Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mely étrend-kiegészítőkről...

Mely étrend-kiegészítőkről vannak jó tapasztalataitok, melyek hasznosulnak a legjobban?

Figyelt kérdés
Melyikben van a legkevesebb "mű" anyag, csomósodásgátló, színezék, aroma?

2019. dec. 24. 21:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

Kalcium

A kalcium az egyik leggyakoribb ásványi anyag a szervezetünkben, a teljes testtömeg kb. 1,5%-át teszi ki. Az összes kalcium 99%-a gyakorlatilag a csontokban és a fogakban található, míg a maradék 1% a különböző szövetekben és a vérben van jelen. A kalciumhiány az oka megközelítőleg 147 különböző betegségnek. A foszforral együtt felel az egészséges csontokért és fogakért. A magnéziummal együtt elengedhetetlen a szabályos szívműködéshez és vérkeringéshez, az idegek és az izmok egészségéhez. A felnőtt ember csontjaiban lévő kalcium 20%-a évente kiürül és újra pótlódik. A csontlebontás és a csontépülés folyamata felnőtt korban kiegyensúlyozott, ahogy azonban öregszünk, kevesebb csont képződik, miközben több bontódik le, így megkezdődik a csontritkulás. Segít a szervezetnek a szabályos szívműködésben, a mélyebb alvásban. Támogatja az idegrendszert, különösen az idegingerületek átadását. Részt vesz a vas felszívódásában. Hasznos lehet azoknak is, akik túlságosan érzékenyek a stresszre, fokozott hajlamuk van gyulladásra, egyes izomcsoportok görcsére. Mérsékli a légúti allergiás tünetek erősségét.

Kitűnő kalcium-források közé tartozik a spenót, brokkoli, gomba, petrezselyem zöldje, bab, juhtúró, sajtok, olajos halak, a magvak közül a szezámmag, mák, dió, mogyoró, mandula, fűszerek közül a bazsalikom, a kakukkfű, a kapor, az oregánó és a fahéj. A táplálék kiegészítők piacán a kalcium az egyik legnépszerűbb termék, ami nem kis részben annak az unalomig ismételt szövegnek köszönhető, hogy ez az ásvány nagy dózisban szükséges az egészséges csontok felépítéséhez és megtartásához. Emiatt sokan azt hiszik, hogy kalciumpótlással egyszerűen megelőzhető a csontritkulással összefüggő csonttörés. Fontos tudni azt, hogy a kalcium felszívódását a csontokba K2-vitamin a D-vitaminnal finom összhangban végzi. Miközben a D-vitamin segíti a kalcium felszívódását a csontokba, a K2-vitamin a kalciumot a csontokhoz irányítja, megakadályozva ezzel, hogy ott rakódjon le, ahol nem kellene - azaz például a belső szervekben, az ízületekben vagy az artériákban. K2-vitamin hiányában a D-vitamin által betessékelt kalcium ELLENÜNK fordulhat, és a csontok építése helyett a koszorúereket meszesíti. Ezért ha kalciumot és D-vitamint szedünk, de nem ügyelünk a K2-vitamin pótlására, rosszabb állapotba kerülhetünk, mintha egyik táplálék-kiegészítőt sem szednénk.

Felmerült valakiben az a kérdés, hogy orvosi oldalakon a D vitamin szerepét a csontképzésben ugyan megemlítik, de miért hallgatják el azt a kardinális kérdést, hogy K2 vitamin hiányában mi történik?

2020. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. ápr. 3. 02:43
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

„D” vitamin

Napfény-vitaminnak is szokták hívni, mivel ez a bőrben keletkezik a napfényben lévő UV-B sugárzás hatására. A szoláriumok által kibocsátott UV-A sugárzás nem alkalmas D3-vitamin képzésére! Fényvédő krémek vagy árnyékolás 97–99%-kal csökkenti a bőrben a D-vitamin képződését. Az utóbbi évtizedekben kiderült, hogy a D-vitamin biológiai hatása szerteágazó, sokan olyan jelentőségűnek tulajdonítják, hogy a XXI. Század „C” vitaminjaként említik.

A túlzott napozás elleni küzdelem a szakirodalomban (korábban) alacsony D-vitamin szintet állapított meg, mely megállapított mennyiség ma már kevés a legújabb kutatások tükrében. 2012-ben állásfoglalás született „Hazai konszenzus a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében” c. tanulmányban, (megjelent: Orv. Hetilap. 2012: 153. évfolyam, Szupplementum 5–26.) melyet a legnevesebb orvosi kutatók, a tudomány legjobbjai jegyeztek.

[link]

Megállapításaik nemcsak megdöbbentőek, hanem elgondolkodtatóak is:

-késő ősztől kora tavaszig terjedő időszakban a napsugárzás nem elegendő a szükséges mennyiségű D3-vitamin termeléséhez

-táplálékkal a D3-vitamin ellátottság nem pótolható

-a D3-vitamin biztonságos adagja felnőtt emberben napi 4000 NE (nemzetközi egység)

-túladagolni szinte nem lehet (ehhez hónapokon át 10000 NE felett kéne bevinni)

A D-vitamin ellátottság megfelelő szintre emelése a rendelkezésre álló adatok alapján a csípőtáji törések számát 26%-al csökkentené, az 1-es típusú cukorbetegség előfordulását 78%-al, az összes daganat számát 35%-al, az influenzás megbetegedések számát pedig 90%-al csökkentené. Ez a teljes halálozást 7-10%-al mérsékelné, és az átlagélettartam két-három évvel nőne. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitamin pótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkennének.

A sokszoros megtérülés ellenére ezek az információk nagyon nehezen terjednek, mivel a gyógyszer-maffia mindent elkövet, hogy a profitjukat csökkentő eljárások ne nyerjenek teret. Szinte az egész világon az egészségügyi kormányzat a gyógyszer-maffia uralma alatt van, a kulisszák mögött a megfélemlítéstől az egzisztenciális ellehetetlenítésen át mindent elkövetnek az érdekeik sérelme esetén. Ugyanakkor a kormányok részéről a növekvő életkor a TB kassza újra gondolását tenné szükségessé.

Jelenleg is minden olyan információt (elsősorban videót) eltávolítanak, mely a koronavírus elleni védekezéshez ad tanácsot. Írott tanácsok vannak, mert tudományos oldalakat és tudósok kijelentéseit rizikós lenne eltávolítani (őket legfeljebb az előléptetési listán hátrább sorolják). Egy ilyen használható tanács: [link]

Ez a hozzászólás sem lesz hosszú idejű, mert az egészség megőrzése érdekében adott jó tanácsok a betegségipar érdekeit sérti!

2020. ápr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. ápr. 3. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!