Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha vagdosom magam?

Mit tegyek, ha vagdosom magam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy lány vagyok, aki depressziós. Nagyon kéne a segítség, mert már vagdosom magam. A környezetemben senkit sem érdeklek. Még a szüleimet sem. Már elegem van ebből az életből, de nem akarok meghalni. Pszihológushoz nem mehetek, mert túl fiatal vagyok. Nem bírok leállni vele. Úgy érzem senkit sem érdekel, hogy mi van velem, akkor sem, ha felhívom magamra a figyelmet. Magányos vagyok és introvertált. Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 20. 17:43
 1/8 anonim válasza:
41%
Ne vagdosd magad
2020. febr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezdj el olyanokat mormolgatni , hogy: értékes vagyok, stb.. Sokkal jobb energiája van, mint amit most nyomsz..

Amúgy megnyugtatásként senki nem tud segíteni csak te!

2020. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Az iskolában ingyenesen igénybe tudod venni iskolapszichológus segítségét!
2020. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak fa vágó eszközöket használj. Ez nagyon fontos .
2020. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ne vagdosd magad és megvan oldva, pszichológushoz mindenki mehet.
2020. febr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia! Körülbelül 4 hónapja n is elkezdtem vagdosni magam. Ugyan én egy fiú miatt, és akkor nem bántam, de mára már igen. Azzal, hogy magadban teszel kárt, azzal az esetleges rossz akaróidnak teszel a kedvükre, és magamat ismervén, akármennyire is kilátástalan a helyzet, nem érdemlik meg. Sem ők azt, hogy így látnak, sem te, hogy tönkre teszed magad. Próbálj meg arra gondolni, hogy ha lesz egy párod, és lesz(nek)gyereke(i)d, és meg kérdezi(k), hogy mi a a karodon, akkor mit fogsz mondani? Hogy annyira padlón voltál, hogy nem láttál más kiutat? Vagy megpróbálsz leállni ezzel, amennyire teheted, új életet kezdesz, és arról mesélsz majd, hogy mennyi szép dolgot éltél meg? Tudom, hogy nagyon nehéz, de próbálj meg a jövőbe tervezni, és bele gondolni abba, hogy a gyereke(i)dnek mit fogsz mondani, ha kérdezni fognak a múltadról? Ha bármikor úgy érzed, hogy éles eszközhöz kell nyúlnod vagdosás céljából, akkor gondol erre. Gondolj arra, hogy ha most nem is, és a környezetedben lévő embereket nem is foglalkoztat a személyiséged, de van, aki bármit feladna, hogy veled legyen, és az motiváljon, hogy meg kell találnod ezt az embert, de ez csak úgy működik, ha felhagysz a vagdosással, mert nem csak magadban teszel ezzel óriási kárt, de a legtöbb ember visszakozik ettől, és megveti azokat, akik ezt csinálják.

Nagyon remélem, hogy tudtam segíteni, és kitartást. Nem ismerlek ugyan, de a leírtak alapján én, személy szerint úgy vélem, hogy nagyon erős lány vagy, mert van, aki már az elején feladta volna, de te nem tetted, és látatlanban ugyan, de büszke vagyok rád.

2020. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Határozd el magadat, és hagyd abba. Az utolsó vágásod dátumát írd ki valahova, valami papírra, amit kiraksz a szobádban, insta bioba, bárhova. Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de nekem ez segített, egy ideje már nem nyúltam pengéhez. Ja, és ne számold utána a napokat! Ez azt sugallja neked, hogy előbb-utóbb újra el fogod kezdeni.

Kitartás! :)

2020. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
1 tested van és 1 életed ne tedd. Van aki az életért küzd és van aki befejezné. Értékes vagy hidd el 💖 “legyél jó és kedves magadhoz. Ne tedd meg a további lépést és ne árts magadnak, mert van az a pont, ahonnan nincs visszaút.„
2020. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!