Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedéshez hasonló de mi...

Székrekedéshez hasonló de mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Sajnos székrekedéssel szenvedek gyakran. Néha van olyan érzésem, hogy "szakaszosan" tehát nem egyszerre "ürülök ki", nem mindig de előfordul.

Amiről leginkább szól a kérdésem: miért van az, hogy kijön belőlem valami aminek kell de utána meg aminek még kellene az "megakad" mikor már majdnem "kijön"? Mintha nem férne ki vagy nehezen vagy nem is tudom. Mintha egyszer "kiférne", máskor nem annyira. Ez sima székrekedés vagy ez jelez valami más problémát is?

Olyan is volt velem, hogy egyik nap ugyanígy nehezen ment meg szakaszosan, egy másik nap meg már megszűnt a problémám pedig nem vettem be semmilyen gyógyszert meg semmilyen módszert nem alkalmaztam.


Elnézést az ilyen kellemetlen kérdésért de hátha valaki meg tudja mondani mitől van ez.

Mivel már majdnem sikerül kiürítenem, ezért gondolom nem arról van szó, hogy abszolút nem működnek a beleim vagy hasonlók...

Orvos már egyszer látott, akkor azt mondta semmi bajom nincsen, igaz, az nem tükrözés volt meg nem röntgen.


2019. aug. 6. 09:47
 1/1 anonim ***** válasza:

A székrekedést símán lehet kezelni, akár házilag is. Veszel szilvalekvárt és minden reggel éhgyomorra megeszel egy kis kanállal, utánja iszol egy pohár vizet. Ha hideg van, akkor kifejezetten segít az, ha este melegítesz egy pohár tejet magadnak, és nem teszel bele semmit - sem cukrot, sem mézet. Min. 2dl legyen. Megiszod, üresen, utána fogat mosol és irány az ágyad. Reggelre minden oké lesz.


Napközben igyál sok folyadékot, legalább 2 liternyit, amibe leszámít a leves, de nem számít a presszókávé, (a cukros löttyöt kerüld) és lehetőleg ne figyelj folyton a beleidre és a termésére.


Nem akarsz inkább egy kicsit agyagozni tanulni, vagy festeni, gyurmázni? Szerintem segítene. Lelkileg.

A testi segítéget fentebb leírtam.

2019. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!