Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » "Egészséges" ember is járhat...

"Egészséges" ember is járhat tb-s pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen mentális betegségem és öngyilkos sem szeretnék lenni. Egyszerűen csak gyűlölöm az embereket és magamat is. Múltkor elmentem a szüleimmel vásárolni (ők mindig nagyon sokáig nézelődnek), és a végén már folytak a könnyeim, annyira rosszul éreztem magam a sok ember között. Mindig olyan érzésem van, mintha az emberek kritizálnának és a nézésükkel "kínoznak". A barátnőimtől eltávolodtam az utóbbi években, mert sosem akartam kimozdulni itthonról. Csak a kutyám és a suli miatt megyek ki otthonról. Kutyasétáltatáskor is mindig próbálok olyan helyekre menni, ahol nem találkozok senkivel sem. Már sportolni sem szoktam. Híztam is 3-4 kg-ot, amitől még inkább kellemetlenül érzem magam társaságban.

Nagyon sokat stresszelek a továbbtanulás és a nyelvvizsga miatt is. Félek az egyetemtől, hogy kibukok stb. Félek attól, h nem lesz rendes diplomám és munkám. Már most ilyeneken kattog az agyam.

Még egy csomó ilyesmi dolog van, amiket a pszichológussal megvitatnék. Szerintetek el szabad mennem, vagy csak a súlyosabb esetekkel foglalkoznak?



2017. dec. 10. 14:56
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod, a pszichológus nem ír fel semmit, ezért is célszerű első körben pszichológushoz menni, nem pszichiáterhez. A te problémáid valószínűleg szociális fóbia, önértékelési zavar, teljesítményszorongás, kapunyitási pánik. Bátran felkereshetsz pszichológust ezekkel a problémákkal, sőt, erősen javaslom.


Amúgy ha még középiskolás vagy, akkor az iskolapszichológus vagy a tankerület szakszolgálatának pszichológusa ingyenesen foglalkozik veled, ha pedig már egyetemre jársz, akkor az egyetemen kell lennie ingyenes lelki segítségnek.

2017. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Kedves 8. válaszoló!

A szüleim nem hiszem, h fizetnék. Különtanárt sem fizetnek, akivel angolozhatnék. :S

Nem vagyok annyira jó tanuló, félévkor 2 tantárgyból 4-es leszek.

Anyum párszor sugallta felém, h nem lesz családom. Valószínűleg azért, mert ismer, tudja, h elviselhetetlen vagyok. (Nem baj, a kutyám legalább szeret.) Sokszor megkapom itthon, h "antiszociális" vagyok(az asszociálisra értik ezt egyébként). Pedig szerintem a szíve mélyén örül anyukám, h sosem bulizom, hiszen így nem kell féltenie.

2017. dec. 10. 15:37
 13/37 A kérdező kommentje:

Kedve #11-es!

Középiskolás vagyok. Jövőre leszek egyetemista, ha minden jól megy. A sulinkban tudtommal nincs iskolapszichológus, csak védőnő, de hozzá semmiképp sem járnék. Félek, h kikotyogna rólam dolgokat a tanároknak. A sulimban elég pletykások a diákok és a tanárok egyaránt. Mindenkit minden érdekel, ezért próbálnám titokban tartani a pszichológust.

2017. dec. 10. 15:42
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, te érted félre: valóban antiszociális. :) Amúgy tényleg jó lenne neked, ha más nem stresszkezelésre. El kell menned a háziorvosodhoz, elmondod, hogy mi a problémád, és ő tud beutalót írni a helyileg illetékes SZTK-s pszichológushoz. A másik út pedig, és valóban ezt kéne megpróbálnod először, az az iskolapszichológus, hiszen ő direkt a fiatalokra/gyerekekre szakosodott pszichológus.
2017. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Pedig elvileg KELL, hogy legyen minden iskolában, ha még sincs, akkor pedig a gyerekvédelmis tanárhoz lehet menni beszélgetni. Ők pedig nem pletykálhatnak, egyikük sem! Elvileg az iskola honlapján fel is kell legyenek tüntetve, hogy kik ezek a személyek és, hogy milyen időpontokban lehet hozzájuk menni. Ne haragudj, hogy ezt írom, de ez is bizonyítja (mármint, hogy már látatlanba is előre rettegsz a pletykától), hogy nagy szükséged lenne segítségre. Ez már egy jó pont, hogy ezt felismerted, nincs ebben semmi, sokan mások is küzdenek mindenféle problémával.
2017. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem ír fel gyógyszert, mert nem orvos. Pszichiáter írhat fel gyógyszert.
2017. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%

ez az oldal kezd unatkozó nők oldala lenni.

Férfiként, szerintem, ha az ember a saját problémáit se tudja/akarja megoldani az nem jó jel

2017. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
#14-es hogy érted, h antiszociális? Én úgy tudom, h azok pszichopaták... Szerintem inkább asszociális személyiségzavar lehet.
2017. dec. 10. 16:03
 19/37 A kérdező kommentje:
Megnéztem a sulim honlapját, de nem találtam semmit pszichológussal kapcsolatban.
2017. dec. 10. 16:06
 20/37 A kérdező kommentje:
Néztem magánrendeléseket is a neten, de nincs írva ár. Mondjuk max 4000 Ft-ot tudnék fizetni alkalmanként (45 perc) saját zsebből..
2017. dec. 10. 16:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!