Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miert akarnak az orvosok...

Miert akarnak az orvosok pszichologushoz küldeni?

Figyelt kérdés

A problemam kb. egy eve all fenn. Egy nap nagyon elrontottam a hasam, ugy mentem el otthonrol, es a nap vegere mar annyira fajt hogy szinte panikrohamot kaptam. Ezutan nem tudom miert, de egyre gyakrabban fajni kezdett a hasam, es sokat szorongtam miatta nyilvanos helyen, DE mikor nem vagyok stresszes es csak siman otthon ülök, akkor is fáj, görcsöl, korog, szur, allandoan. Elmentem gasztroenterologiara, ahol azzal kezdtek hogy menjek el pszichologushoz. Pedig annyira hittem benne, hogy vegre segitenek rajtam. Elmentem magandokihoz gyomortukrozesre, ott is elmondtam a panaszaim, majd a doki odament anyukámhoz es finoman celzott ra hogy ez tuti nem gasztroenterologiai problema es pszichologiai eset vagyok. Es hogy ilyen fiatalon lehetetlen hogy ilyen panaszaim legyenek.

Kitapasztaltam, hogy a tej nem jo nekem, igy egy hónapja tejmentesen eszek es sokkal jobb lett, de meg mindig random fajdalmaim vannak, semmilyen osszefuggesben nincs azzal hogy mit eszem. De egy orvos sem foglalkozna komolyan a problemammal, csak annyit hajtogatnak, hogy pszichologus:( de mielott ez elkezdodott, nem volt semmilyen mentalis problemam. Es nem is tortent semmi amitol lehetne. Nem tudom hova forduljak ahol tenyleg segítenének rajtam :( Talan ha nem teszem hozza a szorongast akkor komolyan vettek volna? Mar annyira cikinek erzem ezt az egeszet, mert tenyleg folyamatos hasi fajdalmaim vannak, de nem igazan akarnak velem foglalkozni:(

Elore is koszi a valaszokat.21L


2017. máj. 31. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szóval már több orvos is megállapította hogy nincs semmi bajod testileg? Akkor mit nem értesz ezen?

Nyilván azért mondták a pszichológust, mert úgy gondolják hogy a panaszaid agyi alapon működnek. Nekem is volt egy ilyen időszakom. Orvostól orvoshoz mentem, nem éreztem azt hogy lelki bajom lenne ilyen súlyosan. Végül mikor sokadjára elmondták hogy nincs semmi baj, két hónap múlva lassan megszűntek a panaszaim. Lelki okai voltak, még ha ezt nem is éreztem.

Az meg hogy kicsit javult a közérzeted a tej kizárásától normális lehet, nagyon sok ember laktóz érzékeny valamilyen szinten.

2017. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

NEm lenne okosabb hallgatni az orvoskra és elmenni egy pszichológushoz?


Vagy VAN valami ilyen problémád - akkor azt tudják kezelni, vagy NINCS, és akkor az orvosok elhiszik, hogy más lehet mögötte.

2017. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem allapitottak meg hogy nincsen bajom, csak elmondtam a tuneteket, megnyomkodtak a hasam. Meg kertek egy coliakia tesztet. Es erre mondtak h de amugy biztos nem ez a baj hanem lelki.
2017. máj. 31. 11:07
 4/7 A kérdező kommentje:

Ertem en hogy vannak testi tunetek amik lelki problemak miatt jonnek elo, de az sztks gasztroenterologushoz a beutalo kezhezkapasatol szamitva 2 honap mulva mehettem, ott semmit nem csinalt, csak elkuldott a cölis vérvételre , aztan menjek vissza ujabb 2 honap mulva az eredmenyert, de ugy hogy kozben mindenkepp pszichologushoz is menjek el.

De honnan tudjak, hogy nincs semmilyen problemam? Ok, a magandoki a tukrozest megcsinalta, mert azt kertem(egni szokott a gyomrom) azt mondta gyonyoru a gyomrom es nincs semmi bajom. De pl. a bal oldalon meg allandoan szur a hasam, beltukrozesre, hasi ultrahangra, allergiatesztre nincs penzem mar maganba. En elfogadnam hogy nincs semmi szervi bajom, ha tényleg kizàrnàk

2017. máj. 31. 11:16
 5/7 anonim válasza:

"Egy nap nagyon elrontottam a hasam, ugy mentem el otthonrol, es a nap vegere mar annyira fajt hogy szinte panikrohamot kaptam. Ezutan nem tudom miert, de egyre gyakrabban fajni kezdett a hasam, es sokat szorongtam miatta nyilvanos helyen, DE mikor nem vagyok stresszes es csak siman otthon ülök, akkor is fáj, görcsöl, korog, szur, allandoan."


Ezért. Egyszer elrontottad a hasad, magad is leírtad, hogy a végére szinte pánikrohamod volt és azóta rettegsz, hogy újra megtörténik ÉS valami szervi problémád van.

Ha a gyomrodra panaszkodsz, akkor ott kéne valami problémának lennie, de a gyomortükrözésnél SEMMIT nem találtak, tehát azzal nincs probléma. Ha annyira nagy baj lenne, az meglátszana. Sőt, összefüggne az étkezéssel valószínűleg, de ugyancsak leírtad magad is, hogy semmi ilyesmi nincs.

Tehát: ha kajával kapcsolatos lenne, már kitapasztaltad volna; ha szervi elváltozás lenne, akkor látszana; ha nem mentális probléma lenne, nem szorongnál/szorongtál volna rajta.


Nem csak azért küldenek pszichológushoz, mert valami egyéb lelki gondod van, ami előidézi ezeket, hanem azt is jó lenne kezelni önmagában, hogy pörögsz ezen, hogy mid fáj és újra csak azt, hogy szorongsz tőle.

2017. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

En ezt ertem, de mikor jo kedvem van es nem stresszelek semmin, akkor is ugyanugy szokott fajni a hasam, az emesztesem is eleg furcsa, plusz allandoan baromi hosszu es hangos hangokat ad ki ami szerintem nem normalis. Nem csak a gyomrommal lehet problema hanem a vastagbellel pl. (mivel bal oldalon lentebb sokat szurkal) neha annyira hogy allni sem birok de hat ez sem erdekel senkit. Plusz mar egyre gyengebbnek erzem magam, olyan erotlen es faradt vagyok akarmennyit alszom.

Mar nogyogyasznal is voltam, o se csinalt ultrahangot mert nem talalta szuksegesnek, csak megnyomkodott es pápá. NA hat mindegy, majd lesz valami...

2017. jún. 1. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:
És a végén meglepődnek hogy nem lelki baj hanem laktózos vagy vagy ilyesmi, nálam ugyanez volt.
2019. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!