Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mely étrend-kiegészítőkről...

Mely étrend-kiegészítőkről vannak jó tapasztalataitok, melyek hasznosulnak a legjobban?

Figyelt kérdés
Melyikben van a legkevesebb "mű" anyag, csomósodásgátló, színezék, aroma?

2019. dec. 24. 21:40
1 2
 1/14 gublug ***** válasza:
Azt kellett volna leirnod inkabb, hogy milyen hatast szeretnel elerni. Hm? Etrend kieg.-őt sok minden miatt lehet szedni.
2019. dec. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Van egy ismerősöm, aki szed étrend-kiegészítőket és azt szokta mondani, hogy nem érzi magát jobban, nem energikusabb. Nem kéne, hogy azt érezze, hogy erősebb, energikusabb vagy ilyesmi?

Azt gondoltam, hogy esetleg olyat szed, ami nem a legjobb és érdekel, hogy másoknak mely márkák váltak be.

2019. dec. 26. 18:42
 3/14 Ignis Subdialis ***** válasza:
91%
A legtöbb ilyenből csak a vitaminok szívódnak fel, azokat meg általában helytelen arányban alkalmazzák. Például C és D-vitaminból sosincs elég, A-ból viszont túl sok van. Az ásványi anyagok meg azért nem tudnak hasznosulni, mert rosszul felszívódó vegyületekben vannak (pl. magnézium esetében a jól felszívódó magnézium-citrát, -laktát, -orotát, -aszkorbát stb. helyett magnézium-oxid, -karbonát van a tablettákban). Ráadásul több ásványi anyag eleve akadályozza egymást a felszívódásban (vas-kalcium-magnézium). Nem csoda, ha az ilyen készítmények egyszerűen nem "működnek". Egy olyan termékcsaládról tudok, ami nem követi el ezeket a hibákat, de ez meg is látszik az árán. (GAL)
2019. dec. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de az ismerősöm nem multivitaminokat szed, hanem külön-külön a vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket és figyel a szinergiára is.


Pl. D3-ból 10 000 NE-t szed, de már GAL terméket is használt többször (D3+K2).

Aszkorbinsavból por formájút használ, L-aszkorbinsavat.


(A GAL magnézium L laktátját több ismerősöm is használja.)


Szóval az ismerősöm figyel a szinergiára és az antagonistákat nem szedi együtt és a dózisok is megvannak (nem a nyugati orvoslás szerinti mérvadó mennyiségeket szed).


Akkor valami felszívódási problémája lehet?!

2019. dec. 27. 09:10
 5/14 Ignis Subdialis ***** válasza:
Az "ismerősödnek" van valami panasza, amiben javulást remél ezektől? Mert fáradékonyságot okozhat más is, pl. szívprobléma, keringési probléma, vashiány stb. (Étrendkiegészítővel vasat pótolni meg eléggé kis hatásfokú.) Felszívódási problémája is bőven lehet, lehet hogy a bélflórája sem oké, de alapvetően vitaminok nem segítenek csak úgy ripsz-ropsz olyan problémákban, amik komolyabb háttérrel bírnak.
2019. dec. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

GERD-del van diagnosztizálva. Más is lehet, amiről nem tud.

Nem szükséges idézőjelbe tenni, mivel az ismerősömről van szó.

2019. dec. 28. 18:53
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Több évi kutatás némi tájékozottsággal vértezett fel.Én inkább a mit miért kérdésre adok választ, és arra, hogy milyen sorrendben érdemes elkezdeni.

A jód abszolút kritikus ásványi elem, mivel egész Európa jódhiányos ásványi övezetnek tekinthető. A japánok ebből a szempontból rendkívül szerencsésnek mondhatóak, mert a tengeri étkezésből kifolyólag a jódbevitelük az európai ember jódbevitelének a százszorosát is eléri. Hawaii szigetén a migráns japán populáció első generációs nemzedéke megtartotta a japán étkezést és életstílust, így azok a gyakori rákfajták (emlőrák, prosztatarák, vastagbélrák) tizede tapasztalható náluk, mint az amerikaiaknál. A második generációs japánok már az amerikai étkezési szokásokat vették át, így körükben a rákfajták előfordulása megegyezik az amerikai előfordulással. A golyva, azaz a pajzsmirigy megnagyobbodása látványos tünete a jódhiánynak. A jódhiánynak nincs mindig látható jele, de következményei leggyakrabban a jódhiányos anya gyermekein látszik: halláskárosodás, tanulási zavarok, agykárosodás, vagy magzati pajzsmirigy alulműködés. Ahol felszámolták a jódhiányt, ott 65%-kal csökkent a csecsemőhalandóság. A jódhiányt kapcsolatba hozzák a prosztata-, a méh-, a petefészek- és a mellrákkal. A rákfajták diagnosztizálásakor minden esetben jódhiány is tapasztalható.

