Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valaki tényleg depressziós-e?

Figyelt kérdés
Az is simán előfordulhat, hogy igazak rá a tünetek, de csak azért mert mostanában rossz kedve van? Hogy lehet valaki teljesen biztos a depressziójában?
2019. dec. 19. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

A sajátjában szinte senki se biztos. Van aki évekig tanulja, hogy felismerje. Egy közeli hozzátartozó néha jobban rálát erre kívülről.

Vigyázat nem a szomorúság, lehangoltság a fő tünet!

Van aki hirtelen haragú lesz, pedig addig könnyű természet volt. Más ki se mozdul otthonról, míg jó állapotában mindenben benne volt, stb.

2019. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű. Utólag azt mondom évekig nem tudtam róla. Egyre gyakrabban voltak olyan gondolataim, hogy felesleges plusz ember vagyok mindenhol. Kedvtelen voltam, már semmi sem érdekelt. Az ágyból felkelni is nehéz volt. Ezen a ponton gondoltam, hogy nekem kell egy orvos. Már hat a gyógyszerem és most úgy gondolom legalább 3 éve csak árnyéka voltam régi önmagamnak.

Úgy gondolom magában a rossz kedv nem jelent depressziót.

2019. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem magában a rossz kedvre gondoltam, hanem arra, hogy ez nem depresszió, hanem csak egy rossz kedvű időszak. A depressziónak nem csak a rosszkedvű része jellemző rám.
2019. dec. 19. 20:06
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát ha valaki tuti biztosra akar menni, akkor megvizsgálják a szerotonin szintet. Ha ez kevés, vagy nincs, akkor nagy valószínűséggel depressziós.
2019. dec. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szamo77db ***** válasza:

Vannak tesztek, amiket pszichológus vesz fel és értékeli. A tesztek sok mindent megmutatnak, egyetlen szúrás nélkül. Van olyan, hogy eléd raknak 8 portréfotót és ki kell választani 2 rokonszenveset és 2 ellenszenveset. Minden kép hátulján betűk és számok vannak, azokat a pszichológus beírja egy papíron megfelelő helyre.Aztán elemzi. Persze két egyforma nincs a képek között. Ez a Szondy teszt. Van olyan is, hogy képeket mutatnak, és azokhoz történeteket kell kitalálni, hogy mi történik a képen. És van még egy csomó.

Azt mondom neked, keress egy jó pszichológust, aki segít neked. Én is végig csináltam ezeket, onnan tudom. Többféle teszt van még, de reggelig írhatnám. Ne félj, egyik sem fáj!

2019. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!