Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17-évesen növök még?

17-évesen növök még?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2-hete hogy 17 éves lettem és 3 éve hogy nem nagyon növök tehát 14 éves koromtól olyan 1 centi az évi növekedésem ami kissé zavar viszont vannak barátaim akik 18-éves koruk után lettek magasabbak. Egyébként ez nem ide tartozik de a dohányzásnak is lehet sőt van köze a növekedésbe, onnan tudom hogy amióta dohányzom nem igazán nőttem szóval leszokoban vagyok és egészségesen szeretnék élni és komoly szinten sportolni hogy hátha ezzel elő segithetem.


Tudtom szerint a fiúk 15 éves korukra szoktak intenzíven növekedni egészen 16-eves korig aztán ez egyre jobban lassul. Nálam ez egyáltalán nem így van már 12-éves koromban szőrös voltam.


Valaki tudna pontos és eredményes választ adni ára hogy hogyan lehet elősegíteni a növekedést? Táplálkozás? Alvás.. Stb.


A hasznos válaszokat hálásan köszönöm 💓


17F)-170-cm 56kg)


2019. szept. 4. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

18 éves korodig van nagyobb esélyed a növekedésre .

A növekedési hormon éjszakai alvásnál termelődik jobban .

2019. szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen oda szoktam figyelni az alvásra a táplálkozásra és a test mozgásra is viszont egy gond van hogy kávézom és cigizem is ami úgy gondolom a leg rosszabb az egészben, le szokni bármien kín ban is le tudok, viszont félek a túlsúly-tol mert a Mende monda szerint a cigi leszokás után fel jönnek a felesleges kilók, mert a nikotin utáni vágyat kajával pótolja a leszokoban lévő személy és az étvágya is jobb lessz.


Viszont egy kérdésem lenne:Ha nagyobb lessz az étvágyam de egészséges ételeket fogyasztók akkor is fel jönnek a plusz kilók?

2019. szept. 5. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!