Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ujj műtétem volt, de nem...

Ujj műtétem volt, de nem tudom kinyújtani az ujjam még azóta sem. Ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Belenyúltam a kisujjammal kézilabdába és az alsó ujjperc haránt ívben darabosan eltört. Ezt másfél hét múlva megműtötték.. A műtét már 1 hónapja volt, már nincs az ujjamon semmi sín vagy fásli. Itthon tornáztatom, teljesen ökölbe tudom szorítani az ujjaim, beleértve a kisujjamat is, viszont kinyújtani nem tudom(kb 20° fokos elmaradás). Az orvos szerint még 2 hónap a rehab, de azt mondta, hogy ki kéne hogy tudjam nyújtani, hiszen ínt nem bántottak..

Ez normális? Milyen tornákat végezzek hogy jobban ki tudjam nyújtani?



2017. jún. 1. 18:42
 1/1 zimonyi attila ***** válasza:
Kapus voltam egy meccsen, amikor a jobb kézfejemet védés közben, telibe rúgták, miközben a földönfekve, már fogtam a labdát. Megrepedt a csontom, nem tört, ín nem sérült, de még ma sem tudom teljesen szintbe hozni a gyűrűs ujjamat a többi ujjammal, ha kinyitom a tenyerem, marad még vagy 5 fok elmaradása........... 40 éve!
2017. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!