Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » RLS-ben (Nyugtalan láb szindró...

RLS-ben (Nyugtalan láb szindróma) szenvedek?

Figyelt kérdés
Éjszakánként nehezen tudok elaludni , és ilyenkor mindig úgy érzem hogy a lábamnak mozognia kell. Ha megnyomkodom egy kicsit a lábam , akkor egy ideig nem érzem úgy mozognom kell , de aztán újra jlentkezik. Olvastam , hogy a 30-79 éves korosztálynál a legyakoribb , de én még csak 13 éves vagyok. A tünetek és az életkorom alapján ez lehet nyugtalan láb szindrómám?
2010. júl. 18. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen.

Dr Dav

2010. szept. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Rácz János válasza:
Igen biztos, hogy az a betegséged.Nekem 5 éve neurológus ismerte fel, azóta gyógyszert szedek.Azóta tünetmentes vagyok,de a gyógyszert minden este 7órakor be kell vennem.
2012. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! :)

Én 20 éves lány vagyok és amióta az eszemet tudom, ezzel küzdök. Elmentem neurológushoz is, azt mondta, hogy mivel gyerekkorom óta megvan, valószínű, hogy örökletes, de a biztonság kedvéért megcsináltatott néhány vizsgálatot (mágneses rezonancia, vashiány, EMG). Nincs egyikkel sem probléma, így fog felírni gyógyszert, ami enyhíti a tüneteket. Nagyon nehéz, megértem, nekem már a karjaimban is jelen van, az utazások, előadások, színház vagy egy filmnézés is borzalmas... A testmozgás segíthet, de ne közvetlenül lefekvés előtt, magamon azt vettem észre, hogyha nem telik el néhány óra a testmozgás és az alvás között, akkor sokkal rosszabb. Nekem igazából semmi házi praktika nem vált be, csak akkor szűnik, ha járkálok. Leülök vagy lefekszem és pár perc sem telik el, máris kezdődik újból. Ha fáradt vagyok, akkor még rosszabb. Kíváncsi vagyok, hogy milyen gyógyszert fogok kapni.

2018. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!