Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet ilyen gonosz és...

Hogyan lehet ilyen gonosz és felelőtlen egy orvos?

Figyelt kérdés
Egyik családtagomnak tüdőgyulladása van, az orvos nem utalta be korházba, hanem hazaküldte, ahol 3 gyerekkel és 1 másik szülővel él egy légtérben. Így ők is elkaphatják, halálos is lehet, de hiába mondjuk neki, hogy menjen be magától a kórházba, nem akar mert "unalmas", és mindenki elkaphatja a községben. Egy orvosnál annak kéne az alapnak lenni, hogy megkérdezi, él-e valakivel, és eltiltja a tömegtől mert halálos fertőző beteg! A középkorban élünk? Mit lehet tenni jogilag, hogy kórházba menjen a fertőzött illető?
2017. jan. 20. 14:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
99%
kezdjük ott hogy a tüdőgyulladás nem fertőző...és se nem halálos...
2017. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Súlyosabb esetben halálos, és az összes fajtája fertőző.


A tag is egy ismerősétől kapta el a házában, kb. 2 óra alatt.

2017. jan. 20. 14:50
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos... De a tüdőgyulladás nem olyasmi, amit ha elkap tőled valaki, akkor neki is azonnal tüdőgyulladása lesz. Egy sima megfázás, csak szövődménye lett. Szóval nem fog tőle senki meghalni a családban, nyugalom!
2017. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Akár hiszed akár nem minden betegség halálos súlyosabb esetben kedves kérdező

Eléggé túlreagálod... jobb dolgod nincs?

2017. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem lehet tenni, engem is már 5-szörre fertőznek meg a családtagjaim az a télen.

A tüdőgyulladás meg nem feltétlenül igényel kórházi kezelést. Maga csak úgy nem tud bevonulni a kórházba. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Nálunk ez a helyzet! Szóval te még ne panaszkodj.

Amúgy legyen külön szobában, sokat szellőztetsetek. Esetleg lehet venni arcmaszkot is. Szerintem így önmagában nem tudja tadni a tüdőgyulkadást. Sok kézmosás, fertőtlenítés.

Én is 40 fokos lázzal fekszem, mert anya megfertőzött. Nem küldhetem be kórházba, pedig a munkahelyén is szórja a vírusokat.

2017. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
97%

A tüdőgyulladás igen is lehet hatásos, ha nem kezelik.

Viszont semmiképpen sem fertőző..az egyes jól írta le, a megfázást lehet elkapni, és annak lehet egy szövődménye a tüdőgyulladás, de nem úgy működik, hogy:

lacika tüdőgyulladást kapott, találkozott pistikével aki elkapta, pistike találkozott marikával aki szintén elkapta, ÉS MEGHALTAK.

2017. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Hahaha kerdezo 1870 el

Tudogyulladassal korhazba ?

Tavaly nekem is volt megsugom dolgoztam vele es szedtem az ab seki nem halt meg max en voltam kicsit lassu tole.

2 ora alatt elkapni valamit vicc ez nem ebola

2017. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az orvos többet tud erről, mint te.

Kezdve azzal, hogy én tavaly a szülészeten kaptam el olyan tüdőgyulladást, amiből egy hónap alatt gyógyultam ki, két baktériumot mutattak ki a mintából, az egyik ellenáll a penicillinnek is. Gyógyszert és injekciós kezelést is kaptam.

Lehet, ha most a rokon bemegy egy tüdőgyulladással, akkor olyat is elkap a kórházban, amit ki se hever, és tényleg halálos lesz a vége.

2017. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

A vírusos fertőző. 2 kiskorú van a családban!!!


Ember. És a baktériumos is fertőző, 8 éves gyerek ne szedjen már antibiotikumot 2-3 hétig!!


Aki linkelt kérdést: Ez nem panaszkodás. Sem a középkor. Szóval hova forduljak??!

2017. jan. 20. 14:58
 10/35 anonim ***** válasza:
98%
Az elmeosztályra :D
2017. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!