Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni mi is...

Tudnátok segíteni mi is pontosan a diagnózis?

Figyelt kérdés
sziasztok. A minap kaptam kézhez leletem. Tüdőszűrő vizsgálaton voltam. Azt írták az eredményre hogy szűrővizsgálat légzőszervi Gümőkór felderítésére, illetve sine morbo.Ezek után van valamiféle félnivalóm vagy sem? Abból a felindulásból mentem tüdőszűrőre hogy kiderítsem észlelhető-e nálam a tüdőrák avagy sem. Ettől nem kell félnem? Illetve ha bármiféle minimális elváltozást találtak volna arról csak szóltak volna nem?
2019. nov. 19. 00:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A sine morbo azt jelenti egészséges.
2019. nov. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez nem lelet,csak iránydiagnózis. Önmagában ezzel csak a vizsgálatot kérik meg, bár a kettő ellentmond egymásnak, nem tudom a kettőt hogy lehet egyben kódolni.
2019. nov. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"sine morbo" : betegség nélkül.

De ezt egy kattintással magad is megtudod.

[link]

2019. nov. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"észlelhető-e nálam a tüdőrák"??

Erre nem a tüdőszűrő a legjobb, de ha csak hipochondriából vagy erre kíváncsi arra tökéletes...

Egy tüdőszűrésen amúgy sem érdekli a lőtéri kutyát sem, hogy milyen indokkal mentél oda.

2019. nov. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a bagózást, és akkor nem lessz lelkifurdalásod miatta.
2019. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kb. két éve nem dohányzom.
2019. nov. 19. 09:46
 7/16 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrés rák diagnosztizálására nem alkalmas. A légzőszervi gümőkór a TBC, erre vagy negatív.
2019. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A gümőkór lényegében TBC. Erre gyanakszanak, de ez még csak gyanú, majd kiderül, amúgy kezelhető.


itt olvashatsz róla:

[link]

2019. nov. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem gyanakszanak rá, csak ilyen kóddal küldték el.

Amikor pl. egy áttét mentes rákosnak is ráírják a lapra, hogy "...rák beleértve a csípőt" azt is csak azért teszik, hogy valahogy elküldjék, akkor is, ha semmi nincs a csípőjével az illetőnek.

2019. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De gondolom ha valami lenne a tüdőmben mint elváltozás azt csak kimutatja
2019. nov. 19. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!