Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Salgótarjánban legjobb nőgyógy...

Salgótarjánban legjobb nőgyógyász?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 12:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Kedves Éva!


De jó, nem mondod, hogy megjósolták a babát vagyis babákat? Én is hiszek a "nem látható és nem kézzelfogható" dolgokban, de jóshoz nem mertem még elmenni. Én pl a gondolat teremtő erejében hiszek és magában a pozitív gondolkodásban. Nagyjából be szokott jönni, van egy édes Párom, van egy remek munkahelyem, és most érkezik a baba is. Már izgatottak vagyunk, már csak 5-6 hét van szülésig.

A nevek: ha fiú lett volna, Martin lett volna. Lánynál esélyes volt a Hanna, Jázmin, Gréta, Léda és a Dalma. Végül a Dalma mellett döntöttünk, mert nem túl gyakori és a Párom vezetékneve is "D" betűvel kezdődik. Mi nem vagyunk egyelőre házasok, úgyhogy kellett apasági nyilatkozatot tenni. Ti azok vagytok? Ha nem, akkor be kell majd menni a 20.hét után valamikor a Polg.Mesteri Hivatalba mindkettőtöknek, igazolványokkal és a terheskiskönyvvel, s ott helyben ingyen megcsinálják a nyilatkozatot. Ezt kell majd a kórházba vinni szülésre, s így kaphatja meg a baba az apuka vezetéknevét. (Különben a Tiédet kapná.)


Akkor mi a Pároddal vagyunk majdnem egyidősek, mi mindketten 32 évesek vagyunk. Párom 32 múlt, én 32 leszek idén.

Csodálatos lesz majd a baba, meglátod. És ha a Párodnak van egy (nagy) kislánya, Neki már van is némi tapasztalata, ez mindenképpen jól jön majd később. Nagyon örülök, hogy megtartjátok.


Ikrek: az első UH-n már látszik az, ha két petezsák van. Ez utalhat ikrekre. De a második UH-n, amikor már van szívhang, és csak 1 petezsák van, még abból is lehet ikrek, ha 2 embrió fejlődik. Tehát ez elég hamar ki fog derülni. Sajnos az elő szokott fordulni, hogy ikreknek indul és valamelyik magzat elhal valami miatt, de nem kell egyből erre gondolni, sokan egészségesen kihordják az ikreket, max néhány héttel hamarabb születnek.

Na de ilyet, hogy még a végén 2 baba érkezik Hozzátok :))) Drukkolok :)


Szülésznő: a 30.hét környékén szokta felfogadni aki akarja. Általában ismerős útján, rokonok, barátok ismeretségi körben, ha szült valaki és jó tapasztalata volt. Az orvos nem szokta mondani. De ha Tőle rákérdezel, biztosan tud ajánlani. De nem minden kismama szokott felfogadni. A velem egyidős terhes régi osztálytársam pl nem fogadott fel, azt mondja, elég az orvos. Ha én természetes úton szülnék, én sem fogadnék fel, mert maximálisan megbízom az orvosomban.

De ha pl Neked ikrek lesznek, az majdnem mindig császár, oda meg nem kell egyáltalán szülésznő.


Mi holnap megyünk az orvoshoz, kíváncsi leszek, mit mond :)

Nektek kb decemberre születik a baba, milyen szép ajándék lenne az Élettől a karácsonyfa alatt egy édes kisbaba :)


Szép napot Nektek,

szeretettel,

Myra

2010. máj. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,h nem írtam,pocsékul érzem magam kicsit...Ma reggel megjött vagy mi.

Szóval elmegyek ma a dokihoz.Bár még el sem indultam,remélem mindig megvárja a rendelés végét.

Hogy mi lehet ez nem tudom.5+tesztem van összesen...

Az utolsó keddi 2 csíkkal.

Nem tudom mi lehet próbálom nyugtatni magam,h sokan vannak a terhesség alatt menstruálnak.

Nem terveztük,elfogadtuk,most meg kétségbe vagyok esve,h mi van ha nem lesz...

2010. máj. 6. 16:27
 13/32 A kérdező kommentje:
Nálatok mi a helyzet?Hogy ment a dokinál?
2010. máj. 6. 16:28
 14/32 anonim ***** válasza:

Uh, szia :(((

Megvárja az orvos a rendelés végét mindig. Mi negyed 5 után jöttünk el tőle.

