Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha az orvos felír valamit,...

Ha az orvos felír valamit, akkor azt ki is váltod és beszeded?

Figyelt kérdés
Vagy inkább tájékozódsz előtte? Elolvasod a betegtájékoztatót, esetleg úgy ítéled meg, hogy erre nincs szükséged és inkább ki se váltod?

2018. dec. 11. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hát, ha én elmegyek orvoshoz, akkor az már súlyos, és amúgy is, ha csődöt mondott a tudományom, akkor nincs mese, hallgatni kell valaki másra, szóval ja. kiváltom és megeszem. mi mást csinálhatnék?
2018. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Mivel hogy nem végeztem orvosi egyetemet, így nem bírálom felül az orvost. Ha nem bízom meg benne, vagy nem érzem szükségét, hogy megvizsgáljon, akkor el sem megyek hozzá. Ha elmentem, és ő indokoltnak tart valami gyógyszeres kezelést, akkor természetesen kiváltom és beszedem amit felírt.
2018. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én felnőtt ember módjára megbeszélem az orvossal, hogy mit miért ír fel, milyen mellékhatások várhatók, mi az,amit feltétlenül be kell szednem és mi opcionális. Továbbá elmondom, hogy mi az, amit csak legvégső esetben szeretnék szedni (pl antibiotikum), van-e alternatíva, amit ki lehetne próbálni. Ezek után amit felír azt kiváltom és be is szedem.
2018. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Mindig tájékozódom, több esetben döntöttem úgy, hogy nem váltjuk ki és nem szedjük be. Meg kell mondjam sajnos az orvosnak mindig azt hazudjuk beszedtük. Úgy érzem ma Magyarországon az orvosok nem viselik el, ha egy beteg nem veti alá magát kérdés nélkül az utasításainak, tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
2018. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

1. Ritkán járok orvoshoz.

2. Legtöbbször beszedem, DE! előtte mindig elolvasom a betegtájékoztatót (már csak a várható mellékhatások miatt is, hogy tudjam, mire számíthatok - bár nem szoktak rajtam mutatkozni a jelei:)) De pl. anyám esetében volt, hogy a betegtájékoztató szerint kifejezetten nem volt javallott az adott gyógyszer az alapbetegsége mellett, ő úgy döntött, nem szedi be, és a helyében én is ezt tettem volna.

3. VOLT azért olyan eset is, hogy a doki felírt valamit, amit már ott mondtam neki, hogy ne, mert nem a fő problémámat érintette, és én bagatellnek tekintettem (egy hámsérülésre hámosító kenőcs), na azt tényleg nem váltottam ki - és persze begyógyult így is pár nap alatt, engem meg abszolút nem zavart.

4. VOLT olyan eset, amikor egyszer tényleg jelentkezett nálam mellékhatásként erős szédülés és kettőslátás, jeleztem a dokinak, aki azt mondta, nem baj, szedjem csak (mert az általános terápiás sáv alsó határán voltam így is), na azt az adagot lefeleztem, az alapproblémámra jó volt így is, a mellékhatás meg elmúlt.

2018. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Kiváltom, sem orvosi, sem gyógyszerészeti diplomám nincs
2018. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mit. Ritkán megyek el orvoshoz és szerencsére nekem nem írogat fel állandóan antibiotikumot. Van, amit nem váltok ki, de amikor beteg vagyok, akkor köptető, lázcsillapító, orrspray, ritkán antibiotikum kell. Ez utolsó természetesen csak orvossal iratható fel, a többit meg megveszem már előtte, tehát ha olyat ír fel, ami van, vagy hasonlót, akkor azt nem.
2018. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

4-es

Akkor minek mész ?

2018. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jó látni, hogy a többség komolyan veszi, amit az orvos javasol.
2018. dec. 12. 01:11
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem hogy van az a kőolajból főzött gyógyszer amit én bevennék. Én szerves anyag vagyok az pedig szervetlen ezért semmi keresnivalója bennem. Inkább a kukában a helye
2018. dec. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!