Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne kapjam el...

Mit tegyek, hogy ne kapjam el a hasmenést?

Figyelt kérdés

A páromnál pénteken kezdődtek panaszok a derekából kiindulva. Picit felszökött a láza (38 fok)- gondoltam a derekából kifolyólag) és mellette elkezdett menni a hasa. A hasmenést hétvégén a betegségre fogtam, gondoltam, hogy legalább nem lesz 40-es a láz. Vasárnapra a láznak nyoma sem volt, ahogy számítottam erre, de a hasa ugyanúgy ment, éjjelente is ki kellett mennie. Napközben igyekeztem neki kímélő kajákat adni: húsleves betét nélkül, kis pirítós, víz... Mára sem múlt el neki, reggel ment vissza az orvoshoz, viszont nagyon remélem, hogy a hétvégéig átmegy rajta és én sem kapom be a (szerintem) vírust, mert szombaton esküvőnk lesz és lakodalom... Nem is merek erre gondolni, hogy valamelyikünknél ez előforduljon.

Milyen vitaminokat szedjek? Multi? Probiotikum?


2019. szept. 9. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasfogó kell oda, nem vitamin. Lopedium vagy ilyesmi.
2019. szept. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hasfogót is szedett, de olyan mintha be se venné. Annyi, hogy talán 1 órával később jön rá a mehetnék..
2019. szept. 9. 08:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakori kézmosás és fertőtlenítsd a vécét meg ahol kóvályog. Szellőztess sokat. Főzzél és mosogassál te, redukáljátok a testi kontaktust, mást nem tudsz tenni a megelőzés érdekében.


Hasfogót pedig szigorúan tilos, hiszen szinte biztos fertőzésről van szó, és nem jó neki, ha a fenekében tartja az inkubálódó vírusokat és toxinokat! Ami kiakar jönni, az bizony jöjjön ki!


Smecta, normolyt, probiotikum, sok folyadék. Enni gyakorlatilag bármit ehet, óvatosan kell bánni a tejtermékekkel, de kemény diétát sem érdemes tartani, mert a nyálkahártya regenerációjának kell a tápanyag.


Férjem szedett ilyet össze ilyet még télen, öt napig volt benne, azt hittem soha nem múlik el, borzalmas volt. Én kis haskutymorgással megúsztam, az is lehet hogy azt is csak a pszichém csinálta :D

2019. szept. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, ügyelünk a higiéniára, folyamatosan szellőztetve van minden, fertőtlenítve stb. remélem hamar átlendül rajta és mást sem kap el :/
2019. szept. 9. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!