Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » "Egészséges" ember is járhat...

"Egészséges" ember is járhat tb-s pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen mentális betegségem és öngyilkos sem szeretnék lenni. Egyszerűen csak gyűlölöm az embereket és magamat is. Múltkor elmentem a szüleimmel vásárolni (ők mindig nagyon sokáig nézelődnek), és a végén már folytak a könnyeim, annyira rosszul éreztem magam a sok ember között. Mindig olyan érzésem van, mintha az emberek kritizálnának és a nézésükkel "kínoznak". A barátnőimtől eltávolodtam az utóbbi években, mert sosem akartam kimozdulni itthonról. Csak a kutyám és a suli miatt megyek ki otthonról. Kutyasétáltatáskor is mindig próbálok olyan helyekre menni, ahol nem találkozok senkivel sem. Már sportolni sem szoktam. Híztam is 3-4 kg-ot, amitől még inkább kellemetlenül érzem magam társaságban.

Nagyon sokat stresszelek a továbbtanulás és a nyelvvizsga miatt is. Félek az egyetemtől, hogy kibukok stb. Félek attól, h nem lesz rendes diplomám és munkám. Már most ilyeneken kattog az agyam.

Még egy csomó ilyesmi dolog van, amiket a pszichológussal megvitatnék. Szerintetek el szabad mennem, vagy csak a súlyosabb esetekkel foglalkoznak?



2017. dec. 10. 14:56
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! #29-es válaszoló, te mennyi ideig jártál pszichológushoz? Hogy megy ez? Megvan, h meddig lehet járni, vagy addig mehetünk, ammeddig jónak tartjuk?
2017. dec. 10. 17:01
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 3-4 hónapig jártam, de már közben éreztem én is a javulást, meg a dokinő is, a dolognak az vetett véget az én esetemben, hogy szülni mentem, aztán nem sokkal később a doktornő is. :) Mondták amúgy ott, hogy ha úgy érzem, hogy még szükségem van további időpontra, akkor beosztanak máshoz, mondtam, hogy köszönöm szépen tényleg jobban vagyok, és így is volt. Ezt nyilván az orvos fogja mondani, hogy mit lát rajtad, közben is, a TB-s orvosnak nem érdeke, hogy húzza a pénztárcádból továbbra is kifele a pénzt, nem fog "potyára" tovább járatni szerintem, ha már úgy gondolja, hogy nem kell.
2017. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzá teszem, hogy egyébként egy 3-4 alkalomnál nem is lehet kevesebb, mert először elbeszélget veled, meghallgatja, hogy mi a problémád, aztán mindenféle teszteket töltet ki veled, aztán azt kiértékeli, megbeszélitek, és igazából utána kezdődik egyáltalán az igazi foglalkozás, terápia.
2017. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Neked is hasonló problémáid voltak, mint nekem?
2017. dec. 10. 17:16
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus bárkivel foglalkozik, ha hozzá fordul az illető. Jót tesz majd néhány beszélgetés.
2017. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem másmilyen, főképp depresszió, de olyan szempontból nem számít, hogy mi a problémád, ha oda mész, akkor mindenféleképpen foglalkozni fognak veled, és azon lesznek, hogy kezelni tudjanak. Nekem semmiféle negatív élményem nem volt ezzel kapcsolatban, sőt pont ellenkezőleg.
2017. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Mindenképp elmegyek a háziorvoshoz a héten.
2017. dec. 10. 17:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!