Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha étel alleriga miatt jár...

Ha étel alleriga miatt jár támogatás akkor nem kellene, hogy járjon magas embereknek is támogatás?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy akinek étel allergiája van annak többe kerül a bevásárlás mint egy nem allergiás embernek. Ezért jár a támogatás.


Na most van mondjuk egy 160 cm-es ember és van egy 200 cm-es ember. A 200cm-esnek, hogy ugyanolyan szinten táplálja magát mint egy 160cm-es ember majdnem 2 szer annyi táplálékra van szüksége így neki majdnem kétszer annyiba kerül a bevásárlás mint a 160cm-esnek (és nem azért mert a 200cm-es ember dőzsölni akar). A 200 cm-es ember miért nem kap támogatást? Mindkét esetben születésből adódóan többe kerül az önfenntartás.


Lehetne válasz, hogy ha az étel allegiás megveszi a normál kajákat akkor neki romlik az életminősége a felélépő allergia miatt. De ha a 200cm-es ember is csak annyit eszik mint más átlag ember akkor neki is romlik mert ő meg éhezik és alultáplált lesz. Ezzel pedig jön a többi probléma.


2019. júl. 30. 08:33
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)


Elsőre furának tűnik a kérdés és kötekedésnek.


Szerintem a magas emberek hátrányos helyzetűek. Ha mondjuk 30%-al eszek többet mint egy normál magasságú ember akkor is egész életemben 30%-al több pénzt kell költenem élelmiszerre. Persze nyilván függ, hogy ki milyen drága ételt vesz. De ugyanabból az ételből nekem mindenféleképp 30%-al több kell és akkor leszek annyira táplált mint az átlag magasságú ember. Szerintem étkezési utalvány járna nekik, nekünk.


Ruhában még szerencsére van kompenzáció egy szintig. Pl. az S-es póló is ugyanannyiba kerül mint az XL-es.

Ételben viszont ha egy magas ember vesz magának ugyanabból az ételből egy xl-est az többe fog kerülni.

2019. júl. 30. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!