Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy bírja valaki így alvás...

Hogy bírja valaki így alvás nélkül? Nem káros ez?

Figyelt kérdés

19 éves fiú haverom hétvégente kb nem is alszik.


Most is péntek este ment egy koncertre, onnan szombat reggel 7 körül ment haza, megzuhanyozott és azonnal mentünk egyik haverunkhoz szlovákiába. Ott nem aludtunk semmit, egy buliban voltunk éjjel 3-ig, onnan átmentünk egy kocsmába ahonnan reggel 6-kor jöttünk el. Kimentünk a vonatra, fél órája értünk haza, én teljesen kivagyok ettől az egy éjszaka nem alvástól.


Most ő megint nem alszik, hanem 11-re megy dolgozni egy bárba egész este 10-ig. Volt olyan is, hogy vasárnapról hétfőre is csak 1-2 órát aludt, nagyobb buli volt nem zárt be hanem hajnalig ott voltak.


Hogy lehet bírni azt, hogy péntektől hétfőig nem alszik? Volt hogy totál vörösek voltak a szemei, látszott rajta hogy zombi üzemmódban van már, beszéltünk hozzá de egyszerűen nem tudott figyelni sem már....



2020. jan. 26. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet egész sokáig bírni, de ha egyszer leül picit, könnyen lehet, hogy úgy elalszik, hogy... Végtelenségig nem lehet bírni.
2020. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rövidtávon én is meglehetősen jól bírom, rajtam annyira még nem is látszik. Amivel probléma van az a fejfájás. Valami koffein egy darabig segít, de azon kívül kb semmi. Illetve sokkal magasabb szokott lenni a pulzusom, ami alapból is kissé magas. Ha pedig valamiért izgulok is, akkor az egekben, 100-tól egészen 150 körülire is elmehet ülőhelyzetben, koffein nélkül. Már csak emiatt nem szoktam ezzel annyira játszadozni. (magas pulzus miatt már hívtak rám mentőt, mondjuk akkor a mellkasom is szúródott) Lehet emiatt nem tűnök annyira fáradtnak, felpörgetem magam akaratlanul :(

Én azt mondom, hogy ha valaki nem alszik az este buli, munka, vagy akármi miatt, az még bőven kibirható, de utána amint alkalom van rá, muszáj aludni és nem rá szervezni más programot. Kialvatlanságnak hosszútávon következményei vannak, független attól ki mennyire bírja. Egyébként nálam vannak lényegében holtpontok, azokat átlépve még néha ágyban elaludnin is viszonylag "nehéz". Amit haverod csinál az lényegében már út az idő előtti elhalálozáshoz, vagy egyéb más problémákhoz is, ha valóban rendszeres :'(

2020. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor építkeztem, napi 1,5 órákat aludtam. Azt nagyon jól bírtam, de pl amikor Németországban laktam, és hazajöttem, egy fickó (aki a buszt vezette) hajnali 2-től másnap délelőtt 11-ig (vagyis 33 óra hosszat) ült a volánnál. Na,, ilyet nem engednék senkinek.
2020. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismertem sok embert, aki játszották az eszüket, hogy pár óra alvással is bírják... legfeljebb jól bekávézzák magukat... Mit mondjak, elég szép számban gyarapították a nagy magyar átlagéletkor 55-60 éves tagozatát.
2020. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már túl van fáradva ami azt eredményezi hogy emiatt nem tud aludni és ezért van még ébren. Ennek az lesz a vége hogy nehezen fog tudni elaludni és az sem lesz minőségi alvás hanem csak amolyan szundikálás hogy a szervezet valamelyest regenerálódjon. Aztán ha felébred és elkezd valamit tevékenykedni bármit akkor hamarabb kifog merülni és elfogja kapni őt kegyetlenül az álmosság és akkor fog majd talán normálisan aludni.

Ezek után is napok kellenek ahhoz hogy normálisan kifogja tudni magát aludni és amikor ébren lesz és aktívan fog tevékenykedni akkor sem lesz minőségi amit csinálni fog, és agyilag sem lesz ott 100% osan.

Ha ezt rendszeresen csinálja akkora szervezete fog kikészülni és előjönnek majd a betegségek is. Ezért nem is egészséges az ha valaki éjszakai műszakban dolgozik akár 8 órát és 5-6 napot megy akár 12 órát és dolgozik 2-3 napot és utána pihen. Ez sem tesz jót hosszútávon, a nappali alvás nem pihentető, nem jár minőségi alvással.

2020. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!