Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a stresszes izzadás...

Mit tegyek a stresszes izzadás ellen? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyszerűen már egy ideje abban vagyok, hogy itthon soha, suliban meg folyton leizzadok(hónalj), és eléggé undorítónak találom, hogy például semmi megterhelő munkát nem csinálok a suliban, de mindig leizzadva érek haza. Szerintem stressz és szorongás áll a hátterében, mert eléggé koncentrálnom kell, ha nyugodt akarok maradni az iskolában, de akkor nem beszélek senkihez és semmit sem csinálok. Akkor megy, de amint kizökkenek, újrakezdődik(természetesen erős izzadásgátló mellett van ez). 17/L Légyszíves, segítsetek, ha tudtok. Már elég nagy kellemetlenséget okoz. Pszichológushoz nem nagyon merek menni, mert még a végén nyugtatókat írna fel nekem.

2019. nov. 12. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
A patikában kapható extra erős izzadásgátló. Ha az nem segít, menj el a háziorvoshoz.
2019. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
30%

Kamaszodsz, dolgoznak a hormonok. Ez el fog tartani egy darabig.

A stressz miatt próbálj meg relaxációs gyakorlatokat végezni, nagyon sokat segítenek!

2019. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Velem is ez volt, bár a mi sulink nagyon túl volt fűtve, akkor volt nagyon rossz, mikor a kinti hidegből nagykabátban beléptem a ~25 fokba. Rögtön szedtem le minden vastag cuccot, így is ott volt a folt a hónaljamon, de ez segített valamit.

Nálatok nincs hasonló túlfűtési probléma?

2019. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus nem ír fel nyugtatót, nem is írhat. Ellenben megtaníthat pl. relaxálni, autogén tréningre, stb., már ha valóban a stressz áll a háttérben, nem pedig azok a dolgok, amiket a többiek is írtak (túlfűtés, hormonok).

Érdemes lenne elmenned a háziorvosodhoz, mondd el, mi a problémád, ő meg továbbküldhet más vizsgálatokra is, beutalhat pszichológushoz, stb.

Mindenesetre a gyógyszertárban kapható Solutio antisudorica egy nagyon jó izzadásgátló, ha nincs semmi komoly problémád, segíthet.

2019. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Megértelek, a pubertás nekem is nagyon betett: erős izzadás, rengeteg pattanás.

Nekem az segített, mikor fogamzásgátlót kezdtem szedni, az normalizálta az izzadást is meg pattanás helyzetet is.

A gimis osztályomban több lány is volt, aki kizárólag a pattanásra íratott fel a háziorvossal fogamzásgátlót, én mondjuk csak ezért nem kezdtem el szedni, hanem végül párkapcsolat miatt.


Szerintem még ha be is játszik a stressz, a hormonok jobban, csak emiatt nem kell pszichológus.

Kísérletezz még több izzadásgátlóval, nekem volt, amelyik jobban bejött.

Illetve ha gondolod, beszélj a háziorvossal, ajánl-e hormon készítményt.

Sok sikert, kívánom, hogy rendeződjön a helyzet! :)

2019. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Sok családtagom mondta, hogy szerintük azért van ez főleg, mert tiszta ideg vagyok az iskolában. A túlfűtés nem valószínű, mert a legtöbbször itthon is nagyon meleg van. Tényleg köszönöm szépen mindenkinek, el fogok menni orvoshoz/pszichológushoz minél hamarabb! :)
2019. nov. 12. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
A fogamzásgátló eléggé kétélű fegyver. Én pont 17 évesen kezdtem el szedni, és úgy megborította a hormonjaimat, hogy onnantól kezdtem el gusztustalanul izzadni:( azóta egyszer már gyógyszert is váltottam, de nem sokat javult a helyzet.
2019. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

5-ös vagyok újra. 7-esnek igaza van, hogy a fogamzásgátlók pontos hatását nem lehet megjósolni, kinél mit okoz.

Ezért írtam, hogy a Kérdező beszéljen erről orvossal. (akár vérvétel is ajánlott)

Illetve mint írtam, én sem ilyen pubertás kori problémákra szedtem, hanem valóban fogamzásgátlásra.


Nekem szerencsém volt, hogy ilyen kellemes mellékhatásai is lettek, azon kívül semmi rossz nem ütött be, de voltak barátnőim, akiknek mindenféle kellemetlen tüneteket is okozott, volt, akinek abba is kellett hagynia, és más módszer után nézni.


Viszont az erős izzadás tényleg lehet hormonális, nekem mai napig, mikor egy hétig szüneteltetnem kell a tablettát, hogy jöjjön a megvonásos vérzés, előjön a fokozott izzadás.


Akárhogy is, Kérdező, beszélj dokival, remélem, jófejet fogsz ki.

Egyébként nem tudom, próbáltál-e kísérletezni, hogy milyen anyagú ruhákban milyen mennyiségű az izzadás. Nekem is van, amiben sokkal durvább, de van, ami meg bőrbarátabb, és nem idézi elő annyira.

Ha kicsit is, de ilyen apróságok is segíthetnek.

2019. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat! :)
2019. nov. 13. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!