Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Külső aranyerem, es colitisem...

Külső aranyerem, es colitisem van. Mit tehetnék a külső duzzanat ellen?

Figyelt kérdés
A colitis mellett nem ritka az aranyér, már évek óta fenn áll ez a helyzet. Viszont a külső duzzanat sokszor felszakad az erölködéstől, idegesít és ha nincs is éppen baj vele, az önbizalmam rendesen le tudja törni, hiszen tapintható és látható. Pár fajta kenőcsön, kúpon, tablettán már túl voltam az évek alatt, de ugyanúgy ahogy a colitisre sem használtak a különféle gyógyszeres készítmények, ez a probléma sem múlt el. Eddig csak az elfogadás és a helyzettel való megbarátkozás használt, szóval elhagytam minden trágyát amivel tömtek az orvosok. Esetek többségeben jól is vagyok, inkább már csak a látvány zavar. Viszont a műtétbe nem merek belevágni a colitis miatt, mivel tökmindegy mit eszek, a székletem olyan, amilyennek kedve tartja, ezzel kapcsolatban az orvosok is tanácstalanok voltak. :D Szóval gőzöm nincs milyen hatással lenne a colitisre vagy az aranyérre a mütét (nem mellesleg ez egyben proctitis is, tehát a végbél szakasz is gyulladt lehet). Ráadásul tudtommal sokszor nem mulasztja el a műtét, és/vagy kiújul, akkor meg inkább nem szenvednék egy ilyen kényes műtéttel, így is érzékeny, nem rontanám a helyzetet. Kiváncsi vagyok, van/volt-e valaki ilyen helyzetben, ha tudta hogy oldotta meg, vagy ötleteket is szívesen fogadok mert én kifogytam. Légyszi az extrém gyógyszermániákusok kíméljenek. A colitisem azota türhető hogy nem veszek be mindent amit az orvosok felírnak.:)

#aranyér #külső aranyér colitis #proctitis
2019. okt. 9. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyan táplálkozol?

Reparont is próbáltad? Nekem az sokat segített.

2020. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az elsok kozott volt a kenocsokbol, eddig az aurobin valt be a legjobban, de a duzzanatot termeszetesen nem mulasztotta el. Probalok minnel kimelobben enni, de probaltam a sziguru dietat, sajnos a colitisemet nem igazan erdekelte.
2020. szept. 10. 04:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem már CU előtt is volt külső aranyeres csomóm (és zárójelben jegyzem meg, hogy nekem megszűnt a CU-m, hiába mondják, hogy gyógyíthatatlan, az kb. annyit jelent, hogy az általuk ismert módszerek hatástalanok). A külső aranyér viszont maradt és nekem a Hemostop Max ami sokkal jobban bejött, mint amiket próbáltam (pl. Reparon, Doxiproct). Csak eléggé híg az állaga sajnos.
2020. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mikor nekem annyira kint volt az aranyerem, hogy szinte a falat kapartam, csak a jegelés segített.
2020. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!