Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerinc sérvem van kettő is és...

Gerinc sérvem van kettő is és szimmetrikusan a 4-es csigojámon jobb és bal oldalt. A fájdalom hol jobb lábamon hol a balon jelenkezik. Mennyi esélyem lenne hogy leszázalékoljanak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
sajnálom:(
2010. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már majdnem 3 hónapja vagyok táppénzen ,kórházban is fedüdtem 2 hetet.Valamivel jobb a helyzet már birok menni de a fájdalmam csak nagyon erős gyógyszerrel múlik. Nem fogok tudni 8-10 órát állni a melóhelyen.pedig mostmár biztos kiirnak .Idegsebész szerint müteni akkor kell ha vmelyik oldalt kiszakad majd .Mit tehetek?
2010. jún. 26. 21:18
 3/14 A kérdező kommentje:
45 éves vagyok és 30 év munkaviszonyom van.
2010. jún. 26. 21:19
 4/14 anonim ***** válasza:
szerintem meg nem kell kiszakadnia ahhoz hogy műtsenek. a gerincsérv attól sérv, hogy a két csigolya közti porckorong külső rostporcos gyűrűje elszakad és a belső, puha rész kiboltosul, ezzel komprimálja a gerincvelői idegeket. ahogy irod is, hol egyik, hol másik lábad fáj, esetleg zsibbad. tehát ha sérv, akkor előboltosul. ez magától nem fog meggyógyulni. lehet ideiglenesen időt nyerni különféle izomlazitó injectiokkal, de felesleges. azt előbb utóbb meg kell műteni, mert egyre jobban fog fájni. keress egy másik idegsebészt. műtét után esetleg szóba kerülhet a leszázalékolás, de manapság a bizottság szerint még a félholt is munkaképes, de egy próbát megérhet.
2010. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát igen,de azt mondta az idegsebész egyszer csak az egyik oldalt tudja müteni,mert át nem vághatja azegész csigolyámat mert elcsuszik.Modjam meg melyik oldal fáj jobban,de egy hónapja a jobb lábam azelőtt a bal fájt nagyon.Igy hogyan mondjam meg.Azonkivül csak végső esetben mütenek mig konzervativ kezeléssel elviselhető a fájdalom.addig nem.Contramalt és Nidolt szedek amivel ugy ahogy elviselhető és fekve pedig egyáltalán nem fáj.Na de hogy fogok igy dolgozni?A gyógyszerektől álmos-levert vagyok.itthon jó mert alszom de a melóhelyen mi lesz?
2010. jún. 27. 10:53
 6/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen állapotban vagy!

Engem 3x műtöttek, az első kiszakadt, azért kellett a másik kettő meg újabb sérv + hegesedés.

Nekem összesen 4 sérvem van, volt, most várok a 4. műtétre, ami már a stabilizáció.

Az nem állapot, hogy tömöd magad gyógyszerekkel egy életen át! Arról nem beszélve, hogy mindig váltani kell, mert megszokja a szervezeted.

És ami még fontos, hogy ezzel az életminőséged is romlik!

Engem nem százalékoltak le, de rehabilitációs járadékot sem kaptam, mert nem vagyok rehabilitálható!!! Vicc az egész!

40%-os egészségkárosodott vagyok, így rendszeres szociális járadékot kapok (27eFt), és évente felülvizsgálat!

35 éves vagyok, majd 18 év munkaviszonnyal! Én rehabilitációt szerettem volna eleve.

Persze próbáld meg, hátha szerencsével jársz, bár én végig vittem a vizsgálatot, igazságügyi orvosszakértőnél is voltam, és ő mondta, hogy nagyon le vitték a mozgásszervi betegségek %-át! Ami régen kb.40%-ot ért, az most 20-25%!

Erre csak annyit tudok mondani, hogy éljen ilyen fájdalommal az az ember, aki ezt kitalálta!

Sok sikert!

2010. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam ha a 40% megkapnám dolgozhatnék olyan munkahelyen ahol egészségkárosodottak dolgoznak.Itt a városban is van ilyen cég,és itt figyelembe veszik ,hogy ülő vagy álló munkát birod és csak 7 órát dolgoznak.Holnap kikérem az ideggyógyászom tanácsát erről.
2010. jún. 27. 17:50
 8/14 anonim ***** válasza:

tegnapi 11.28-as vagyok.

Mit mondott az orvosod???

2010. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Este 6-kor megyek a dokihoz,mert a kórházból jár ki rendelni hozzánk.Majd meg irom mit mondott.Köszönöm az érdeklődésedet,üdv.
2010. jún. 28. 13:54
 10/14 A kérdező kommentje:
11:28-asnak :Voltam a dokinál jól felhuztam magam,azt mondta "Ha ugy érzi nem javul akkor keresse meg az ideg sebészt".Nagy duzzogva felirt még 10 fizikot+ tornát.Fel sem hoztam ezekután a leszázalékolás dolgot.Modtam neki :itthon jól elvagyok mert kelek-fekszek.de a melót nem birnám.
2010. jún. 28. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!