Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandóan gennyedzik a köldök...

Viruka15 kérdése:

Állandóan gennyedzik a köldök piercingem, pedíg már hónapokkal ezelőtt csináltattam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Május 23-án csináltattam egy köldök pieringet (nem tűvel szúrták,hanem egy kis feher műanyag dologgal "lőtték" be). Tetrános/betadinos krémmel,alkohollal kezeltem egy ideig,de amikor már gyógyulni látszott abba hagytam. Azóta is gennyedzik,fáj ha megnyomom és ritkán vérzik is. Most neki álltam Hidrogén-peroxiddal kezelni ami kipezsgeti a sebet,de így sem a leg jobb. Mit tegyek,mi lenne ráa legjobb és a leg gyorsabb gyógymód??

2019. aug. 29. 16:47
 1/5 anonim válasza:
Mióta kezeled hidrogénnel?
2019. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Octenisepttel kezeld (folyadékkal), hidrogén-peroxiddal csak akkor, ha vadhús/keloid nőne rá.
2019. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
már két hete kezelem azzal. Jólvan akkor lehet neki állok azzal aztán reméljük eredményesebb lesz a gyógyulás.
2019. aug. 30. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alkohol és a hidrogén-peroxid erősen szárító hatású. Fertőtlenítésre jók, viszont rendszeresen használva csak hátráltatják a gyógyulást!

Kenőcsöt sem szabad rákenni, mert beletapad a sebbe és a piszkot is megköti. Csakis folyékony anyagokat használj.

Octenisept és/vagy Betadine oldat naponta többször. Ha piszok érhette, mert pl. piszkáltad, vízbe mentél vagy erősen izzadsz, utána tisztítsd ezekkel.

Ennél gyorsabb gyógymód nincs. Kezeld rendszeresen, ne piszkáld feleslegesen és semmiképpen ne hagyd abba a kezelést, amint elkezd javulni. Ha már úgy érzed, teljesen rendbe jött, akkor elhagyhatod a fertőtlenítést, de ezután is érdemes békén hagyni egy ideig.

2019. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, így fogok akkor tenni! :)
2019. szept. 4. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!