja milyen jól anyagilag, én táppénzen vagyok novembertől, a Párom 3 műszakban dolgozik de nem keres ki tudja mennyit... Szóval mi úgy csináltuk, hogy a 16.héttől szépen elkezdtünk vásárolni. Nem tudom, ismered-e az aukciós oldalakat (www.vatera.hu és www.teszvesz.hu ), de én rengeteg mindent ott vettem meg. Van köztük új is, de van ami nagyon szép állapotú használt. A ruhácskákat 1-50-100 de max 200 Ft-os darabáron vettem, egy eladótól 4-5 terméket, s potom pénzekből kijött a ruha. Komolyan! Persze ehhez is idő kell, ülni a gép előtt és válogatni, de nem mindegy, hogy 1 kis rugit megveszel a boltban 2.000 Ft-ért, vagy netről megveszed 200 Ft-ért.

A babakocsi volt a legnagyobb kiadásunk. Itt helyben is szétnéztem a boltokban, 30.000 Ft-ért már kapni. De mivel hamar elkezdtünk vásárolni, figyelgettem a babakocsikat is a neten. És találtam egy csodaszépet, ami jól kihasználható, mindössze 18.000 Ft-ért!!! Alig használt. Új ára 45.000 Ft lett volna, mi harmadáron megvettük.

Ezeket csak azért írtam le, hogy lehet okosan is vásárolni, kis időráfordítással. És akkor nem kerül egy baba érkezése 150.000 Ft-ba, hanem megvan minden kb 50.000 Ft-ból. És ha ezt is elosztod hónapokra, akkor szinte meg sem érzi az ember.

Mi egyedül a kiságyat vettük itt helyben, az 12.000 Ft volt, matraccal együtt. Ebből vettünk újat, mert ezt akár 4 éves koráig is tudjuk használni.


Remélem tudtam segíteni :)

És bármi kérdés felmerül, írj nyugodtan, szívesen válaszolok.

Vigyázz magatokra :)

Myra

2010. máj. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm újra az infókat:)

Nem volt kérdés,h megtartjuk-e.A páromnak már van egy 9 éves lánya az előző házasságból.Ő már 34 éves.Egyikünk sem lett volna képes olyat mondani,vagy csak gondolni,h ne tartsuk meg.Csak még várhatott volna egy évecskét:)

Na de ez van.Nem tudom hiszel-e az ilyenekben,de

szeptemberben lesz 2éve,h voltam jósnőnél és akkor azt mondta,h a mostani páromtól 2 gyerekem lesz.Anyukámnak pedig azt,h kb 2 év múlva iker unokái lesznek.

Jókat nevetgéltem rajta,h na ez aztán biztos nem igaz,mert nem tervezünk gyereket.Erre 1 baleset és már jön is.A kb 2év is stimmel.Szóval elhiszem amiket mondott...Ikrekre számítok,nagyon kíváncsi vagyok rá,h az lesz-e :)

De ez gondolom később derül ki.

Szétnéztünk babaruha-ügyben és majd hanyatt estem:)

Ugyhogy azt hiszem tényleg a neten kell vásárolni.

Egyre okosabb vagyok ebben a témában.Már neveket is nézegetünk.Kicsit korai még,de olyan jó tervezgetni.Ti milyen nevet választottatok?

Örülök,h nem kell mindjárt a kórházban "fizetni".Nagyjából az anyagi részét is átnéztem,de az egyéb kiadásokról (gyógyszer,szülésznő stb) nem találtam semmit úgyhogy köszi.Szülésznőt fogadni.Ajánl az orvos vagy nekem kell keresni és felkérni,fogadni?

Köszi a segítséget.

Éva

2010. máj. 4. 11:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!