A pajzsmirigy 15-20 mg jódot tartalmaz, de ez a szervezetben tárolt jódnak csak 30%-a. Sok jódot tartalmaz a mellszövet, a szem, a gyomornyálkahártya, a méhnyak, és a nyálmirigyek.

Jódpótlásra a leghatékonyabb forrás naponta: reggel két csepp 7%-os Lugol jódoldatot kell tenni egy pohár vízbe, és ezt meginni. A Lugol jódoldatban lévő un. „trijodid” jól hasznosul a szervezetben, szemben a jódozott konyhasó jódtartalmával, melyet a szervezet rosszul hasznosít, főzéskor elbomlik, a mennyisége nem mérhető. A Lugol jódoldat már az 1940-es vénykészítés kézikönyvében szerepelt, napjainkban a patikák kínálatában nem lelhető. Szerencsére az interneten keresztül elérhető és beszerezhető. Mintha itt is tetten érhető volna gyógyszermaffia tevékenysége, azaz nem érdeke, hogy a betegségek megelőzése szempontjából a leghatékonyabb patikaszerhez jussanak az emberek. (Folyt. köv.)

2020. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

A jód mellé a szelén elengedhetetlen, mivel egymás hatását erősítik. Szelén:

Ma már számos kutató szerint az egyik leghatásosabb gyógyerejű ásványi anyagot tisztelhetjük benne, és jelenleg, mint potenciálisan hatékony rákellenes szert vizsgálják. A szervezetben ugyan csekély mennyiségben, csak nyomokban fordul elő, de ez az ásványi anyag alapvetően fontos a növekedéshez, a termékenységhez, a máj működéséhez, a haj és a bőr karbantartásához, valamint a látáshoz. Újabb adatok szerint a sejtek működéséhez nélkülözhetetlen aktív formájú pajzsmirigyhormon kialakulásához is szükséges. Jóformán a test minden sejtje tartalmazza, de legnagyobb mennyiségben a vesében, a májban, a lépben, a hasnyálmirigyben és a herékben halmozódik fel. A táplálék szeléntartalma attól függ, hogy a talajban, ahol a növény termett, illetve ahol az állat legelt mennyi volt a szelén. A termőtalaj szeléntartalma hazánkban sajnos igen alacsony, és sokak szerint ez is szerepet játszhat abban, hogy Magyarországon olyan magas az infarktus okozta halálozások száma. A szelén az immunrendszer egészséges működéséhez is szükséges, mivel a szervezet a segítségével harcol a kórokozókkal és a ráksejtekkel. A Cornell University és a University of Arizona 5 évig tartó vizsgálata során bebizonyította, hogy napi 200 µg szelén adagolásával 65%-kal csökkenthető a prosztatarák, 58%-kal a vastagbél- és végbélrák, 46%-kal a tüdőrák és 39%-kal az egyéb rák okozta halálozás. Más vizsgálatokban a szelén a petefészek-, a méhnyak-, a húgyhólyag-, a nyelőcső-, a hasnyálmirigy- és a májrák, illetve a leukémia ellen is hatásosnak bizonyult, szemben, ugyanakkor az ellenálló képességet is serkenti. Az utóbbi évek vizsgálatai azt bizonyítják, hogy a szelénnek kitüntetett szerepe van a pajzsmirigy alulműködés kialakulásában. Szervezetünkben a pajzsmirigyünk tartalmazza a legtöbb szelént. A szelénnek fontos szerepe van több pajzsmirigy-működéssel kapcsolatos enzim termelődésében és funkciójában. Mivel Magyarország szelénhiányos vidéknek tekintendő, az itt termelt növényekben és tenyésztett állatokban alacsony a szelén szintje. Ebből következik, hogy a magyar ember általában szelénhiányos, de mivel ennek csak súlyos esetben van látványos tünete, senki nem foglalkozik vele. A szelénhiány is, de a túladagolás is lehet probléma. Ez leginkább akkor fordulhat elő, ha pl. a szelénpótlás mellett olyan étrenden élünk, ami sok szelént tartalmaz. A paradió nagyon sok szelént tartalmaz, ebből 2-3 szemnél többet nem jó enni, s aznap a szelénpótlást is kihagyhatjuk. Szelén túladagolásról persze csak akkor beszélhetünk, ha rendszeresen meghaladjuk a napi szükségletet. A túladagoláskor a következő tünetekre figyelhetünk fel: Fokhagyma szagú lehelet, fémes íz a szájban, fehér vízszintes csík a körmön, töredező körmök és haj, hajhullás, kivörösödő arc, fáradékonyság, ingerlékenység, hányinger, hányás.

A szelén fontosságát a táplálék-kiegészítő ipar is felismerte, mert az utóbbi időkben a reklámok megjelenése e fontos elem fogyasztására hívja fel a figyelmet.(Folyt.köv.)

