Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorongás, pánikroham, vagy...

Szorongás, pánikroham, vagy szívprobléma?

Figyelt kérdés

Egy ideje a vádlijaim izomlázszerű tompa fájdalmat produkálnak, alkaromban is szoktam érezni, de a baloldalamon sokkal jobban. A mellkasomban is azon az oldalon érzek hasonlót változó intenzutással. Alapból inkább introvertált tipus vagyok gyerekkorom óta, szorongásra, depresszióra hajlamos(nem súlyosan). Trauma is ért nemrég,és volt rövid időn belül négyszer is "pánikrohamom" a háziorvos szerint. Heves szívdobogás, hidegérzés bal kézben, vádlim görcsbe, zsibbadásérzés...

Háziorvos nem küld sehová, ha gondolom szedjek frontint...

Viszont mondta mamám, hogy öt éves lehettem, mikor Szegedre kellett vinnie kardiológushoz, mert "valami" volt, amire az orvos azt mondta, hogy kinövöm majd... azóta ez nem lett megnézve, nem is tudom, mi volt az. Olykor érzek félreveréseket, kihagyásokat, meg a fura gyengeségérzet. Képzeld el, fekszel éjjel, és érzed, hogy kihagy a szívverésed, meg ritmustalanul dobog. Persze, hogy pánikba is esel ettől is.

Ugye szorongás, depresszió okozhat szívproblémákat stb. de fordítva is. És ha a doki szorongásoldózni akarna és valójában szívprobléma okozza ezt az egész mindent gyerekkorom óta, akkor csak ront a helyzeten. Szerintetek?


2020. febr. 26. 20:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Mivel már "csak" szorongásos hipohondernek titulál, nem akar küldeni sehová, pénzem meg nincs maszekhoz menni.
2020. febr. 26. 20:39
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem is zárom én ki, hogy akár...

De egy teljes kivizsgálás alapból kellene ilyen esetben, mert bármi lehet a baj. Teljes vérkép, szervi funkciók, fertőzések kizárása, EKG...

De nem tudok mit csinálni, mert hívtam már fel kétszer is az itteni sürgősségit éjjel, nem fognak ott sem komolyan venni, ha úgy próbálnám meg magam bevitetni valahogy, hogy vizsgáljanak ki. Vékony jég ez így már...

2020. febr. 26. 20:43
 3/4 A kérdező kommentje:
Fontos még, hogy nekem nincsenek olyanjaim, hogy tömegben menekülök, meg nem megyek be, nem félek a buszon úgy stb. Szóval érdekes, mert ilyen tüneteim nincsenek. Nem akarok öngyilkos lenni, a gondjaim miatt persze vannak borús gondolataim, de ilyen ambivalens módon mellette van mindíg a remény, a hit, hogy meg tudok mindent oldani, szóval én azt nem gondolnám, hogy ez kizárólag lelkieredetű gond lenne.
2020. febr. 26. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Én simán be mentem a sűrgősségire, hogy fulladok, nem jól ver a szívem, kihagy stb. Kötelesek!!! Ellátni, meg vizsgálni. Én is pánikbeteg vagyok, akkor is el kell hogy lássanak! Miért hagyod magad lerázni?!
2020. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!