Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti elmondtátok/elmondanátok a...

Ti elmondtátok/elmondanátok a háziorvosotoknak, hogy fogyasztók vagytok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, elmentek bejelentkezni az új körzeti/házi orvoshoz.. Először jártok ott, először találkoztok vele.

Ilyenkor nyilván az új páciensnek felveszi az adatait és felteszi az alapvető, szükséges kérdéseket.

A kérdések között szerepel az is, hogy élsz e kábítószerrel/tudatmódosító szerekkel.


Nem szokásom hazudni, de akkor, ott reflexből nemet mondtam.

Pedig alkalmanként élek bizonyos szerekkel.


2019. aug. 29. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Soha nem vinnék be ilyen mocskokat a szervezetembe, de én bevallanám. Egyrészt, ha már csinálom, akkor lenne bennem annyi, hogy fel is vállalom, másrészt nem véletlenül kérdezik. Ha fel kell írni bizonyos gyógyszereket, akkor gondolom azt fenntartásokkal kezelik majd, illetve a kölcsönhatások miatt sem mindegy.
2019. aug. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sima háziorvosnak nem mondanám el. Viszont, ha (ne adj isten) valami komoly baleset ér, vagy ismeretlen eredetű fájdalmaid vannak, és kiderül, hogy az egészséged erősen romlik, akkor te jársz jobban, ha elmondod! A gyógyszeres kezelés miatt (a gyógyszerek, antibiotikumok hatása megváltozhat akár rossz irányba is bizonyos szerek mellett), és a fájdalomcsillapítók adása miatt is, nyilván kevesebb kell egy olyan embernek, aki eddig a lázas megbetegedéseket is kihordta lábon, mint egy olyan embernek aki drogfüggő. Az alkohol + gyógyszer hatásáról már ne is beszéljünk!

De ez függ attól, milyen szerekkel élsz. Pl. havi egy füvescigi azért nem fedi le azt, amiről most írtam! ;)

2019. aug. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok drogfüggő! Néha-néha van egy-két olyan alkalom amikor amfetamint használok vagy néha amikor szórakozni megyek, elfogy az este alatt egy-két bogyó.

Ettől eltekintve teljesen normális életet élek, ugyanolyat, mint az összes többi ember. Ha nem mondom, hogy szoktam élni ilyenekkel, maguktól észre sem veszik rajtam.

2019. aug. 29. 03:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt azért érdemes tudni, hogy körzeten belüli, vagy kívüli beteg vagy-e. Ha belüli, akkor nyugodtan elmondhatod, maximum elkönyvel hülyegyereknek. Körzeten kívülről viszont senki nem szeret problémás beteget felvenni praxisba, és bocs de egy szerfogyasztó problémás beteg.
2019. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Fogyasztói társadalom vagyunk.
2019. aug. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, tőlem nem kérdezett ilyet az én dokim, átjelentkezéskor, csak annyit, hogy valamilyen gyógyszerre vagyok e allergiás. Mindegy, úgy tűnik orvosfüggő dolog. A lényeg, hogy én elmondanam/mondtam volna. Egyrészt köti a titoktartás, és mivel ma már szabad orvosválasztás van, és számomra szimpatikus háziorvost sikerült választanom, akiben bízom, másrészt a saját érdekemben, mert ahogy azt mások is mondták, bizonyos gyógyszerek felírásánál nem mindegy, nagyobb bajt csinálhat, mint használ egyes gyógyszer, stb.
2019. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Csak akkor mondj el ilyet nekik ha drog hatása miatt kell ellátást igényelned. Ha jól tudom az e. ü.-ben dolgozóknak kötelezettsége feljelentést tenni Magyarországon abban az esetben ha megtudják, hogy egy páciens narkózik. No go. A gyógyszereket meg ne nagyon keverd az ekivel, de szerintem ezt nem kell mondanom.
2019. szept. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!