Nem tudom, hogy mit mondjak most Neked, el vagyok keseredve Miattatok, de nem szabad feladni! Ott vannak a pozitív tesztek. Szerintem az orvos elküld UH-ra, gondolom oda majd holnap kell menned. És biztosan fog adni gyógyszert Neked, ami vigyáz a babára. Sok nőnek van kis vérzése az elején, és olyanról is hallottam, akinek 3 teljes hónapig rendes mensije volt baba mellett. Nagyon de nagyon drukkolok Neked! Muszáj bízni!!! Hinni kell abban, hogy minden rendben van és lesz is. Tényleg nagyon drukkolok most Neked.


Nálunk minden rendben. Kicsit nyílik a méhszájam, többet kell pihennem és óvatosabban lehet a Párommal együtt lenni, de minden oké, ez már 34 hetesen így normális. 3 hét múlva kell mennem megint az orvoshoz. És jövő hétre kaptam egy UH-ra beutalót, aminek örülök, legalább újra megnézem a babát.

De most aggódom Miattatok :(

Majd írj valamikor, tudom, nem lesz kedved, nem is erőltetem. De tudd, hogy gondolok Rád, Rátok.

És remélem pozitív élményekkel jössz ki dr.Umeh rendelőjéből.

2010. máj. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Na megjártam a nőgyógyászt...5 után értünk oda.Az orvos tényleg rendes volt nagyon.

Először azt mondta,h ha megjött akkor az annak a jele,h nem vagyok terhes,de azt mondta megvizsgál.Meg is vizsgált(menses ellenére)nem mondott semmit,csak h ez nem vmi nagy vérzés és h olyan-e amilyen szokott.Hát sztem olyan.Vérvételre küldött(HCG)azt mondta ha megvan az eredmény hívjam fel,akkor majd többet tud mondani.

Uh ebben maradtunk és holnap megyek vérvételre.

Reménykedem és remélem már az eredmény is meg lesz holnap délután.Azért reggelről egyből veszek egy tesztet és megcsinálom.Ha aszerint + akkor a véremben is kell h legyen hcg.Akkor meg gondolom a következő lépés az uh.

Reménykedem.Elég sokan vannak akik menstruálnak terhesség alatt.Muszáj ezek közé tartoznom.Na meg ha már a jósnő megmondta..

Köszönöm,h szorítasz,majd megírom ha történik valami.Örülök,h Ti jól vagytok és minden rendben van.Lehet kérni uh képet babusokról?Nektek van?

Pussz

Éva

2010. máj. 6. 20:31
 16/32 anonim ***** válasza:

Szia, biztosan már reggel túl voltál a vérvételen. Eredményt nem tudom kaptál-e ma, de szerintem csak hétfőn, legalábbis következő munkanapon szokták kiadni. Muszáj pozitívan gondolkozni, és a vérvételnek is ki KELL mutatnia a hcg-t. Tényleg sok kismamának van vérzése az elején, és ha ott a hcg, akkor gondolom UH és gyógyszer és sok pihenés, de majd ezt az orvos elmondja.


UH képekről kérdeztél. Sajnos nem adnak alapból :( Én voltam a 6., a 8. héten és szerettem volna képet én is. Azt mondták, hogy talán majd a következő alkalommal kapok. A 12 hetes volt a következő, újra szóltam és igen, ott kaptam egyet, ami nagyon nagy élmény volt. Utána már nem kaptunk képet, de voltunk 4D UH-n (26.héten) de ez ugye fizetős. 10.000 Ft, ebben van egy fél órás baba-mozi, gyönyörűen látszódik a baba minden testrésze, kiírják az egészet dvd-re, és nyomtatnak fekete-fehér és színes képeket is. De a 4D csak a 26-30.hét között élvezhető. Telefonon kell bejelentkezni a kórházi UH osztályon, és időpontra kell menni. Majd ha már ott tartasz, beszélünk róla újra :)

Most az a legfontosabb, hogy próbálj pihenni és nem feladni. Az biztos hogy dr.Umeh mindent meg fog tenni a baba egészsége érdekében.

Annak meg külön örülök, hogy szimpatikus volt Neked is az orvos.

Fel a fejjel, és bízni, bízni, bízni.

puszi.

2010. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Hát kezdem feladni,de még mindig bízok.Az talán jó jel lenne,h csütörtökön volt meg,pénteken már alig,ma meg szinte semmi.A rossz meg az,h a vérvétel előtt vettem tesztet,ami negatív lett.Illetve ha nagyon nagyon erősen koncentráltam,akkor valami halványkát talán felfedeztem rajta:(

Nem tudom mire vélni.Hétfőn lesz eredmény.Addig beleőrülök az agyalásba.Minden nappal egyre kevesebb és kevesebb esélyt látok arra,h lesz ebből valami.

