Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok lehet aranyerem?

17 éves vagyok lehet aranyerem?

Figyelt kérdés
Picit túlsúlyos vagyok, de az eletmódon nem ülő.Viszont egy építkezésen vagyok diákmunkán, és ott ugyebár emelgetni kell. Lehet hogy, attól alakult ki, ha igen akkor egy idő után elmúlik, vagy mindenképpen kell valami krém?
2019. aug. 15. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet. Menj el orvoshoz vele!
2019. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisgyereknek is lehet. Semmilyen esetben nem való az emelés, még felnőttnek sem. Sajnos Magyarországon a munkavédelem még a béka segge alatt van. Az aranyér a legkisebb gondod. Nekem 30 éves koromra 6 gerincsérvem lett, pedig nem melós vagyok,hanem gyógytornász és sajnos otthon még mindig a hátunkon kell cipelni a lusta beteget. Ha csak kicsi,visszamehet és elég a krém,de ha sokat erőlteted,akkor csak rosszabb lesz. Keress más munkát.
2019. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet.

Nem attól alakul ki, amit leírsz, hanem a túlságosan besűrűsödött, kemény béltartalomtól, amit csak igen erős haspréssel lehet kinyomni és ilyenkor nagy nyomás alakul ki az aranyeres terület visszereiben. Mindehhez hozzájárulhat az ánusz ráncaiban maradó széklet baktériumainak elszaporodása a farpofák által zárt,nedves területen, ami bőrgyulladást okoz.

Meg kell akadályozni a béltartalom túlzott besűrűsödését, a szervezet kiszáradását, tehát sok növényi rostot tartalmazó étrend kell (vízmegkötés) és ilyen izzasztó nyári melegben szinte folyamatosan kell inni, mert a szervezet a béltartalomból szívja vissza a folyadékot ha a vér besűrűsödik (izzadás során). A besűrűsödött béltartalom később már nem tud vizet felvenni utólagos folyadék bevitel során.

Székelés után legjobb lenne a bidé használata, hogy az ánuszon ne legyenek székletmaradványok, amit az izzadtság csak szétkenni tud a bőrön. Napközben többször is lehet kitörölni az érintett területet, a szétkenődött maradványok eltávolítására ill. Reparon kenőcs használata javallott. Ez megakadályozza a bőrgyulladás kialakulását.

2019. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as nagyon tévedsz! Az emeléstől is előjön,főleg ha alapból van egy kötőszöveti gyengesége.
2019. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom ajánlani a Gyuri bácsi-féle körömvirág kenőcsöt. Kapható az üzleteiben.
2019. aug. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!