Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy 16 éves fiú, hogy lehet...

Egy 16 éves fiú, hogy lehet ennyire igénytelen?

Figyelt kérdés

Párom fia:


- 10 naponta, jobb esetben hetente egyszer fürdik (a számítógép függősége miatt "nincs rá ideje", elmomdása szerint azt az időt jobban is el tudja tölteni)


- Soha nem mos fogat (arra fogja, hogy egyszer vérzett az ínye)


- Alsógatyát csak fürdéskor cserél, pedig naponta 3x belehokizik...


- Cipőjét soha nem tisztítja meg, nekem kell, a többhetes rászáradt sár miatt úgy néz ki mint vmi moslék


Iszonyat igénytelen, koszos, büdös, teljesen ápolatlan. Próbáltam beszélni az anyjával, mindig azzal takarózik, hogy dehát jó gyerek, nem iszik, nem drogozik, meg fogadjam el, hogy ő ilyen


Most is mennénk anyumhoz vendegsegbe, de olyan kínos beültetni így a családom közé...


Mit csináljak vele?



2019. dec. 26. 10:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudj, de az egyetlen szemely aki hibaztathato, az a kedves parod, illetve ha mar kiskoratol veluk vagy, akkor te is.

Mar nem azert, de szerinted miert valik ilyenne egy gyerek?

Persze 16 evesen mar magatol is megjohetne az esze, de konyorgom, szerinted a veletlenen mulik, hogy valaki 16 evesen total igenyes es tiszta mig mas meg olyan diszno mint a te nevelt fiad?


Egyebkent honnan tudod, hogy naponta haromszor hokizik a gatyajaba, talan ott allsz felette es segitessz neki?

2019. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

“Szerintem soha nem lesz neki onallo elete, teljesen eletkeptelen, egy vajas kenyeret nem tud maganak megkenni, mindennel az anyja szolgalja ki, kvazi ki van nyalva a segge. O ellatasra teljesen keptelen.”


Azert lett onellatasra keptelen, mert sohasem kellett csinalnia semmit.

En nem tudnam elfogadni hogy ilyen primitiv parom legyen, aki ennyire nem erti ezt meg.

2019. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%
Tiltsátok el a géptől, ha internetet használ kapcsoljátok ki az internetet amíg nem tisztálkodik normálisan. Beszélj a pároddal. Plusz, ha még vendégségbe is megy veletek, égesd le. Mond akár az asztalnál hogy nagyon büdös, nem fürdik, had kerüljön kellemetlen helyzetbe. Bárhol ahol csak tudod égesd le. Hátha egyszer megjön az esze.
2019. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%
Ja a másik hogy rühös és tetves is lehet ha ennyire igénytelen. A hajléktalanok szintjén van.
2019. dec. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
onnan tudom h naponta 3x hokizik mert elmondta. az alsogatyajan meg latszik. ennyi. a neveleset nem en kurtam el, csak masfel eve vagyok a parommal.
2019. dec. 26. 14:12
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló anyuka elkényeztetett, a világtól buborékba zárt, funkcionálisan életképtelen gyereke általában ilyen. Persze ha szembesíted az anyád ezzel a katasztrofális helyzettel, megkapod, hogy te ne merészeld megmondani hogy ő hogy nevelje a gyerekét, ő mindennél jobban szereti őt és bárcsak minden anya ilyen lenne, ő egyedül neveli és annyi áldozatot hozott már érte, meg amúgyis benne van az anyai ösztön és nem baj ha a gyereke életképtelen, mert úgyse fog soha elköltözni otthonról az ő kicsikéje.

Férfiként felléphetnél és megnevelni, de ezt az anyja nyilván nem nézné tétlenül. A párodnak kell itt közbeavatkoznia.

2019. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Utolsonak: total jo latod a helyzetet. En a gyerekkel is elbeszelgettem, de hagyjam ot beken, o igy erzi jol magat, leszarja h full igenytelen, meg mit szolok en bele, nem vagyok az apja. Anyja nem tud ra hatni, hiaba probalja ravenni h legyen egy kicsit igenyesebb semmi rahatasa.
2019. dec. 26. 14:42
 18/23 anonim ***** válasza:

Simán lenyomnám a routert. Ha kell naponta cserélnék jelszót.

Ha fürdőtt rendbe tette magát a környezetét besegített a háztartásba akkor is max! 2-3 órát engedném játszani. Ha nem tetszik lehet maradni anyukánál.

2019. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%

Ne viccelj,nehogy már egy takony 16 éves mondja meg merre folyik a duna. Megmondanám neki,"öcsém,amíg az én tulajdonomat is képező ingatlanban laksz,az általam is fizetett netet használod,az asztalomnál zabálsz,addig bizony az van amit mondok. Eltakarodsz naponta fürdeni,tiszta ruhát húzol. Kiszolgálod magad ha éhes vagy,besegítesz itthon vagy kidobom a gépet a picsba. Szemtelen kis csimbókok,azt hiszik nekik mindent lehet. A többiek véleményét osztom,router jelszavazás vagy egy kis beállítás.

Parental vagy az Acces control alatt tiltod a gépét. Ez utóbbi egyszerűbb. Van lehetőség időtartam (Access Control -> Schedule ) és mac (pc mac címének) alapján történő tiltása. Beállítod az időkorlátot és ha fejen áll is,nem tud mit tenni,a router elzárja a gép elől a netet. Azt mehet csutakolni magát. Egyébjént az anyja is a hajához kaphatna,hogy amit a fia művel,nem normális.Persze,megértem,kényeztetni kell,gyereke.De! Nekem is van gyerekem,teljesen normális és nem az újhullámos idiótizmus szerint nevelem,amikor is mindent ráhagyok nehogy sérüljön szegény gyerek.Gyönyörűen látható a hírkeben ezeknek a szülőknek a gyerekei,amikor összeverik a tanárt,megszurkálják egymást késsel stb.Én anno olyan pofont kaptam a tanáromtól majd'leszakadt a fejem,otthon kussoltam róla,mert ha kiderül apám adta volna a másikat. Nem lettem lelki beteg,dolgozom,élem az életem,másokon segítek,önálló vagyok. Nem pofáztam és a mai napi nem pofázok vissza senkinek,főleg ha nincs igazam,nem vagyok szemtelen

senkivel.

2020. jan. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
37%
Az èn párom se fürdik sűrűn, de azért nem tíznaponta, hanem majdnem egy hétig nem, de ő sose büdös! Sehol! Fogat már mos napi kétszer, amióta rávezettem.
2020. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!