Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy esőkabátnak van tényleges...

Egy esőkabátnak van tényleges értelme, vagy a tiétek is beázik?

Figyelt kérdés

Mivel sokat cipekedek, nem praktikus az esernyő, úgy csak egy szabad keze maradna a szatyroknak. Meg amilyen viharok vannak, ki is csavarná a kezemből az esernyőt.

Ezért beruháztam egy parkára, és a napokban fel is avattam.

Csurom víz lettem...

Érdekes módon a hajam nem, de a hátam teljesen, és a vihar miatt ráadául jól lehűlt a levegő, a vizes hátammal ez nem volt valami kellemes érzés, éles hideg szélben.

Ezt elmeséltem egy ismerősömnek, aki nem lepődött meg, ő túrázni jár, azt mondja, nem egyszer járt már így, és akármilyen márkás széldzsekit/esőkabátot vesz, a varrásnál úgyis be fog ázni. Az meg őpont a hátam tetején van, vagy a nyakamnál.

2x használtam a parkát, de minek...

Ki is dobtam, feleslegesen nem tárolom, ha a feladatát nem tudja ellátni.

Ti is szoktatok így járni?



2019. aug. 3. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem katonai boltból van. Az garantáltan szárazon tart.
2019. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az is szempont, hogy összehajtva egy maroknyi helyen elférjen, szóval ne télikabát méretű legyen 3 réteggel, mivel nyári esőkhöz kell. A télikabátom alapból vízlepergetős, akkorra nem kell külön esőkabát.
2019. aug. 3. 15:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális esőkabát nem ázik be. Én egy Tribord vitorláskabátot használok esőkabátnak, egész napot végig lehet benne túrázni szakadó esőben,és lazán elfér a hátizsák alján.
2019. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor az már speciális sportruházat, gondolom.

Belefér egy női táskába, hogy munkába magaddal vidd, és minden más dolgod is beleférjen, emellett ne legyen nehéz?

Mindennapi ruhadarabra gondoltam, utcai viseletre, ha leszakadna az ég, de nem tudsz/nem akarsz esernyővel kínlódni.

Szerintem sem katonai, sem a túraviselet nem ez a kategória.

2019. aug. 3. 18:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Vannak normális esőkabátok csak meg kell találni. De olyan normálisat nem hiszem hogy találsz ami a kis retikülödbe bele fér.
2019. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nos biztos van olyan esőkabát ami belefér egy retikülbe, és normális is de ezek aranyárban vannak. Ami esetleg jó lehet az ilyen poncsó szerű erősen szemeteszsák kabátok kevés helyet foglalnak és elég jók, cserébe baromi rondák.
2019. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És ilyet vajon hol lehet kapni?

Nem nagyon szoktam látni, pedig járok mindenfelé.


Az "aranyár" gondolom néhány ezer lehet, de évi pár alkalommal használja az ember, tehát évekre szól, mivel nem a divat miatt veszed.


NEm kis retikülöm van, hanem viszonylag nagy táskám, de egy túrakabátot akkor sem szeretnék cipelni. Meg ugye nyáron az is lényeges lenne, hogy ne fülledjen be alatta az ember. Ha valaki ismer ilyesmit, írhat márkát vagy lelőhelyet, köszönöm.

2019. aug. 3. 20:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Az aranyár több tízezer forint.
2019. aug. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Most tudsz ilyet vagy sem?

Sem márkát, sem boltot nem írtál.

Persze biztos van valami ilyesmije a Prada-nak, de semmi tapasztalatod nincs, hogy az beázik-e.

Van, akinek már egy 5000 Ft-os ruhadarab is aranyárban van.

De ne írjunk már a semmiről.

konkrétum van?

2019. aug. 3. 21:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Arról tudok nyilatkozni ami nekem van, de az neked nem jó. Menj be egy Decathlonba és érdeklődj ott. De normális cuccot pár ezer forintért sehol sem kapsz, még a Decathlonban sem pedig ők ár érték arányban nagyon olcsók.
2019. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!