De pozitív vagyok.Igaz,h becsúszott és nem terveztük,de úgy döntöttünk,h ha ez most esetleg korai vetélés volt és nem maradt meg,akkor 2hónap és belevágunk a babaprojektbe:)

Az a baj,h a munkahelyem elég labilis lábakon áll,a párom pedig nem dolgozik,mert térdszalag műtétre vár ami majd moostanság lesz esedékes.Ha megvan a műtét akkor jöhet a babus.

Irigyellek,jó lenne ott tartani ahol Te.Tarjánba van 4d uh?Jó h van aki kiokosítson terhesség témában:)

És az első uh képeken amikor már adtak is,látszik valami laikus szemmel is?

Köszönöm az újabb infókat,mint már sokszor:)

Biztos,h Dr Umeh-t fogom választani ha úgy alakul.

2010. máj. 8. 21:11
 18/32 anonim ***** válasza:

Ha csak kicsi vérzés volt, az még lehet baba. És a halvány pozitív teszt is pozitív. Nézd meg, nekem ilyen volt az első pozitív tesztem, erre is többen azt mondták, hogy ez nem is pozitív, de én láttam, hogy az:

[link]

Azt mondják, hogy tévesen pozitív teszt nincs. Én még mindig nagyon drukkolok Neked!


Hétfő az már mindjárt itt van. A mai napod eltelik és holnap lesz eredmény.

Ha esetleg a baba nem maradt meg, akkor annak biztosan úgy kell lennie. Én hiszek a nem megfogható dolgokban és bár nekem elsőre sikerült a baba, de az Ő egészsége a legfontosabb. És látod, már elfogadtátok, hogy érkezhet a baba. Ha esetleg most nem is sikerült (de még mindig ott a remény!), akkor 2 hónap múlva már szívvel-lélekkel kezdtek bele :)

De most inkább gondoljunk arra, hogy a pici vérzés csak valami apró, gyógyszerrel kezelhető gond volt.


Munkahely: hm, sajnos ez az egész országra igaz, de a mi megyénkre főleg. Az én cégem is felszámolás alatt áll sajnos, nem tudni mi lesz. Bár én táppénzen vagyok és az elkövetkező 2-3 évemet nem befolyásolja hogy fennmarad-e a cég vagy sem, de nagyon szerettem ott dolgozni és jó helyem volt, mind anyagilag, mind erkölcsileg, mind munkatársak terén.

Viszont ha ne adja Isten de nem lesz munkahelyed, akkor nehezebb anyagilag. De nem feltétlenül kell a terhesség alatt munkahelynek lennie, ha az előző időszakban megvan a 365 nap, akkor jogosult leszel tgyás-ra és gyed-re. Ezek járnak a baba 2 éves koráig. És a Fidesz elvileg visszaállítja jövőre a 3 évet, én is ebben bízok...


Tarjánban van 4D UH, igen. Ahol a sima UH-t csinálják (kórház, 6.emelet), ott lehet bejelentkezni rá. Időpontot kell egyeztetni velük. 10.000 Ft, kiírják dvd-re (kb fél órás babamozi), plusz adnak fekete-fehér és színes képeket is. A terhesség 26-30.hete között érdemes elmenni r, ezt nekem dr.Umeh mondta. Itt a mi kislányunk 28 hetes 4D-s képe:

[link]


És kérdezted még az első UH-s képet. Ahogy írtam, én minden alkalommal szóltam, hogy szeretnék... És a 12.héten adták ezt a képet:

[link]

Ez a betöltött 12.héten készült, amikor a kombinált teszthez nézték az UH-t. Itt még egészben belefér a képbe, ezek a fotók azért jók.


Jobbulást és sikeres műtétet kívánok a Párodnak! Az sem lesz egyszerű, egy térdműtét :( De még fiatal és fontos, hogy egészséges legyen.


Szép vasárnapot kívánok, tudom, nehéz a várakozás, de ez az egy nap elszalad és holnap biztosabbat tudtok. Ha kimutatja a vérvétel, akkor biztosan küldenek UH-ra. Nagyon drukkolok Nektek!

Szia,

Myra

2010. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Holnap van a vérvétel eredménye. Hosszú éjszakád lesz ma, tudom, de reggel tisztábban látod majd a dolgokat.

Drukk, drukk, drukk.

Jó éjt,

Myra

2010. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Szia, most már aggódok Miattatok. Lehet nem túl jó híreid vannak és azért nem jöttél ide...? Én még mindig bizakodok.
2010. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!