Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18 éves vagyok és gerincferdül...

18 éves vagyok és gerincferdülés em van lehet még javítani rajta?

Figyelt kérdés
Attol félek hogy nem tudnak mit mondani a hátam miatt ugy halottam hogy ha be csontosodik akkor már roszabb de halottam olyat is hogy mivel fiú vagyok hogy fiúknak késöbb csontosodik be. Eszt a gerincferdülést kb 1 hónapja vettem észre az elött már észre vettem hogy nehezen birok álni nem ugy mint régen és a hátam mostanába nagyon elkezdett fájni.Aszt is észre vettem hogy olyan mintha a felső testem el lenne csúszva az alsótol,meg a vállam jóval lejebb van szülőknek szoltam aszondták ez az, voltam orvosnál is azis megmondta hogy gerincferdülés bezzeg amikor volt suliba is ilyen vizsgálat nem igaz hogy nem tünt fel az orvosnak .Az ortopédián a gyogytornát és az úszást ajánlották úszni nem tudok eljárni mert közelbe nem nagyon van lehetőség rá, a gyogytorna még lehetséges . Csak mert el van tolodva, nekem a bordám is kijebb van az eggyik oldalon ami napi szinten fáj.Minden reggel hátfájással kelek tudom hogy kell hát erősités de a gerincem még nem áll be tőle egyenesen .Vajon helyre lehet hozni?
2019. okt. 14. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, pont ma hallottam kollégáimtól, hogy az egyikük fia, kb a Te korosztályod, hasonló gondokkal küzdött. És a latin tánc+úszás kombó (még orvos is ajánlotta) jól szinten tartja a dolgot, mivel mindkettő pont úgy mozgat át, hogy a testtartás, gerinc stimmeljen.
2019. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy még bőven tudsz rajta javítani!


Nekem ő segített: [link]


Facebook: Tartás

2020. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!