Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mir számíthatok cukorbetegként...

Mir számíthatok cukorbetegként, ha alkoholt iszom és dohányzom?

Figyelt kérdés
Gyakran berúgok, minden második nap meg iszok 5 doboz sört.Fiú vagyok 22 éves

2019. nov. 20. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Rövid életre. A berúgás pusztítja az agyadat, megnehezíti a munkavállalásodat, mert ilyen alakot senki sem szívesen alkalmaz. Akkor sem, ha munkaképesen jelenik meg.

A sör jelentősen emeli a várcukorszintet, majd gyorsan visszaejti. Ez kell egy cukrosnak, hogy jöjjön a láblevágás, megvakulás, stroke.

A dohányzás pedig pokoli fájdalmas halált okozhat. Ha nem vagy genetikailag jól felszerelve, akkor ez azt jelenti, hogy gége- vagy tüdőrákod lesz. Ezeket nem lehet olyan könnyen műteni, könnyen áttétes lehet.

Az első diagnózistól szerencsés esetben 3-4 hét alatt beledöglesz. Ha peched van, akkor egy év is lehet a pokol. Iszonyúan fog fájni, gyakran rosszul leszel. Ha kemóznak, kihullik tőle a hajad, de ez lesz a legkisebb bajod.

2019. nov. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A máj, hasnyálmirigy amúgy is agyonterhelt cukrosként erre inni remek ötlet, tényleg.

Az érrendszered is kuka a cukor miatt és erre még a bagó plusz érszűkítőként, Darwin díjas.

Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe, de nem fogod sokáig húzni.

Ha mégis, mert van egy csomó szívós alkesz és bagós, aki évtizedekig elvan, tehát ha te is ilyen vagy akkor lassan rohadva, pokol életminőségben tengődsz majd halálodig.

De ebből az alkoholtól úgysem fogsz fel sokat, úgyhogy én azt mondom, hajrá!

2019. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

A lepontozóknak küldök egy puszikát!


Amiket leírtam, pontos menetrend, és szoros válasz. Ez fog várni, erre az elme roggyantra.

2019. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Semmi jóra. Rövid távon elhízás, hosszabb távon azok, amiket előttem írtak, plusz lehet még látásromlás, szem- és bőrbetegségek is.
2019. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Első körben esélyes egy diabéteszes ketoacidotikus kóma, amennyiben inzulinos cukros vagy.


Ha ezt megúszod, akkor készülhetetsz cukor okozta látásromlásra, majd vakságra, idegrendszeri bajokra, lábamputálásra, dialízisre. Fájdalmatlan fekélyekre testszerte.


És akkor még nem beszéltem arról, hogy alkohol mit okoz a májban, hasnyálmirigyben.

elég egy akut hasnyálmirigygyulladásra gondolni. Brutális kórkép.

2019. nov. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Bár ne mondanának igazat a válaszolók.. de ez sajnos alkohol nélkül is speciális életmódot igényelne, hogy hosszú tünetmentes életet lehessen élni vele, de így esélytelen.


Volt nekünk egy szomszédunk, az ő fia volt hasonlóan. huszonnyolc évesen kifekélyesedett a lábujja, aztán a másikat is levágták, felváltva a lábain.

később a retopátia kezdte elvenni a látását. Később térd alatt elveszítette mindkét lábát.

Aztán jöttek a komolyabb dolgok, a vese leállt, dializísre hordták egy ideg, de végül teljesen összeomlott a keringése.

Harminchárom éves korában már temették.

2019. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erőst rossz ez a betegség. Inkább....nem is mondok semmit.
2019. nov. 22. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Cukorbetegséggel napjainkban teljes és hosszú életet lehet élni. Az alkoholizmus az nagyon pusztító.
2019. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Cukorbetegséggel napjainkban teljes és hosszú életet lehet élni. "


Ez így igaz, ha valakinek hatalmas az önfegyelme és tartja a diétáját, szedni a gyógyszereit is ami nem fér össze a rendszeres nagymértékű alkohol fogyasztással.

Heti 1-2 doboz sör még belefér, két dl bor is belefér néha. Egy hónap alatt ha elfogy az az öt doboz sör, az nem baj.

2019. nov. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

11 éves korom óta cukorbeteg vagyok .

Alkoholt nem igatok , nem is baj nincs rá szükségem .

Alkohol igen rendesen meg tudja borítani a vércukor szintet . Azaz vagy az alkohol miatt vagy a cukorbetegség miatt valami miatt rövid élet . 23 éves vagyok megfelelően kell kezelni a dolgokat be tartani amit be kell , szedni amit kell és lehet probléma nélkül élni .

12 évből nagyjából 11 éve semmi gond nincs látásom romlott , de kb 5 éve stabilan úgy van a hogy volt , igen szemüveg nélkül nem annyira látok távolra , de nem romlott már jó ideje .

Engem az elején kész dolgok elé állítottak , meg mondták , ha nem tartom be amit kell vagy pl alkohollal fel rugom az egészet akkor ne számoljak hosszú élettel . Be tartom amit kell , alkoholt nem fogyasztok .

Jaa és 23 évesen nemzetközi kamionsofőr vagyok és így is meg tudom oldani a dolgokat és mindent úgy csinálni a betegségemet nézve ahogyan kell . Pedig most is éjszaka megyek igaz most pihenő van aztán szülővárosomban le rakodás és vége otthon leszek jó ideig .

Úgyhogy én egy olyan szakmát üzök ami nem egy egészség barát szakma még is tudok úgy élni ahogy kell .

Igen dohányzok , de ezzel attól függetlenül lehet hosszú életet élni , de nagyon egyén függő .

2019. dec. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!