Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért írják itt azt sokan,...

Miért írják itt azt sokan, hogy az antibiotikum kúra nem okoz hasmenést, csak akkor ha hosszú ideig tart?

Figyelt kérdés
Eddig a Furocefet és a Supraxot leszámítva minden antibiotikum hasmenést (híg/közepesen híg széklet, napi 3-6 alkalommal) okozott 2 napon belül. Hiába szedtem mellé probiotikumot. Ennyire szar a genetikám meg a bélflórám vagy itt mindenki olyan különleges, hogy az ő bélbaktériumaiknak nem okoz gondot a az antibiotikum? Eddig azt hittem, az antibiotikum kúra velejárója a hasmenés, erre itt írják, hogy alapból nem szokott antibiotikumtól hasmenés lenni.
2019. júl. 20. 11:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az utóbbi 5-6 évben évente kb két alkalommal írnak fel antibiotikumot számomra. Az elmúlt heti Dalacin kúra az első antibiotikum szedésem volt az évben, előtte Furocefet szedtem tavaly október elején.
2019. júl. 20. 11:49
 2/14 anonim ***** válasza:
Ennyire gyorsn hasmenést okoz nálad? Akkor tényleg valami gond lehet veled. Nekem is hasmenést csinál-probiotikum NÉLKÜL.
2019. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Betartod hogy a probiotikumot, antibiotikumot nem szabad egyszerre bevenni? Legalább fél órának el kell telni az antibiotikum bevétele után, de inkább többnek-
2019. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ki állít ilyet, de nyilván nem véletlen, hogy már az első szemtől javasolják a probiotikumot. (Nem mindegy, hogy milyen fajtát választasz, nekem nem mindegyik probiotikum hat, pl. a legtöbbet reklámozott semmit nem ér...)
2019. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3 óra volt ráírva a probiotikum dobozára. Egyébként ha számít, pár hónapja volt széklet tenyésztésem, mindent rendben találtak vele, de csak betegségekre nézték.
2019. júl. 20. 11:59
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem eddig más nem nagyon hatott, csak az Enterol, de az sajnos nem volt a patikában amikor voltam, így Lactiv plust vettem.
2019. júl. 20. 12:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Legközelebb, ha megyek dokihoz, megkérdezem mennyire normális ez, hogy pár szem után már híg/hígabb a székletem. Mondjuk a kajára se figyeltem oda most, szinte egész héten pizzát, meg hasonló sz*rságokat ettem.
2019. júl. 20. 12:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem még sosem volt hasmenésem antibiotikumtól, pedig probiotikumot se szedtem hozza soha. Mondjuk azt se értem, minek évente kétszer antibio. Az elmúlt 20 évben egyszer szedtem. Igaz, külföldön élek, itt nem szokás minden xarra felirni
2019. júl. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer nagyon szétcsapta a bélflórámat az Aktil Duo. Azóta, mintha érzékenyebb lenne a belem, bizonyos ételekre is. Erre azt mondta az akkori orvosom, hogyha egyszer szétcsesződik a bélflóra, akkor azt tökéletesre nem lehet helyrehozni. Egy széttört vázához hasonlította, hiába ragasztják össze, a repedések helye megmarad valamennyire. Lehet köze van ennek ahhoz, hogy hamarabb és gyakrabban jelentkezik nálam hasmenés antibiotikum szedésétől, mint másnak.
2019. júl. 20. 12:21
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdés kifejtésében túloztam, csak tegnap volt 5 alkalommal székletem, az előtte napokban max 3 (az is a délelőtti órákra korlátozódott), illetve volt olyan nap, hogy csak reggel egyszer kellett menni. Igaz az állag, az ha nem is teljesen vízszerű, de eléggé híg volt.
2019. júl. 20. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!