Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valóban függővé tesz a marihuána?

Valóban függővé tesz a marihuána?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam, hogy nem okoz függőséget a fű.

Viszont, egy ismerősöm mindennap napi 3-at elszív, hétvégén van hogy többet is.

Ha viszont nem kapja meg vagy esetleg nem jut hozzá, rendkívül feszült, ideges lesz.

De, ahogy megszerezte minden rendben.


Lehetséges, hogy nála ez függőség lett? Vagy használ mást is mellette?



2019. aug. 15. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A fű jó érzést ad. A jó érzésre rá lehet függni. Tehát attól hogy adott esetben nincs a fűben olyan anyag (nem értek hozzá csak én is olvastam) ami függőséget okoz még lehetsz függő az érzés miatt amit kelt.
2019. aug. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Persze okoz függőséget de csak mentálisat. Egy picit durvább mint a nikotin függőség. A marcsi függők feszültek, lehangoltak, semmihez sincs kedvük stb...
2019. aug. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Fizikai függőséget nem okoz, mint pl a keménydrogok, alkohol, nikotin, stb.

Viszont lelki függőséget simán okozhat, ugyanúgy, mint bármi más (vásárlás, kaja, videojátékok, stb)

2019. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Bizonyára függőség. Nem feltétlenül használ mást. Ezt nem tudhatjuk, de ha használna mást (még esetlegesen alkoholon kívül), bizonyára kevesebbet szívna és több egyebet...


Leginkább pszichikai függőséget okoz, némi fizikait is nehezebben (aki gyakran, régóta szív), de ha dohánnyal keveri és nem dohányos, akkor a dohány fizikailag nagyobb függőséget okoz, pszichikait meg a fű.


De lehetséges, hogy nem is fű az, amit szív, hanem valami szintetikus vagy egyéb szrokkal átitatott valamit, vagy herbálféléket, az viszont nagyon brutálisan gáz minden szempontból.


Viszont mindennek oka van, egy boldog, kiegyensúlyozott, lelkileg és mindenhogyan rendben lévő ember ritkábban nyúl ennyire ilyesmi szerekhez és csak felületi kezelés, ha leszokik.... aztán az olyan gyakran vagy visszaszokik, vagy valami mást keres, hogy kilépjen kicsit a szr belső világából.


Meg szerintem ez valamiféle hajlamosság is talán.... én utoljára nem is tudom hány évvel ez előtt szívtam egy szilveszterkor, az előtt egy éve előtte szintén valami ilyenből, nagyon-nagyon rég voltam olyan társaságban, akik gyakrabban szívtak, én is akkor párszor, de én sosem éreztem, hogy nekem szükségem volna erre, meg tök megvoltam nélküle akkor is, mikor pár hétig egy társasággal olyan bulikban voltunk, ahol gyakran szívtunk, aztán meg nem is tudom hány hónapig nem szívtam, mert nem volt lehetőség, amit egyébként én nem is kerestem (de ha ott lett volna, akkor esetleg miért ne alapon, de volt hogy mások szívtak, de én nem). De láttam olyat is, aki viszonylag hamar rákapott...


Szóval szerintem egyfelől okai vannak, hogy ki miért nyúl különböző szerekhez, másfelől meg szerintem talán genetikailag vagy nemtudomhogy van valami hajlamossági különbség is emberek közt ebben.


Amúgy illegális szerek közül csak kizárólag a fű az, amit próbáltam, mást nem is akarnék kipróbálni.

2019. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Lelki függőséget okoz, elég komolyan. Viszont fizikailag tényleg semmit nem érzel, sőt energikusabb, élénkebb vagy. Ezért sokak talán ingerlékenységet is tapasztalnak ilyenkor. Cigitől nehezebb megszabadulni szerintem.;) illetve füvezni is lehet mértékkel, az a legjobb megoldás, ha már mindenképp.
2019. aug. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!