Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 3 éves lányomnak tetűt...

A 3 éves lányomnak tetűt találtam a hajába, lekezeltem, de akkor miért vakarja még?

Figyelt kérdés
Tegnap úgy jött haza az oviból, hogy nagyon vakarta a fejét, megnézem, és hát volt benne 3 bogár, vettem irtószert, lekentem, a hozzá adott fésűvel kifésültem, este a védőnő se talált semmit, de még vakarja a fejét. Mitől lehet?

2019. aug. 13. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, a csípés helye viszket neki. Vagy pedig visszafertőződött.

Mindent kifertőtlenítettél?

2019. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha mondjuk téged megcsípett a szúnyog egy perccel később leütöd akkor utána már nem fog viszketni a csípés? Ez egy hasonlat volt, hátha össze tudod rakni a képet. Bár abból kiindulva, hogy ezt a kérdést ki kellett írnod vannak kétségeim, hogy sikerülni fog-e.
2019. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anarchy666 ***** válasza:
86%
Emellett az sem biztos, hogy 1 kezelés elegendő volt. Amikor gyerekként tetves lettem nekem is kellett 3-4 kezelés mig megszűnt végleg.
2019. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer lekezelted, az szinte semmi. Nálunk egyszer sikerült összeszedni a gyereknek fejtetűt, közel egy hónapig vívtunk közelharcot vele. Ki kell főzni az ágyneműn át az összes textilt, a haját naponta átnézni, hetente egyszer lekezelni amíg nem lesz serke- és bogár mentes teljesen.
2019. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy leírtad. Lekezelted, kifésülted. Aha! Csak épp nem elég. Ahogy előttem írták, kb. 2-3 hét, mire eltűnnek. A bogár elpusztul, de a serkék a lányod hajában maradnak. Nekünk is sikerült összeszedni az óvodában. Konkrétan hányingerem volt, amikor körömmel húzkodtam le a hajszálairól a serkét. Jó régen volt már, de még most is felkavarodik a gyomrom a kérdésed láttán, mit kínlódtunk, mire eltűnt végleg. Szőke, göndör fürtös kislány. Ült a kádban, játszott, én meg babráltam a fejét. Érdekes mód, ő nem vakarta, csak riadtan láttam, hogy bogarak vannak a tarkójánál. :((((

Mindent, de mindent főzzél ki! Ágyneműt, mindent, amivel érintkezett, mert visszafertőződik!

2019. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindent kimostam 90 fokon, én azt hittem egy kezelés és kész 😔
2019. aug. 13. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a reklámokban ilyen egyszerű. :/ Ráadásul könnyen előfordulhat, hogy már mindenkit megfertőzött, mire észrevettétek (fertőzés után kb. egy hónap, mire észre lehet venni...), érdemes lenne mindenkinek átfésülni a haját a fém tetűfésűvel (a műanyag semmit sem ér).
2019. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!