Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 10 éves gyerek 39-40kg az...

10 éves gyerek 39-40kg az normális?

Figyelt kérdés
Jókötésű izmos gyerekről beszéĺünk,de a háziorvos szerint sok a 40kg,és diétázzon a gyermek!
2019. aug. 30. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen magas? Még ha van is rajta felesleg, "diétázni" nem diétáztatnám, viszont jobban odafigyelnék a plusz kalóriákra (édesség, üdítők, fagyi) és a mozgásmennyiségre.

Itt egy gyerek bmi kalkulátor, tudod ellenőrizni: [link]

2019. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2019. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A BMI nagyon jó dolog arra, hogy az ember egész életében rosszul érezze magát a bőrében.


A BMI nem veszi figyelembe a zsír vs izom mennyiségét, nem veszi figyelembe a vizet a testben, nem vesz figyelembe semmit. Ez egy mérési módszer, amit nem egy doktort talált ki (1830-1850-es években egy szociológus, matematikus és statisztikus belga pasi találta ki), és statisztikára lehet használni NAGY TÖMEGEK számítására.


A gyereket békén kell hagyni a fogyással, nem kell a testi kinézetére megjegyzéseket tenni, és ha te úgy gondolod, hogy jót tenne neki, hogy fogyjon, egy kicsit, akkor anélkül, hogy megmondod neki az igazi okot adj neki alkalmat, hogy mozogjon.


Pl kötelező lejárás az uszodába, vagy a játszótérre, vagy olyan helyre, ahol mozogni kell, nincs TV vagy számítógép.


Étkezésen pedig az egész család változtathat, ha kell. Nem tudom, hogy mit esztek otthon, de biztos vagyok benne, hogy ezer meg egy leírás van az interneten, hogy mit hogyan lehetne lassan változtatni, ha kell.


Magamon tapasztaltam, de sok ismerősömön is, hogy mivel jár felnőtt korban, ha az ember kis kora óta baszogatva van a súlya miatt. Az sokkal ártalmasabb, mint egy plusz kis husi.

2019. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne diétázzon,mert olyan anyagokat is megvonnál tőle,amire pont most lenne szűksége .

A testet nem lehet becsapni,amint a szervezet észrevenné változott az élelem bevitel,azonnal takarékra állítaná magát

és 1 dekát sem fogyna. A mozgást kell növelni,hogy ledolgozza a bevitt kalóriát .

2019. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as

Én nem érzem magam rosszul a bőrömben, mert jó a BMI-m.

Akinek meg 30, az csak érezze is, mivel 1000-ből 999-nek nem azért annyi, mert éppen most nyert testépítő olimpiát.

2019. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Megnyugtattatok! Édességet napi 1szer ehet! És üdìtöt egyáltalán nem iszik!
2019. aug. 30. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!