Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » "Egészséges" ember is járhat...

"Egészséges" ember is járhat tb-s pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen mentális betegségem és öngyilkos sem szeretnék lenni. Egyszerűen csak gyűlölöm az embereket és magamat is. Múltkor elmentem a szüleimmel vásárolni (ők mindig nagyon sokáig nézelődnek), és a végén már folytak a könnyeim, annyira rosszul éreztem magam a sok ember között. Mindig olyan érzésem van, mintha az emberek kritizálnának és a nézésükkel "kínoznak". A barátnőimtől eltávolodtam az utóbbi években, mert sosem akartam kimozdulni itthonról. Csak a kutyám és a suli miatt megyek ki otthonról. Kutyasétáltatáskor is mindig próbálok olyan helyekre menni, ahol nem találkozok senkivel sem. Már sportolni sem szoktam. Híztam is 3-4 kg-ot, amitől még inkább kellemetlenül érzem magam társaságban.

Nagyon sokat stresszelek a továbbtanulás és a nyelvvizsga miatt is. Félek az egyetemtől, hogy kibukok stb. Félek attól, h nem lesz rendes diplomám és munkám. Már most ilyeneken kattog az agyam.

Még egy csomó ilyesmi dolog van, amiket a pszichológussal megvitatnék. Szerintetek el szabad mennem, vagy csak a súlyosabb esetekkel foglalkoznak?



2017. dec. 10. 14:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs semmilyen mentális betegségem."

Csak szociális fóbia meg üldözési mánia...

2017. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell félned, te már egy klinikai eset vagy.
2017. dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
70%
Igen, kérhetsz időpontot pszichológushoz SZTKban is, de említsed meg, hogy beszélgetős terápiát kérsz.
2017. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
10%

a korházakból a wc papírt ellopják, senki se takarítja néha, annyira nem fizetnek meg senkit.

18 éves árvákat 0 forinttal útnak indítják a nagyvilágba és te azt szeretnéd, hogy tea partnered legyen egy diplomás ember aki kb 20 évet tanult????????????????

mert a plázába könnyezik a szemed és híztál 3kg ot??????

2017. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Leírásod alapján nem vagy egészséges. Mentálisan beteg vagy. Igen, mehetsz, sőt ajánlatos is. Sajnálom, van, aki a leírtakat nem érzi betegségnek. Te az vagy. :/
2017. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! Nem ismerem a lehetőségeket. Eddig azt hittem, h csak beszélgetős pszichológus van. Milyen van még?
2017. dec. 10. 15:21
 7/37 anonim ***** válasza:
62%
Pszichiátria is van. Oda többen járnak. Nyugtatókat, drogokat kérnek a dokiktól. Sajnos elég szomorú, hogy az orvosok egy része úgy kezdi már: nem írok fel semmilyen drogot... Pedig csak egy terápiás kezelésre lenne szükségem, amikor bemegyek.
2017. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

4. válaszoló! Ezért kérdeztem meg... Na mind1. Mindenkinek megy a zöld pacsi.


Kedves 5. Köszönöm a válaszodat! ☺️

2017. dec. 10. 15:23
 9/37 A kérdező kommentje:
7. válaszoló! Remélem velem nem csak gyógyszereket etetnének. Úgy tudom, h a pszichológus nem ír fel semmit. Vagy mégis? Szerintem csak a pszichiáter "gyógyszerez".
2017. dec. 10. 15:26
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

TB-re nagyon-nagyon kevés lehetőség van ingyen pszichológusra. Az iskolapszichológustól kérj útmutatást, hogy hova mehetsz. Ha nincs ingyenes, akkor a szüleiddel beszéld meg, hogy szeretnéd, ha járhatnál magánrendelésre. Ez az ok, amit leírtál, bőven elég, szükséges lenne neked a terápia.

Nem a szüleid szoktak ilyeneket mondani neked, hogy semmire nem vagy alkalmas? Nem ők sugallják, hogy csak a tökéletesség az elfogadható?

Gondolom, jó tanuló vagy, különben nem terveznél egyetemet. Akkor miből gondolod, hogy nem fogod teljesíteni a követelményeket, ha egyszer most is teljesíted a korodnak megfelelőket? És mellesleg ha véletlenül nem lenne diplomád (lesz!), akkor mi történne? Semmi. Akkor más munkakörben dolgoznál. A nyelvvizsgára meg egyszerűen készülj. Csinálj teszteket és látni fogod a százalékos eredményedet. Mikor már eléred a 70-80-at, akkor minden alapod megvan arra, hogy elmenj nyelvvizsgázni. És ez korlátlan számban ismételhető.

Erőltesd a kimozdulást akkor is, ha nehezen megy! A bezárkózással sokat vesztesz, és nem nyersz semmit.

2017. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!