Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baba fóbia esetén, mit tegyek...

Baba fóbia esetén, mit tegyek (jaték baba)? Többi lent

Figyelt kérdés
Az egész az Anabell 3 kijövetelekór kezdődött. Nem láttam a filmet ,de mindenhol az előzetesbe ütköztem és akkor már egy ideje féltem is a babáktól. Nemkem is van egy babám amit egy nagy kosárban tartunk. Egyik éjszaka azt álmodtam hogy a saját babám életre kel és , hogy sikitani akarok, olyan erősen probáltam sikítani de nem ment , hogy végül felkeltem rá. Zokogva szaladtam Anyámhoz ( gaz vagy nem akkor is). Utána tudotosult , hogy fóbiam van. Nem regen hittanon előjött a sátan mint téma, és rákérdeztem a babára . Na most egy fóbiából kiinduló gyengécske pánikrohamom volt a teremben. Nem volt feltülő éa nagyon rövidis volt , de mindez csupán az élő porcelán baba gondolatától. Anyukám tudja , de nem igazán érti, hogy hogyan félhetek egy játéktól. Szerintetek forduljak orvoshoz vagy haggyam? Azt hozzátenném ,hogy ez nyílván nem egy hétköznali probléma , tehát nem botlom bele minden nap , da így is zavar.

#pánikroham #fóbia #játékbaba #Pediofobua #Pupaphfóbia #babafóbia
2019. okt. 9. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orvos csak segíteni tud. De ha nagyon fiatal vagy, majd kinövöd gondolom. Egyszer mindenki félt valamitől.
2019. okt. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én mióta èlek félek a játékbabàktól, na jó már nem félek, csak kiràz a hideg tőlük. :D

Egész kislàny koromban volt 3-4 babám, de mind ott porosodik a garàzsban mióta megvannak kb. Az egész ott kezdődött, hogy kisgyerekkènt nagyon sok rèmàlmom volt ezekkel a babàkkal, mindig azt álmodtam, hogy életrekelnek, megnőnek hatalmas, stb.

Főleg a szemüktől ráz ki a hideg.

Van egy barátnőm, ő alvás-zavarban szenved, és ha elalszik sokszor álmod olyanokat, hogy az ágya feletti baba ràfordul/kacag, hasonlók, vagy alvàsparalízisben éli át ezeket, nem egyedi eset. Szabadulj meg ezektől a szobàdból, és majd eltűnik. Sokan félnek a bohócoktól is, ez kb olyan.

2019. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jajj kettes, szal nem vagyok egyedul ezzel. Sose babaztam, de egyszer kikönyörögtem a szüleimtől egy életnagyságú babát, ami a szekreny tetejere került végül. Évekig gyötörtek kisebb koromban miatta a rémálmok. Hogy életre kel es engem néz, odajön hozzám es bántani akar vagy epp beszel hozzam. Gyakran félálomban ugy láttam a szemem sarkából mintha tenyleg mozgatná a fejét, es pislogna is. Lehetséges hogy bekezeltem, vagy mar csak álmodtam, de a lenyeg hogy mindig feltem elaludni, azóta is ha egyedul vagyok kislámpával es tévével egyutt alszok el. A babakat pedig kerülöm. Ja es hogy mi lett a baba sorsa? Elajándékoztuk. :D Viszont utána is még nagyon sokáig feltem hogy egyszer bemegyek a szobamba suli után es ott lesz. Ez kb altalanos iskolas koromban volt egyebkent, es évekig tartott. De ugy belem ivódott, hogy azota is elalvas előtt rendszeresen felpillantok a szekrény tetejere, hogy nincs e ott es nem néz e engem. Az osszes babat utálom azóta. Sanszos hogy a gyerekem se fog kapni ilyen nagy babat, max barbiet.
2019. okt. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!