Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A marihuána agyra kifejtett...

A marihuána agyra kifejtett negatív hatásai (Memória romlás, elbutulás) maradandóak, vagy idővel regenerálódik az agy?

Figyelt kérdés
Mivel hasonló témakörben írt kérdéseimet már letörölték, kijelentem hogy a marihuána fogyasztása magyarországon illegális, senki ne próbálja ki! :D

2019. aug. 1. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem ismerem a vonatkozó kutatási eredményeket, egy azonban biztos: bármiféle függőség kialakulása (ami független lehet konkrét hatóanyagtól), szokás kialakítása hatással van az agyi struktúrákra, mentális és pszichés reakciókra, amelyek a kezdeti inger elmaradása esetén is rögzítettek maradnak.
2019. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

A kutatások szerint csak a rövidtávú memóriára van rossz hatással, ez néhány órán belül helyreáll. A legtöbb klinikai vizsgálat eredménye pedig, hogy hosszútávon a pszichózis, és esetleges már meglévő mentális problémák felszínre kerülését gyorsíthatja meg.


Összességében a hosszútávú alkalmazása csak orvosi felügyelet alatt érdemes, ebben az esetben akár segíthet a szorongás, depresszió, kényszerbetegségek, szuicid hajlamok kezelésében. Magyarországon ilyenre nincs lehetőség.


Krónikus fájdalmak, étvágytalanság esetén is kifejezetten jól használható mint tüneti kezelés.

Magyarországon ilyenre nincs lehetőség.


Viszont cigaretta formában fogyasztva, ugyan olyan légzőszervi megbetegedésekre kell számítani mint sima dohány esetén, vagy akár rosszabbakra is hiszen az utcai minőségű kábítószer semmilyen minőségellenörzésen nem megy át.


Összességében elmondható hogy a rekreációs céllal nem rendszeresen fogyasztott marihuána nem vagy nem kimutatható negatív hatással bír az ágyra.

A rendszeres (napi szintű) fogyasztás pedig csak orvosi felügyelet alatt ajánlott.


Én személy szerint nem ajánlom a marihuána fogyasztást.

2019. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon is maradandóak én 5 évig masszívan szívtam reggeltől estig(csak rendes zöldet semmi bio szart).

Most már vagy 3 éve abbahagytam de érzem hogy az agyam egyszerűen annyira tompa hogy csak na.

Régebben kiválóan számoltam fejben manapság már nehezen megy, a problémamegoldási képességem is elég rendesen csökkent,a memóriámról ne is beszéljük.


Én azt mondom senki ne szokjon rá mert lehet hogy először vicces de utána megfogja bánni az ember mert agyilag leépül.

2019. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mindenkire ugyanugy hat.

En spec 22 eve fogyasztok mariskat, es nekem pl semmi bajom a memoriamal. Mit is akartam irni? :)


De komolyan a rovidtavu memoriam az a cigi utan fel orara tenyleg rosszabb lesz, de meg ekkor is siman megjegyzek egyszerre 3-4 akar hetjegyu szamot is, barmit. Programozo vagyok, szoval kell hasznalnom az agyam melo kozben, de nekem segit rendszerezni a gondolataimat. Normal esetben egyszerre 5-6 szalon mennek az agyamba a gondolatok amikre nehez mind odafigyelni, de ilyenkor csokkennek a szalak es marad 2-3, az mar siman kezelheto.


Viszont az teny, hogy ami nem ezzel kapcsolatos, vagy inkabb ugy mondanam, hogy kevesbe erdekel, na azokat nehezebben jegyzem meg, de ez is csak ugy igaz, hogy amennyiben kesobb elojon az a tema akkor mar emlekszem ra, de ha azonnal rakerdeznek, lehet, hogy nem.


Szoval osszessegeben a memoriammal nincs baj.


A kerdesedre a valasz pedig, hogy a kutatasok es tapasztalataim szerint is, ha abbahagyod a szivast akkor ezek a dolgok helyre allnak kis idovel. (memoria)


Viszont azert azt is megjegyeznem mielott barki rakap, hogy nehez rola leszokni, bar fizikai fuggoseget nem okoz, de megis az van, hogy a megszokas, a napi rutin meg ilynek miatt egyszeruen vagyik ra az ember. A masik, hogy bar a memoriammal nincs baj, a gyomromnak nem annyira tesz jot. Nekem ott jon ki mint masnak a memoria gondok. :)


Ezenkivul elottem is irta mar valaki, hogy elohozhat egy csomo rejtett mentalis problemat, ez nagyon igaz. (ismerek ilyet akinel ez megtortent). Ez persze lehet amugy is elojott volna 1x de igy azert ez ratett)

2020. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!