Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok társasági ember,...

Nem vagyok társasági ember, nincsenek barátaim. Milyen jövőre számíthatok?

Figyelt kérdés
Igazából, ha így visszagondolok, akkor sosem voltak barátaim, csak haverjaim, akikkel a suliban voltunk együtt. Most is ez van, sulin kívül nem járunk össze. Általánosból sem tartom senkivel a kapcsolatot. Beszélgetéseket nem nagyon tudok/merek kezdeményezni, nem tudom miért, de ha valaki kezdeményez azzal valamennyire el tudok beszélgetni. Nem tudom, hogy nyissak az emberek felé. Szeretnék 15-20 év múlva családot, de jelenleg félő, hogy ebből nem lesz semmi. Eléggé zárkózott típusnak mondanám magamat, de az okát ennek sem tudom. Bulizni egyszer voltam, nem igazán jött be. Szeretek otthon ülni, és számítógépen játszani vagy tévézni. [17/F]

2017. szept. 16. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
sanyarú, öngyilkossági gondolatokkal telire, persze nem biztos
2017. szept. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ne add fel! Keress magadnak valami elfoglaltságot amit szeretsz. Legyen az sport, művészet bármi! Nem kell feltétlen bulizni járnod ahhoz, hogy ismerkedj.

Találd meg önmagad. Most vagy épp serdülőkorban, pár év múlva minden más lesz, sőt akár most is, csak tenned kell érte!

2017. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

otthon ülés, számítógépen játszás és tévézés közben nem nagyon lehet ismerkedni, sőt ezekről még csak beszélgetni se nagyon lehet másokkal, így nem túl jók az esélyeid az ismerkedésre.


érdemes lenne elkezdened tásaságba járnod, társas programokban résztvenned, olyan dolgokat csinálni, ahol lehet másokkal beszélgetni, ismerkedni, társas helyzetekbe kerülni. ha soha nem, vagy csak nagyon keveset vagy emberek közt, akkor egy csomó társasági készséged nem, vagy nem elég jól alakul ki, sosem leszel másokkal fesztelen, felszabadult és így egy csomó élethelyzetben nem biztos, hogy megfelelően tudsz érvényesülni. nem kell, hogy feltétlenül szeresd, de azért legalább bizonyos mértékben érdemes ilyesmikben részt venni.


a társalgási és más társasági készségek is ugyanolyanok, mint bármilyne más képesség. gyakorolni kell és rutint szerezni benne, hogy minél jobban menjen. főleg az ellenkező nemmel ismerkedés tud különösen nehézkes lenni megfelelő gyakorlat és tapasztalat nélkül. minél előbb kezded el fejleszteni az ilyen képességeidet, annál jobban nőnek az esélyeid, hogy idővel sikeres leszel majd benne.


persze nem kell erre valami különleges csodaként tekinteni, a társalgás és ismerkedés hétköznapi tevékenységek, nem kell iskolában tanulni, vagy ilyesmi. viszont, ha nem űzöd eleget és nem gyakorlod, akkor nem lesznek olyan jók a képességeid, mint azoknak, akik nálad oskkal többet forgolódnak mások társaságában...

2017. szept. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a jövőd meg olyan, amilyenné teszed. csak tőled függ, hogy milyen sikerek és kudarcok érnek - és hogy aztán ezekkel a tapasztalatokkal később mit kezdesz majd. a hibákból például okulni lehet és fejlődni, hogy később jobban boldogulj az olyan helyzetekkel.
2017. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mintha engem irtal volna le:D ugyanez
2017. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!