Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha étel alleriga miatt jár...

Ha étel alleriga miatt jár támogatás akkor nem kellene, hogy járjon magas embereknek is támogatás?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy akinek étel allergiája van annak többe kerül a bevásárlás mint egy nem allergiás embernek. Ezért jár a támogatás.


Na most van mondjuk egy 160 cm-es ember és van egy 200 cm-es ember. A 200cm-esnek, hogy ugyanolyan szinten táplálja magát mint egy 160cm-es ember majdnem 2 szer annyi táplálékra van szüksége így neki majdnem kétszer annyiba kerül a bevásárlás mint a 160cm-esnek (és nem azért mert a 200cm-es ember dőzsölni akar). A 200 cm-es ember miért nem kap támogatást? Mindkét esetben születésből adódóan többe kerül az önfenntartás.


Lehetne válasz, hogy ha az étel allegiás megveszi a normál kajákat akkor neki romlik az életminősége a felélépő allergia miatt. De ha a 200cm-es ember is csak annyit eszik mint más átlag ember akkor neki is romlik mert ő meg éhezik és alultáplált lesz. Ezzel pedig jön a többi probléma.


2019. júl. 30. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

200 cm-es embernek nincs szüksége 2-szer annyi ételre, mint a 160 cm-esnek :D

Nem a magasságtól függ az alap kalóriaigény sem, hanem a súlytól és az életmódtól.

Én magas vagyok, és mégis kevesebbet eszem sok alacsony ismerősömnél.

2019. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A fizika miatt lehetetlen, hogy egy magasabb embernek elég legyen ugyanannyi tápanyag. Egy séta során egyszerűen többet éget el egy magasabb ember mint egy alacsony. Több súlyt kell vinnie.

Igen van olyan hogy egy 160-as ember zabál ész nélkül egy 200-as meg szépen egészségesen eszik. De most alap esetről beszélek.


Mikor mindketten kiegyensúlyozottan táplálkoznak. Ilyen esetben tényleg fizikailag lehetetlen, hogy ugyanannyi étel ugyanannyi időre lássa el a magasabb embert energiával.

2019. júl. 30. 09:02
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
2: Több kalóriát nem az éget el, aki magasabb, hanem aki több kiló.
2019. júl. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy nem kell neki kétszer annyi étel. De több kell.
2019. júl. 30. 09:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Egy átlagos testalkatú 160cm-es ember könyebb mint egy átlagos testalkatú 200cm-es ember. Nyilván így gondoltam a kérdést is. Nem úgy hogy egy 160cm-es 100 kilós ember és egy 200cm-es 100 kilós ember.
2019. júl. 30. 09:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze most még bele lehetne kötni abba hogy ha a 2000cm-es ember a holdon van a 160cm-es a földön akkor nem éget el többet. Mert ugye ezt se írtam bele a kérdésbe. De egyértelműnek gondoltam, hogy most nem egy alacsony kövér és egy magas vékony embert hasonlítok őssze.
2019. júl. 30. 09:11
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Azért mert valaki többet eszik, még nem biztos, hogy drágább is.

Belekötni? Ember, az egész kérdésed csak egy kötekedés :D

2019. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem kötekedés csak egy magasabb embernek több energiára van szüksége nekünk is járna támogatás.

De már megint belekötsz hogy a 160-as ember lehet homárt eszik a 200-as meg penészes kenyeret és akkor nem kerül többe.



Ok, akkor ha van két ember és csak ugyanazt a kenyeret ami ugyanannyibe kerül és ugyanannyit ehetnek ugyanakkor és semmi mást egy hónapig. Akkor a magasabb de ugyanolyan testalkatú ugyanolyan anyagcserélyű embernek ugyanabban a környezetben ugyanannyi testmozgással (csak hogy ne tudj semmibe belekötni) többet kell enni a kenyérből hogy ne veszítsen a súlyából. tehát többe kerül neki a kaja ha meg kell venni a kenyeret.


Szóval ugyanaz az életminőség többe kerül egy magasabb de ugyanolyan testalkatú embernek.

2019. júl. 30. 09:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ha összehasonlítás történik és csak a magasságot van kiemelve mint különbség akkor az azt jelenti, hogy a többi megeggyezik.
2019. júl. 30. 09:30
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Én inkább az öltözködést emelném ki. Páromra alig kapunk ruhát. Cipőt meg aztán csak szökőévben.

Teljesen tönkretette a lábát az, hogy régebben is mindig csak kisebb cipőt tudott hordani.


Ilyen testmagasságnál jobban kell vigyázni az ízületek egészségére is.


Szóval én jogosnak érezném, ha emiatt járna támogatás, vagy ha az nem is, de legalább létezne normális választék nagy méretben.

2019. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!