2020. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mentek a zöldek!
2020. ápr. 1. 20:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Magnézium

Kalcium nélkül nincs élet, de megfelelő mennyiségű magnézium nélkül, ami kiegyensúlyozza a kalciumot, a meszesedés áldozatai leszünk. A magnézium több enzimatikus reakciót aktivál a szervezetben, mint bármelyik másik ásványi anyag. (Kb. 400-at, legalábbis ennyiről tudunk). A túl kevés magnézium több száz féle módon hat negatívan, és ami még nehezíti a helyzetet, hogy a magnéziumot sokkal nehezebben szívja fel a szervezetünk, mint a kalciumot. A sztenderd ajánlás szerint 2:1 arányban kell bevinnünk a kalciumot és a magnéziumot. Az egyensúly helyreállítása érdekében éppen fordítva, minimum 2:1 arányban kéne magnéziumot fogyasztanunk a kalcium rovására. Tehát nem kalciumot kéne szedni, hanem magnéziumot. Minél több tejterméket fogyaszt valaki, annál több magnéziumot kéne szednie, hogy az egyensúlyt helyreállítsa.

Jelentős szerepe van neki a szénhidrátok, a zsírok, a nukleinsavak és a fehérjék anyagcseréjében. Emellett részt vesz az energiatermelésben, oldja a simaizom-görcsöket, segít csökkenteni a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. Több vitamin, ásványi anyag és nyomelem szabályozását és felszívódását segíti. Egy felnőtt ember napi szükséglete 400 mg körüli, ám ennek töredékéhez jutunk csak hozzá. Vannak olyan állapotok, élethelyzetek, amikor a szükséglet növekszik, például terhesség és szoptatás, betegségek, elégtelen táplálkozás, diéta, fogyókúra mozgásszegény életmód, intenzív sport esetén. A terhesség alatt jelentkező alhasi görcsök, méhösszehúzódások már a korai szakaszban jelezhetik a magnézium hiányát. A Magnézium az egyik leghasznosabb székletlazító, székletszabályozó anyag. Ez nagyon régóta ismert. Tekintettel arra, hogy a magnézium élettani hatása rendkívül összetett, számtalan anyagcsere-folyamat része, ezért hiánya is meglehetősen széles körű tüneteket idézhet elő. Ezek közül mindenképp említésre méltó, hogy az elégtelen magnézium-bevitel visszavetheti a csontnövekedést, szívritmuszavarokat idézhet elő, növeli a trombózis és a szívizomelhalás kockázatát. Hiánya okozhat ezenkívül még depressziót, fejfájást, szédülést, koncentrációzavarokat, viselkedészavarokat, étvágytalanságot, magas vérnyomást és kalcium-oxalát vesekőképződést.

Vannak olyan élelmiszerek, amelyek az átlagosnál magasabb arányban tartalmaznak magnéziumot. Ilyenek a sötétzöld leveles zöldségek (pl. mángold, spenót, sóska), a teljes kiőrlésű gabonafélék, az olajos magvak, a különböző hüvelyesek. Magas a magnéziumtartalma az avokádónak, az étcsokoládénak, a banánnak is. A magnézium körülbelül 40% -a szívódik fel a vékonybélben. Valamennyi magnézium átjut még a vastagbélbe is, ahol még egy kis mennyiség felszívódhat. A magnéziumnak csak körülbelül 5% -a szívódik fel a vastagbélben. A többi – kb. 55% – kiválasztódik a testből. A magas zsírtartalmú ételek, a szénsavas üdítőitalok, egyes tartósítószerek (pl. a benzoesav) gátolják a magnézium felszívódását. A kávé és a tea, a túlzott alkoholfogyasztás vizelethajtó hatással rendelkezik, amely növeli a magnézium kiválasztást a vizeleten keresztül. A kalcium bevitel gátolja, míg a B6 vitamin elősegíti a magnézium felszívódását.

Az emberek 90-95% magnéziumhiányos. A múlt évszázad fordulója óta lecsökkent a talaj magnézium tartalma. Ez mellett a feldolgozott élelmiszerek és a készételek fogyasztása oda vezetett, hogy fokozódott az ásványi anyagok és főleg a magnézium hiánya a szervezetben. Az ételeket nem lehet magnéziummal dúsítani, mert ez egy saját ízzel rendelkező ásványi anyag, amely megváltoztatná az állagát és ízét a lisztnek és más ételeknek .A magnézium pótlására szolgáló táplálék-kiegészítők vény nélkül beszerezhetők a patikákban. Akik intenzíven sportolnak, nehéz fizikai munkát végeznek, nem ritkán magnézium tartalmú gyógyszerekkel, étrend-kiegészítőkkel tudják fenntartani a magnézium optimális szintjét a szervezetükben.

2020. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!