Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés
Blony nevű felhasználó kérdése:

Baba fóbia esetén, mit tegyek (jaték baba)? Többi lent

Az egész az Anabell 3 kijövetelekór kezdődött. Nem láttam a filmet ,de mindenhol az előzetesbe ütköztem és akkor már egy ideje féltem is a babáktól. Nemkem is van egy babám amit egy nagy kosárban tartunk. Egyik éjszaka azt álmodtam hogy a saját babám életre kel és , hogy sikitani akarok, olyan erősen probáltam sikítani de nem ment , hogy végül felkeltem rá. Zokogva szaladtam Anyámhoz ( gaz vagy nem akkor is). Utána tudotosult , hogy fóbiam van. Nem regen hittanon előjött a sátan mint téma, és rákérdeztem a babára . Na most egy fóbiából kiinduló gyengécske pánikrohamom volt a teremben. Nem volt feltülő éa nagyon rövidis volt , de mindez csupán az élő porcelán baba gondolatától. Anyukám tudja , de nem igazán érti, hogy hogyan félhetek egy játéktól. Szerintetek forduljak orvoshoz vagy haggyam? Azt hozzátenném ,hogy ez nyílván nem egy hétköznali probléma , tehát nem botlom bele minden nap , da így is zavar.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Pediofobua, Pupaphfóbia, babafóbia, fóbia, pánikroham, játékbaba

okt. 9. 22:11  Privát üzenet  

A válaszok
Az orvos csak segíteni tud. De ha nagyon fiatal vagy, majd kinövöd gondolom. Egyszer mindenki félt valamitől.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont okt. 9. 23:22 Privát üzenet

Én mióta èlek félek a játékbabàktól, na jó már nem félek, csak kiràz a hideg tőlük. :D

Egész kislàny koromban volt 3-4 babám, de mind ott porosodik a garàzsban mióta megvannak kb. Az egész ott kezdődött, hogy kisgyerekkènt nagyon sok rèmàlmom volt ezekkel a babàkkal, mindig azt álmodtam, hogy életrekelnek, megnőnek hatalmas, stb.

Főleg a szemüktől ráz ki a hideg.

Van egy barátnőm, ő alvás-zavarban szenved, és ha elalszik sokszor álmod olyanokat, hogy az ágya feletti baba ràfordul/kacag, hasonlók, vagy alvàsparalízisben éli át ezeket, nem egyedi eset. Szabadulj meg ezektől a szobàdból, és majd eltűnik. Sokan félnek a bohócoktól is, ez kb olyan.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont okt. 10. 00:02 Privát üzenet
Jajj kettes, szal nem vagyok egyedul ezzel. Sose babaztam, de egyszer kikönyörögtem a szüleimtől egy életnagyságú babát, ami a szekreny tetejere került végül. Évekig gyötörtek kisebb koromban miatta a rémálmok. Hogy életre kel es engem néz, odajön hozzám es bántani akar vagy epp beszel hozzam. Gyakran félálomban ugy láttam a szemem sarkából mintha tenyleg mozgatná a fejét, es pislogna is. Lehetséges hogy bekezeltem, vagy mar csak álmodtam, de a lenyeg hogy mindig feltem elaludni, azóta is ha egyedul vagyok kislámpával es tévével egyutt alszok el. A babakat pedig kerülöm. Ja es hogy mi lett a baba sorsa? Elajándékoztuk. :D Viszont utána is még nagyon sokáig feltem hogy egyszer bemegyek a szobamba suli után es ott lesz. Ez kb altalanos iskolas koromban volt egyebkent, es évekig tartott. De ugy belem ivódott, hogy azota is elalvas előtt rendszeresen felpillantok a szekrény tetejere, hogy nincs e ott es nem néz e engem. Az osszes babat utálom azóta. Sanszos hogy a gyerekem se fog kapni ilyen nagy babat, max barbiet.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont okt. 10. 07:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van olyan hogy Baba fobia? Ha nem akkir mi van énvelem?
Tudtok olyan iskolát Budapesten ami közel van Délipályaudvarhoz és olyasmit lehet tanulni hogy babagondozás?
Mit tegyek, ha félek a játékbabáktól?
Van itt közöttünk olyan, aki pszichológusnak, baba, -gyermekpszichológusnak tanul? Lenne pár kérdésem.
Egyszerűen remegek, mint a nyárfalevél, ha ki kell állnom sok ember elé. Így mégis hogy védjem meg a szakdolgozatomat?
Van olyan hogy baba fóbia?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!