Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melanoma: Mindenképp kell...

Melanoma: Mindenképp kell hozzá kemoterápia, vagy enyhébb esetekben a műtét is elég?

Figyelt kérdés

Egy furcsa anyajegyer fedeztem fel a kulcscsontom alatt, kiemelkedik a bőrből, és (vakuval fényképezve, ránagyítva) nem néz ki olyan jól. Kis keresés után rátaláltam a melanomára; hasonlít az anyajegyem néhány képhez.


Szerintem jó esély van rá, hogy ezzel az anyajeggyel valami nincs rendben.


Viszont évek óta pontosan ugyan akkora. Egy kicsit sem nőtt, nem változott, és bajom sem lett tőle - már olyan bajra gondolok, ami feltűnt volna, és nem lenne betudható valami másnak.


Nyilván nem az internettől várom el, hogy diagnosztizáljon... Bőrgyógyászhoz megyek, amilyen hamar csak lehet. Addig is csak véleményeket, tapasztalatokat szeretnék hallani.


Ha egy anyajegy elrákosodik, van olyan, hogy nem csinál évekig semmit?

Illetve ha nem képez áttétet, akkor meg lehet úszni kemo nélkül? Mert ahogy utánaolvastam, csak műtétet írt, a kemot nem említették. Vagy azt minden esetben kell?



2019. dec. 15. 05:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha évek óta semmit nem változott, egyáltalán nem valószínű, hogy baj van vele, a melanoma általában gyors változást mutat. Ha neked is az lenne és évek óta rajtad lenne akkor már valószínűleg nem is élnél, mert nagyon gyorsan ad áttétet. De ha "időben" el lett kapva és nem képzett áttétet felesleges a kemoterápia. CT, (pl. koponya) MR, röntgen, vérvétel tumormarkerekkel, esetleg nyirokcsomó biopszia a protokoll, illetve szoros nyomon követés, eleinte 3 hónapos kontrollal.

De neked nagyon nem valószínű, hogy melanomád van, mert az tényleg hamar változik látványosat. Esetleg egy képet tehetnél fel.

2019. dec. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az apósomnak bokájánál volt. Megoperálták, de kemót nem kapott, mivel már feleslegesnek látták. De mivel ő talán egy kivétel volt, megmaradt. Az egész kórházi osztály közül egyedül. Fél év után, mikor kontrollra ment a kórházba, az orvosok nem hittek a szemüknek.
2019. dec. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező az internet áttanulmányozása mellett még a válaszolók véleményével is fel akarja magát idegesíteni, mielőtt szakorvoshoz menne. Önhergelés.
2019. dec. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt így gyk-n nem lehet eldönteni, főleg ez alapján a leírás után. A vizsgálatok majd kiderítik mi az, le kell-e venni, vagy utókezelés kell-e, ha olyan. Légy nyugodt, sok embernek, sőt nekem is van több olyan anyajegyem, ami olyan, mint a melanoma, meg más rosszindulatú dolgok, de bőrgyógyász szerint ezek nem azok és sosem volt vele gondom, van ami megvan 15 éve, nem változott semmit.
2019. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!