Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek rászokni a Xanax-ra,...

Kezdek rászokni a Xanax-ra, de erős bűntudatom, lelkiismeret-furdalásom van emiatt. Valami nyugtató dolog viszont kell. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Elkezdtem Xanaxot szedni, 0,25 mg-osat, naponta egy szemet. De ebből függőség lesz, és attól tartok majd idővel egyre több és több kell majd.

Nemrég kezdtem el szedni, és napról-napra egyre inkább bűntudatom van amiatt hogy 21 évesen nyugtatókat kell szednem hogy ne legyek csupa stressz, feszültség. Ráadásul még csak sört se ihatok így amit szeretek, de a problémáimra már túl kevés, néha ront is inkább amikor bepánikolok.


Nem akarok nyugtatón élni viszont a problémák felemésztenek, van jópár megoldhatatlannak tűnő gond. Így szükségem van valamire ami lenyugtat mert kikészítenek a stressz és a pánikrohamok


2017. jan. 25. 08:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már nyugtató teát de semmire se jó, nem használ semmit. Mozogni azt szoktam, szeretek kirándulni, de miután hazaindulok újra rámtör a kibírhatatlan stressz, szóval az se tűnik megoldásnak. Életkörülményeimen meg képtelen vagyok változtatni, így már csak egy megoldást látok, az öngyilkosságot
2017. jan. 25. 08:55
 2/5 anonim ***** válasza:
Na jó, hát azért napi 0,25 mg xanax nem a világvége, hogy ilyen hülyeségeken gondolkozz. A legtöbb embernek nem is hatna ilyen kis mennyiségű gyógyszer és simán le lehet róla szokni. Van valamilyen szorongásos betegséged és ilyenkor kétféle lehetőség van, vagy gyógyszer: antidepresszáns és nyugtató, pár évig, aztán jó esetben meggyógyulsz és a pszichiáter abbahagyatja veled a gyógyszert, vagy önállóan próbálkozol stresszkezelö módszerekkel, sporttal, meditációval. Szerintem akinek napi egy xanax elegendő, az inkább a házi gyógymódokkal próbálkozzon, mert a gyógyszereknek vannak mellékhatásaik.
2017. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a baj a szervezet hozzászokik, és majd egyre több kell. De azt hozzáteszem hogy a pánikroham valószínűleg még rosszabb opció. Pszichológus segíthetne, de gondolom pénzed nincs rá. Nem egyszerű, én voltam xanax függő, amikor próbáltam lerakni olyan is volt napokig nem aludtam. Végül aztán leszoktam róla, sokat számít mekkora dózisban és mennyi ideig csökkented. A Gyógyulást igazából csak a problémáid megoldásától lehet várni.
2017. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tanulj meg relaxálni, az nem teszi tönkre a májad.

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo&t=236s

2017. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én napi 2mgig is volt hogy felmentem. 0,25-től bajod nem lesz de könnyű rászokni...és lejönni..az bajos
2017. jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!