Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány röntgenezést bír el a...

Hány röntgenezést bír el a szervezet károsodás nélkül?

Figyelt kérdés
Nos gyerekkoromban az összes balesetemet számolva, kb 4-5-ször röntgeneztek. Akkor adjuk hozzá a kötelező munkaalkalmassági tüdöszűréseket és voltam anno röntgenen a gerincferdülésemmel is. Az már eddig kb 8 alkalom és akkor még lehet, hogy keveset is mondtam. Most magánszorgalombol elmentem ortopédushoz, hogy így kb 30 év elteltével szerinte hogy áll a gerincem? Semmi különöset nem talált, viszont elküldött rutinbol röntgenre :( Most gondolkozom, hogy talán feleslegesen tenném ki ennek magam megint, ha nincs is különösebb panaszom? A végén a sok röntgentől lesz bajom. Mit gondoltok?
2019. okt. 20. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
legalább annyira veszélyes, mint létezni, és elviselni a háttérsugárzást
2019. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire erős a sugárzás egy-egy alkalommal. De nem kell aggódnod, amit az orvosok írnak elő, azoktól nem fogsz károsodni.
2019. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Most magánszorgalombol elmentem ortopédushoz, hogy így kb 30 év elteltével szerinte hogy áll a gerincem? Semmi különöset nem talált, viszont elküldött rutinbol röntgenre :("

Egyébként meg "magánszorgalomból" ne járjál orvoshoz, csak akkor, ha valami panaszod van, meg akkor, ha maguk az orvosok javasolják (pl. félévente fogorvoshoz, stb.). De ilyet, hogy 30 év elteltével nézessük meg, hogy hogyan áll a gerincünk, ilyen orvosi javaslatot én még nem hallottam. Inkább mozogj rendszeresen, akkor rendben lesz a gerinced is, így vigyázz magadra, ne orvoshoz rohangálással (mert látod, akkor belekerülsz a protokollba, és a röntgenen kötsz ki - amitől egyébként momentán semmi bajod nem lesz).

2019. okt. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Ez semmi, ezek nem adódnak össze, mert nem folyamatosan kaptad a sugárzást, így lényegében tök mindegy, hogy mennyiszer voltál már. Azóta semelyik sejted nem ugyanaz (apoptózisról gondolom hallottál már), így nekik újdonság lesz ez a minimális sugárzás
2019. okt. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BrettShaw ***** válasza:
Az ember évente kb. 6 mellkasi röntgen sugárdózisát kapja meg a Naptól. Az ártalmas mennyiség ennek legalább ötvenszerese. (Mondjuk minden nap egy mellkasi röntgen _évtizedek alatt_ megárthat. Ezért szaladnak ki a helyiségből az orvosok, ápolók, mielőtt a gép beindul.)
2019. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!