Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Törheti a cipő a sarkam, ha a...

Törheti a cipő a sarkam, ha a vastag talpbetét miatt megemelkedik?

Figyelt kérdés

Szükségem van gyógytalpbetétre, hogy ne dőljön befelé a bokám. Lenne egy olyan háromnegyedes betét, ami viszonylag puha, lehet benne sportolni is, de jól alátámasztja a lábam, hogy ne dőljön. Viszont elég vastag a betét, a cipő meg pont jó a lábamra, nem nagyon van már benne plusz hely. Ha belerakom a betétet, akkor magasabbra kerül a sarkam, így már nem fogja a cipő, és fel-le emelkedik egy kicsit járásnál. Ez így kidörzsölheti a sarkam? Vagy javulhat a helyzet, pl lejjebb nyomódhat a betét a tartós hordás során? Viszonylag puha sportcipőről van szó. Futni is szeretnék benne, meg hétköznap is járnék benne.

Azért kérdezem, mert elég sokba kerül egy ilyen gyógytalpbetét.

Van valakinek tapasztalata, hogy ez így jó lett hosszabb távon, vagy feltörte a lábát?



2020. febr. 10. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
törheti
2020. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ezt sosem értettem, hogy hogyan gondolják, hogy csak úgy be kell rakni egy betétet. Hát persze, hogy megemeli a lábat és felül/oldalt szorítani fog.
2020. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Muszáj, orvos írta elő. Anélkül nem is igazán tudok járni. Nem szorít, kipróbáltam a boltban, csak a sarkam jár benne föl-le, azért nem mertem megvenni. Nem tudom, hogy ez hosszútávon hogy alakulna.

Szerinted mi lenne a megoldás?

2020. febr. 10. 21:13
 4/6 anonim válasza:
B
2020. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az lenne a megoldás, hogy olyan - drágább - sportcipőt veszel, amiből kiszedhető a betét és annak helyére teszed.
2020. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Utolsó válasza a helyes. Kivehető talpbetét van sok cipőben, azt kivéve és annak a helyére való a gyógytalpbetét.


Sok változat kapható manapság talpbetétből. A régi nehéz, fém SZTK változat volt a legszélsőségesebb, amit láttam. A legtöbb modern talpbetét is vastag annyira, hogy ritka az olyan cipő, amelynél kivehető talpbetét hiányában is jól viselhető a behelyezett gyógytalpbetét. Ettől még nem lehetetlen.


Alapvetően minden cipődbe kellene külön talpbetét, amelyet rendszeresen viselsz, sajnos nem olcsó mulatság. Létezik olyan termék, amelyet idővel behelyezett kis elemekkel "utánállítanak", tehát utólag is lehet állítgatni.

2020. ápr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!