Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor adhatom be akkor legköze...

Mikor adhatom be akkor legközelebb a véralvadásgátló injekciót?

Figyelt kérdés

Tegnap este elfelejtettem be adni (10órakkor)ma reggel ahogy felkeltem azonnal beadtam magamnak (8órakkor). A betegtájékoztató azt írja, hogy egy nap nem lehet 2 adagot beadni. Ha elfelejtettem beadni akkor azonnal pótoljam és a többi adagot ugyan akkor adjam be, mint az előzőeket.

Akkor ma este 10kor már ne adjam be? A következőt meg csak holnap este 10kor? Akkor így megint kimarad egy napom. Nem lesz probléma belőle?



2019. szept. 5. 14:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%
Te pofázol nyomorult! Ne égesd magad tovább!!!
2019. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%
De nem vagyok hajlandó tovább laikus idiótákkal vitatkozni, akik még életükben egy rohadt alkalmazási előiratot nem olvastak el, LMWH-ét meg pláne nem, fogalmuk sincsen a gyógyszertanról a véralvadásról az antithrombin III-ról amin egyébként ezek a szerek hatnak, hanem csak a saját hülyeségük után menve ontják magukból a baromságot.
2019. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
46%
Mi van biztonsági tartományban? Tudod talán hány milligrammosat használ? Tudod talán milyen a véralvadási faktora, mennyi a trombocitája? Tudod egyáltalán milyen betegség miatt kell kapnia?
2019. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%
Az LMWH és a heparin dózisa nem miligrammban van megadva, ennyire értesz a témához. De nem is kell tudnom hozzá. Ha vérzékeny lenne alapból nem lenne neki felírva.
2019. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Tudod talán milyen a véralvadási faktora"


Ezt pedig még intenzív osztályon sem nézik, mert rohadtul drága. ROTEM-et csinálnak, abból lehet következtetni rá.

2019. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%

Ja, az INR mérés egy vagyon, valóban :D És a milligramm csak véletlenül szerepel az LMWH-k betegtájékoztatók leírásában, vagy dobozán.


Hagyjad 66%-os, ne vitatkozz idiótákkal, legyőznek a rutinjukkal. Engedd el ezt a valamit.

2019. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
Az LMWH adás, nem változtatja meg a beteg INR-jét. Ismét azt tudom mondani, hogy rohadtul nem értesz a témához. Az INR a kumarinszármazékok hatásának monitorozására jó, mint például a Syncumar meg a Warfarin, amik kizárólag tablettás gyógyszerek, tehát az INR az LMWH hatás monitorozására nem alkalmas, és a dózis nemzetközi egységben van megadva.
2019. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Ó és az INR csak annyit mutat meg, hogy a beteg prothrombin ideje mennyivel tér el az átlag populáció prothrombin idejétől.
2019. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
29%

Az INR-t azért jeleztem, mert szerinted "doktor", méregdrága ma hazánkban a véralvadási faktor :)

Amúgy a trombocita mérésről mi a véleményed, talán azt sem befolyásolják az LMWH-k? Na, tudod mit, költői kérdés volt. Én befejeztem veled!


Kérdező, ahogy már írtam, holnap reggel nyolckor add be a következő injekciót, ha napi egy az adag, és utána fokozatosan csúsztatva tudod kitolni az időtartamot, ha neked egy későbbi időpont a jobb. De ma NE adj be egy második injekciót!

2019. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

Az antrithrombin III is egy véralvadási faktor. Ami CSÖKKENTI a véralvadást, semmit nem tudsz az egész rendszer működéséről.


És igen heparinszármazékok okozhatnak thrombocytopéniát mint mellékhatás, de ez elsősorban nem a dózistól függ. Alapból nem is a thrombocytákon hatnak, hanem az alvadási kaszkádban.


Ez a fokozatos csúsztatás meg egy orbitális baromság, teljesen életszerűtlen.

2019. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!