Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha két gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha két gyerek után megtudnátok, hogy a férjetek marihuána-függő?

Figyelt kérdés

Véletlen derült ki számomra, mert külföldön dolgozott 2 évig (ott szokott rá), hétvégente járt csak haza. De már napi szinten szívott, így hétvégén sem tudta abbahagyni, lebukott. Kértem, hogy hagyja abba, én ezt nem tolerálom, ez számomra ugyanolyan drog, mint a többi. És itt a két kisgyerek, nem akarom, hogy ilyen példát lássaanak maguk előtt.

Megígérte, hogy nem fog többet szívni. Hittem neki.

Hazajött dolgozni, egy ideig ügyesen el tudta titkolni, aztán sorra bukott le. Ivott is mellé rendszeresen, hogy azzal "palástolja" az állapotát.

Folyton ígér (hogy leáll, meg kitörli a telefonjából az embereket akiktől beszerzi stb), aztán nem lesz belőle semmi. Nem gondolja komolyan a leállást, inkább alaposabban próbálja titkolni, de nem vagyok h.lye.

Kimaradozgat éjszakákat, kétes emberekkel találkozgat, mondhatnám, hogy emiatt kettős élete is van.

Ha ennyire nem számítok/számítunk, hogy erről lemondjon, akkor nem hiszem, hogy ennek a házasságnak a továbbiakban még van jövője..


Szerintetek?



2017. ápr. 7. 14:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
* másfél éve húzódik ez a helyzet.
2017. ápr. 7. 14:02
 2/17 anonim ***** válasza:
Én válást javasolok.
2017. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én sem helyeselném ezt a függőségét.

Én azt javasolnám, hogy még egy utolsó esélyt adj neki, de feltételekkel. Drasztikus változtatásra lenne szüksége. Menjen szakemberhez, tegye meg azt amit tud. Ha a nem akarást látod rajta, akkor közölheted vele, hogy neked váláson jár az eszed, hagyja abba, vagy elválnak útjaitok.

2017. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Sajnos én is úgy látom, hogy ennek nincs jövője.

A legdurvább, hogy még inni is kezdett, hogy "leplezze az állapotát", pedig önmagában is elég egy függőség.

Ahogy írod, egyre erősebb is a függősége. Lehet, hogy pár hónap, és a fű már kevés lesz neki. :(

2017. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig van jövője, mert semmilyen élvezeti cikkre nem szokik rá az ember Unalomból. Ha ezt megértjük, akkor újra hiszünk az emberekben.

Párodnak valószínűleg nehéz a munkája, emiatt lazítja magát egy kicsit. Megoldás lenne, ha együtt keresnétek másik, sokkal könnyebb munkát neki, szépen lassan, de biztosan. Ha párom esetében lenne ilyen, akkor együtt találnánk ki valami más, sokkal egészségesebb élvezeti dolgot, pl. olyasmit is, hogy a füves cigi árának egy részéből mennétek ti ketten egy közös pihenőre pár napra egy csendes panzióba (gyerekek nélkül), de addig is kirándulni,természetben lenni többet, hogy töltődjetek fel mindketten testileg és lelkileg legalább pár hónapra.

2017. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nos, kell a pasi vagy sem? Mert ha igen, valóban előbb a segítségedet kellene felajánlanod az ultimátum helyett.

Ha nem, akkor viszont itt a remek apropó, hogy önhibáján kivül elvált legyél. Ami nincs, mint tudjuk.

2017. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nyilván azt szeretném, ha együtt maradna a család. De mikor már másfél éve nem tesz semmit az ellen, hogy letegye, hanem inkább titkolózik, akkor azzal nem tudok mit kezdeni.

Már volt, hogy észhez térítés gyanánt elköltöztem a szüleimhez a gyerekekkel egy hétre. Visszakönyörögte magát, láthatólag változtatni akart, azt mondta mi vagyunk a fontosak, és maradjak mellette, úgy sikerülni fog leállnia vele. Én mondtam, hogy bármiben segítek, hogy jobb legyen. Szakemberhez nem akart fordulni, azt mondta, az "nem az ő műfaja", magától is menni fog. Hát nem ment, csak a továbbra is a szemembe hazudott lépten-nyomon. Amíg ezekkel az emberekkel tartja a kapcsolatot, addig nincs miről beszélni. Még azt a lépést sem tette meg, hogy az elérhetőségektől megszabaduljon. Mennyire komoly akkor a változási szándéka?

Van két csodálatos gyerekünk, én bújós, szerető feleség vagyok, aki lesem minden igényét. Munkáját nem tudja otthagyni, családi vállalkozásban dolgozik, kötetlen a munkaideje is, szereti is csinálni, hasznosnak érzi magát, nem ezzel van a gond. Egyszerűen külföldön belevitték ebbe a "jó haverok", és nyilván megtetszett neki ez az életmód, vagy nem tudom. Kérdeztem is tőle, hogy ilyen boldogtalan velünk, hogy módosítani kell a tudatát, ahhoz, hogy jobban érezze magát? Mert akkor mondja meg min, és változtatunk. De azt mondja nem ezért csinálja, ő boldog. Csak mikor elkezdte, úgy gondolta, hogy a fű nem is okozhat függőséget, mert máshol legális is, stb. De belátta, hogy tévedett. Viszont tettekben nem nyilvánul meg sajnos.

Az a baj, ha szív, akkor belelendül az éjszakákba, napokig nem jár haza (ki tudja hol van és kivel és mit csinál), miközben én itthon egyedül vagyok a gyerekekkel. Ha hazajön, akkor meg átalussza a napot, akkor sincs velünk.

Szerintem azért sem változik, mert azt gondolja a gyerekek miatt úgysem hagyom el. De kezd betelni a pohár. És ha az én érzéseim ennyire nem érdeklik, akkor mit várjak a továbbiakban?

2017. ápr. 7. 15:56
 8/17 anonim ***** válasza:
Én addig tudtam tűrni, amíg az nem ment az anyai működésem rovására. Amikor már engem is megkeserített. Beszélj vele még egy utolsót nagyon összeszedetten. Aztán el kell köszönni....
2017. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jólvan, egy kicsit módosítom az előző válaszomat:

Állítsd választás elé:

1. Vagy megszakítja a kapcsolatot a "haverjaival", elmegy egy elvonóra és leteszi a füvet.

2. Vagy elváltok.

Nézd meg a reakcióját:

-Vagy változtat (amit erősen kétlek)

-Vagy nem (ez esetben nyugodtan hagyd el).

2017. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt hogy ivott is mellé rendszeresen, hogy azzal "palástolja" az állapotát??
2017. ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!